Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18 hónapos gyerek mellé,...

18 hónapos gyerek mellé, milyen lakásban tartható kiskutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kislányunk nagyon szereti a kiskutyákat,ezért arra gondoltam hogy karácsonyra kapna egyett.Viszont nem tudom milyen fajta lenne a jó.Azok válaszát szeretném,akik tartanak lakásban kisgyerek mellett kistestü kutyát.Nem várok leoltást,hogy nem való lakásba,eddig én sem szerettem volna,de most erre jutottunk a férjemmel.Mamáék kertesházba nem lehet vinni,ők nem szeretnék.Meg az nem lenne olyan igazi,hogy ott lakik a kutya.Szóval tanácsokat várok,és ötletet.Köszi előre is.
2011. okt. 20. 08:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ne vegyetek egy kölyköt 18 hónapos gyerek mellé. Ha előtte lett volna kutyátok akkor nem lenne gond, az már túl lenne a kölyök koron (nekem is 4 volt amikor a gyerekek születtek)

de egy kölyök az első hónapokban rengeteg idő, ha normális kutyát akarsz és nem akarsz egy évmúlva kutya nevelési problémákkal irogatni ide.

Várjatok amíg lesz rá idő

2011. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
mi Yorkin gondolkodtunk! (nem hullik a szőre,kicsi)De aztán megint elsőre sikerült a kistesó, úgyhogy Ő lesza ajátszópajtás! :)
2011. okt. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Bárki bármit mond, yorkshire terriert válasszatok ha mindenáron kutyát akartok. Nagyon szereti a gyerekeket, tűri a nyúzást is. A lányom babakocsiban tologatta, játék kiságyban altatgatta stb. Mindenben partner volt a kutya és nem menekült előle.

Nem hullatja a szőrét. Annyi hogy 2-3 havonta kutyakozmetikushoz kell vinni, mert különben nagyon csúnya,ápolatlan lesz a szőre.

Csak 1 kérdés:

Fel vagytok készülve a férjeddel arra lelkileg is hogy szigorúan napi 3-4-szer kell levinni? megfuttatni, pisiltetni, nagy dolgot végeztetni a kutyával?

Akár esik, akár fúj, locsog az eső, vagy szakad a hó?

Ráadásul az első hónapok az maga a pokol? A tiszta szép otthonod, tiszta kutyakaki és pisi lesz míg nem lesz szobatiszta? És bizony az nem megy könnyen.


Nem azért kérdeztem hogy megbántsalak. Csak saját tapasztalat... Az én férjem is meg akarta lepni a lányunkat egy kutyussal. Oké én is partner voltam benne stb.

Persze a lányom örült is, eleinte tetszett is neki hogy sokat visszük le sétálni... de ez a lelkesedése lelankadt.. 11 éves lesz már a lányunk, 2 éves a kutyusunk... Nekem tele van a hócipőm azzal hogy csak rám maradt a kutya, tök mindegy milyen idő van, tök mindegy mennyire sietnék, vagy más dolgom lenne, a kutya be van állva óramű pontossággal napi 3-szor hogy mikor jön rá a pisi stb. és akkor le kell vinnem. Gyakorlatilag hozzá igazítunk mindent. Nyaralást, strandolást stb. Olyan szállást kellett találnom ahova kutyát is lehet vinni, mert naná hogy a nagyik nem vállalták be, kutyapanzióval 2-szer próbálkoztunk de kiderült hogy az alatt az 1 hét alatt míg ott volt, rendesen lelki beteg lett a hiányunktól, össze fosott, hányt mindent és mind a 2-szer állatorvosnál kötöttünk ki vele injekciókúrával. Ezért visszük magunkkal ahova csak lehet. Ez is okoz némi bonyodalmat.

Jó persze szeretjük, és jó helye is van nálunk.

De tudod, most már nem engedném hogy kutyánk legyen, csak ha családi házban laknánk és kint lenne az udvaron. Másképp csinálnám ha lehetne.

2011. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

18 hónapos gyerek mellé semmilyet!!!!!!!!!Ne vegyetek kutyát ekkora baba mellé!Senkinek nem lesz jó!Sem nektek,sem a kutyának.

Majd 6-7 éves kora után.


Üdv:16 hónapos kislány anyukája,aki mellesleg kutyatenyésztő!!!!

2011. okt. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belekontárkodok annak ellenére hogy nekünk lakésban nem volt kkutya.

Nekem csak az jutott eszembe,hogy még anno kis lakkásban laktunk mikor a lányom kicsi volt, nem akartunk oda kutyát, de beszéltük,hoyg majd ha lesz kertes ház akkor biztos,hoyg lesz!


Aztán már kertes házban lakunk, de rájöttünk, hogy nem lesz kutyánk, mert viszonylag sokat vagyunk távol otthonról, nyáron gyakran hosszúhétvégézünk valahol, vagy nagyszülőknél akik olyan messze laknak, hogy általában ott kell aludni. Így emiatt a kutyát sokszor kellene magára hagynunk, amit nem akartunk. Eszembe jutott, hoyg lakásban még roszabb a helyezt,mert még udvar sincs ahol legalább a wc-t megoldja.

Szóval, ilyenekre is gondolni kell.



Egyébként pedig: javasolnám a rövidszőrű tacskót vagy minitacskót, de ha emeleten laktok akkor nem szabad mert gerincbeteg lesz.


Üdv

2011. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

8:40-es vagyok.


Ez lemaradt abból a részből hogy az első hónapok az maga a pokol: már szó szerint azon a ponton voltunk a férjemmel hogy megy a háztól a kutya. Végre szobatiszta lett, de mi jött ezután? A rágó korszaka! Ledarált mindent amit ért, míg épp nem látta valaki. Az előszobában tönkretett mindent, a legdrágább bútorainkat rágta meg, a szekrényajtót ahogy érte, a virágföldet kikaparta, új bejárati ajtónk mellől kikaparta a falat és azt ette... Volt hogy a férjem már nem bírt az indulataival és elverte... De ettől még rosszabb lett...

Most már ezeket elhagyta 2 éves. De most újabb korszakunk van, hajtja a nőstény kutyákat... Hjaj nem is mondom tovább... Szóval lehet futni utána ha épp olyanja van...


Mindenesetre nagyon-nagyon jól gondoljátok át mégegyszer.


Nem tudod mindig levinni a kutyát ha a gyereked alszik, játszik stb.

Vagy napi 3-4-szer cipeled magaddal a kutyát is gyereket is? Szakadó esőben is???

Még így 11 éves gyerekkel is nehéz, nemhogy egy olyan picivel mint a tiéd.

2011. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Havanese-t vegyetek. Nekünk is az van. Imádja a kisfiam, nagyon jól tűri a húzás-nyúzást, és mégcsak meg sem mukkant soha. Yorkit azért nem vennék, mert kényes szerintem, ill. terrier, (ugye yorkshire terrier) és náluk előfordulhat, hogy "bekattannak". Ezért nem westiet vettünk mi is. A havanese-ben viszont semmi ilyen "vonal" nincs. Nagyon okos, nem hullik a szőre sem. Arra érdemes egyébként figyelni még, hogy szobatisztaságra előnevelt legyen, mert akkor könnyebb dolgotok lesz. Még annyit, hogy érdemes úgy venni, hogy ne túl távol a lakhelytől, érdemes megnézni, hogy milyen környezetből veszitek. Láttam én már olyat, hogy csupa bolha volt a kutya, amit el akartak adni, pedig fajtiszta volt... Azért meg nem érdemes sok km-ert utazni, hogy ne vegyétek meg a kutyát, mert koszos... A www.kiskutya.hu-n érdemes körbenézni! Sok sikert!
2011. okt. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, most olvastam végig a kommenteket. Egyáltalán nem ilyen drasztikus szerintem a kutyatartás... Nekünk is benti a kutyánk, 4 hónapos a fiam, és semmi gond nincsen vele. Ha szobatisztaságra elő van nevelve, akkor kutyapelusra pisil, kakil. Nálunk nem volt rágókorszak, nem rágott szét semmit, ill csak nagyon ritkán. Nem hozzá kell igazítani a napirendet, nyaralni is el tudtunk 1 hétre menni nélküle, persze azért ha lehet akkor visszük magunkkal. És miért ne lehetne? Szerintem nem ennyire drasztikus. Hozzánk igazodott a kutya, és nagyon okos!
2011. okt. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia! Előre is bocsánat, nem okoskodni akarok, de cica nem jó? Saját tapasztalatból írom. Az én fiam is meg van őrülve az állatokért, de lakásba nem akartunk kutyát. (Volt már egy westienk a fiam születése előtt) Szóval tényleg csak a "gond" volt vele, 12 évig élt, imádtam, de nem mernék kutyát vállalni gyerek mellé. Szóval mi a macska mellett döntöttünk. Szobatiszta a macska alapból, nem rág szét semmit, nem kell levinni sétálni és imádja a gyereket. Sose karmolta meg! Pedig ő a 2. macskánk, sajnos az első balesetben meghalt. És azt vettem észre, hogy ha kölyköt választunk, az ösztönösen tudja, hogy nem szabad bántani a gyerekeket. Tudom, ez kicsit bután hangzik, de így van. Szóval ne haragudj hogy nem pont a kérdésedre válaszoltam, csak elmondtam egy véleményt :)
2011. okt. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,most jöttünk haza,azért nem reagáltam eddig.Hát elgondolkodtatókat irtatok!Megmondom őszintén ma kezdtünk el errőől beszélgetni itthon a férjemmel,szóval még elég friss a gondolat.Cicán nem gondolkodtam,én alapból nem szeretem ,bár sosem volt cicánk:-)A havanese tetszik nekem nagyon,azon gondolkodom,de még igazából nem néztem szét milyenek vannak.A lányom annyira imádja,nagyon boldog lenne.Viszont tudom mennyire időigényes lenne.
2011. okt. 20. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!