Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18 hónapos gyerek mellé,...

18 hónapos gyerek mellé, milyen lakásban tartható kiskutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kislányunk nagyon szereti a kiskutyákat,ezért arra gondoltam hogy karácsonyra kapna egyett.Viszont nem tudom milyen fajta lenne a jó.Azok válaszát szeretném,akik tartanak lakásban kisgyerek mellett kistestü kutyát.Nem várok leoltást,hogy nem való lakásba,eddig én sem szerettem volna,de most erre jutottunk a férjemmel.Mamáék kertesházba nem lehet vinni,ők nem szeretnék.Meg az nem lenne olyan igazi,hogy ott lakik a kutya.Szóval tanácsokat várok,és ötletet.Köszi előre is.
2011. okt. 20. 08:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én írtam a havanese-t, ha gondolod, és kérdésed van, bármire szívesen válaszolok, írj nyugodtan privit. Nekünk is lakásban van a kutya.
2011. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Van egy mondás: vagy a gyerek, vagy a kutya legyen 3 éves, mire jön a "másik".

Yorkit csak akkor vegyetek, ha biztosan egy nagyon jó tenyészetből tudtok venni, mivel sajna divatkutya és rengeteg az idegbeteg egyed.

De én is inkább a havanese-t mondanám.

Az egyik kutyám tacskó, hát azt inkább ne...

És lehet, hogy van olyan kutya, amelyik rászokik fél perc alatt a kutyapelusra és nem rág, de ez a kisebb rész!

A többség hónapok alatt lesz megbízhatóan szobatiszta, és bizony rágnak is!

Arról nem is beszélve, hogy az első hetekben nem ajánlott levinni sétálni, amíg nincsenek meg a védőoltásai.

Szóval: nagyon-nagyon gondoljátok meg!

ÉS NAGYON FONTOS:

SEMMIKÉPPEN SE KARÁCSONYRA KAPJA A GYEREK!!!!!

Majd valamikor januárban, amikor már nincs jövés-menés, nyüzsgés. Egy pici, 8-9 hetes kiskutya megőrül, ha karácsonykor idegen helyre kerül. Kiszakítják a megszokott környezetéből akkor, amikor ő is icipici!

Szóval, karácsonyra kutyát venni a létező legrosszabb ötlet.

Jó lenni, ha még egy évet várnátok, de ha nem, akkor sok sikert hozzá!

Még valami: soha nem lehet egyedül hagyni a kutyát a gyerekkel. Nem tudom, harapott-e már meg kölyökkutya pusztán játékból. Állatira tud fájni, a gyerekednek egy életre elmehet a kedve a kutyától, még félhet is tőle. (sajnos a barátnőméknél ez történt, a kislány majdnem két éves volt, a golden retriever meg játékból megkapta)

2011. okt. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig de én semmilyet sem ajánlanék minimum 3 de inkább 4-5 éves koráig. Kiváltképpen kölyökkutyát nem. Meg minek akarsz magadnak problémát. Nem lesz elég egy valakit szobatisztaságra nevelni? :)
2011. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ne csak azt tartsad szem előtt,hogy a gyerekednek mmilyen jó lenne...

Nem ártana ha annak a kutyának is jó lenne! Aki állatot választ,felelősséggel tartozzik.

2011. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

utolsónál ott a pont!!!!!!!!


Szörnyű,hogy az állatot senki nem nézi..."jól tűri a nyúzást,húzást".Hát komolyan mondom agyrém!!!!

És szerintetek élvezi is az a csóró kutya,hogy egész nap cibálják????

Nektek hogy esne,ha mondjuk egy medve egész nap ráncigálna titeket????


Kedves Kérdező!

Ekkora gyerek mellé nem szabad kutyát venni,arról nem is beszélve,hogy kb.3 hét múlva úgyis az utcán fog kikötni,mert sem időd,sem türelmed nem lesz rá.(Nem egy ilyet láttam már).A kiskutya olyan mintha még egy gyereked lenne.Majd cibálhatod hóban sárban a gyereket meg a kutyát ,mert azt vinni kell ám ha esik ha fúj.Akkor is ha gyereked lázas beteg.Ne akarj magadnak egy plusz nagy gondot és ne szúrj ki egy kiskutyával sem.Majd pár év múlva....

2011. okt. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igazatok van,átgondoltuk a férjemmel.Egy hirtelen fellángolás volt az ötlet,de elgondolkodtató volt amiket irtatok.Talán pár év múlva,vagy ha kertes ház lesz egyszer...Az utcán biztosan nem kötne ki a kiskutya,de ennyi pénzt kiadni már meggondolandó.Szóval köszönöm a válaszaitokat!
2011. okt. 21. 07:27
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem is úgy gondoltam,hogy kidobnád az utcára,de biztosan elajándékoznád,mert nagyon nehéz egy kiskutyával:(


Utolsó voltam

2011. okt. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!