Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás, gyed kérdés második...

Tgyás, gyed kérdés második baba születése után. Ha 10 hónapig gyesen voltam és novembertől kiveszem a bent lévő szabikat aztán 3 hónapig táppénzen leszek, és 2012 áprilisban születik a baba mi után számolják az ellátásokat?

Figyelt kérdés
több információt kaptam ,az igaz hogy ha 2012 ben születik a baba és 2011 ben 10 hónapot gyesen voltam akkor minimálbér után számolják?
2011. okt. 21. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az azt jelenti, hogy 5

Február 19-ig voltam gyeden utána gyesen július 11-ig majd szabadságon szeptember 13-ig. Ezután táppénz december 18-ig és december 19-tól igényelhetem a Tgyás-t mert január 15-re vagyok kiírva szülni.

És én is kérdezném még, hogy a Tgyásomat a fizumból fogják számolni ha idén igényelem,ugye? Tavaly végig gyeden voltam.

2011. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Na újra nekifutok, bemásoltam az adatokat, amiket írtál, és elkezdtem válaszolni, de véletlenül elküldtem:) Bocsi.


Szóval ez azt jelenti, hogy idén volt 50

Február 19-ig voltam gyeden utána gyesen július 11-ig majd szabadságon szeptember 13-ig. Ezután táppénz december 18-ig és december 19-tól igényelhetem a Tgyás-t mert január 15-re vagyok kiírva szülni.

És én is kérdezném még, hogy a Tgyásomat a fizumból fogják számolni ha idén igényelem,ugye? Tavaly végig gyeden voltam.

2011. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Megbolondult a gépem. Tényleg nem tudom mi van vele, újra próbálkozom, ha megint nem engedi leírni, akkor írok e-mailt.


Szóval: idén 50 napot voltál gyeden, 142 napot gyesen, 92 napot táppénzen, és még decemberben leszel 17 napot tgyáson.

Ez azt jelenti, hogy nagyobbrészt gyedben, tgyásban, táppénzben részesülsz, így a gyed alapja az előző ellátás alapja lesz, vagyis az a jövedelem, amiből az előzőt számolták.


A tgyásodat a szabi alatt kapott béredből fogják számolni, de max. a minimálbér kétszeresének 70%-a lehet.

Február 19-ig voltam gyeden utána gyesen július 11-ig majd szabadságon szeptember 13-ig. Ezután táppénz december 18-ig és december 19-tól igényelhetem a Tgyás-t mert január 15-re vagyok kiírva szülni.

És én is kérdezném még, hogy a Tgyásomat a fizumból fogják számolni ha idén igényelem,ugye? Tavaly végig gyeden voltam.

2011. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, hogy ennyit fáradtál miattam! Most megint megnyugodtam. :) Nem is tudtam először, hogy ilyen sokat számít mennyit vagyok gyesen csak véletlenül mentem 5 hónap után szabira. Még várni akartam (nem tudom mire)csak a férjem mondta, hogy szerinte kezdjem meg minél előbb. Neki volt igaza. Most verném a fejem a falba ha akkor magamra hallgatok. :O

Szabi alatt egyébként 130.000. volt a bruttóm.

Még egyszer köszönöm!

2011. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm,nem rólam van szó ,de feltettem a kérdést.180 bérezett nap nem lesz ,most Nov 01 től lesz szabin gondolom 50 nap körül és utána táppénzen,április 14 ig,akkorra van ki írva.Még azt megkérdezhetem hogy talán nem mindegy hová kerül az ügy ott az OEP NÉL ,hát ha nem veszik észre és mégis fizetés után számolják.ilyen nincs?vagy van valami program és az adatokat beírjak és máris ki adja a gép?
2011. okt. 22. 10:35
 16/18 anonim ***** válasza:

Én az utolsó válaszoló vagyok.

Nálunk úgy tudom, hogy a munkahelyemen a könyvelő vagy bérszámfejtő számolja ki a Tgyást, gyedet igaz nagy cégnél vagyok, TB kifizetőhely.

2011. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

21:10-esnek! Nem vagyok rajongó de ő egy szakértő ezzel foglalkozik. Ezt a példát ő írta mert egy másik nagyon okos szakértő nekem is azt mondta minimálbér alapú gyedet fogok kapni, hálisten nem neki lett igaza.Elolvastam a jogszabályt köszönöm nem volt újdonság.


Pl egy 2011.10.04-én induló gyedhez az irányadó időszak - feltéve, hogy a biztosítás azóta folyamatos - 2010.01.01.-2011.11.03. Ha itt van 49 nap régi gyed, valamennyi gyes, valamennyi táppénz és 168 nap tgyás, akkor a méltányolt dolgok: tgyás, gyed miatt nincs 180 bérezett nap, (hiszen ezekből sokkal több van, mint 180), ezért az Ebtv. 48. § (5) bek-t, a kedvezményszabályt kell alkalmazni és a gyed alapja annyi lesz, amennyi az előző ellátásé volt. Ez jelen esetben a tgyás, ami annó 0 bérezett napból a szerződés szerinti bér, de legfeljebb a minimálbér kétszerese után lett megállapítva, akkor a gyed alapja is ugyanennyi lesz.

2011. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó vagyok, még annyit hogy te is olvasd el a jogszabályt szerintem a közvetlenül szó a lényeg, de biztos a szakbarbár ír butaságokat.:)"A szülő a gyed-re jogosultság kezdőnapját megelőző évben, illetve azt közvetlenül megelőzően táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben vagy gyermekgondozási díjban részesült,és ezért nincs meg a 180 naptári napi keresete."
2011. okt. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!