Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jövőre kevesebb gyedet fogunk...

Jövőre kevesebb gyedet fogunk kapni?

Figyelt kérdés

Mivel megszűnik az adójóváírás, így valóban 12000 forinttal kevesebbet kapunk?

(tudom, félszuperbruttó után fizetjük az szja-t, tehát az egy icipicit növeli, de csak 1-2 e forinttal. viszon mi az a 12e mínuszhoz képest....:-(

Ki mit tud 2012-vel kapcsolatban?


2011. okt. 26. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha csak az adójóváírást veszik el akkor csökkenhet, de minimálbér emelésről is szó van, majd meg látjuk mi lesz belőle. A mostani minimálbérről 92 e Ft-ra emelhetik a szóbeszéd és hírek alapján, ami alapján, a gyed összege is emelkedne, hiszen az alapján számolják.

2011. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Nem mindenki minimálbér alapján kapja a gyedet. Pl. én sem, hanem a fizetésem alapján. Vagy én tudom rosszul?
2011. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg mindenki a fizetése alapján kapja a Gyedet, az kapja minimálbér után, akinek nem volt meg elég bérezett napja, vagy ugye minimálbérre volt bejelentve. Nos, hogy mi lesz 2012-ben, azt nem tudom sajnos, de remélem, hogy marad az adójóváírás, mert különben nem lesz túl jó a helyzet. 12000Ft, az sokat számít!
2011. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én szerintem a gyest számolják a minimálbér után.

A gyednek semmi köze a minimálbérhez.

A gyedet a munkabérhez viszonyítják valahogy, nem tom hogy. Illetve van egy max, ami 2011-ben 109000 forint bruttó. Aki 100000000 forint bruttót keres, annak is max 109000 forint lehet a bruttó gyede.

2011. okt. 26. 18:14
 5/10 A kérdező kommentje:

Most egyenlőre nagyon úgy néz ki, hogy az adójóváírást megszüntetik teljesen.

Nekem a hitelem levonása után 60e forint gyed jár. Ez jövőre 48e forint lesz???

Megyek vissza dolgozni...

2011. okt. 26. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:

a max gyed-et számolják a minimálbért alapján

(mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a)


az adójóváírást meg elveszik:-((((

2011. okt. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

előző


gyes nem nő, csp sem nő


gázolaj jövedéki adója nettó 13 ft-tal növekszik literenként nov 1-től és ÁFa 27% lesz januáartó, ergo minden drágulni fog


éljen pártunk és kormányunk:-((((((((((

2011. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tehát akkor van köze a minimálbérnek a gyedhez? Az azért jó hír valamennyire.


Utolsóval egyetértek.

Ilyen létbizonytalanság sosem volt ebben az országba, mint most.

Bocs, de kapja be a kormány!

2011. okt. 27. 09:27
 9/10 anonim ***** válasza:

2.vagyok.

A gyesről még csak annyit, hogy az meg fix összeg, mindenkinek egyformán 26ezervalamennyi a levonások után. Az mi?? Nekünk sajnos azt kell mondjam, hogy annyi mint semmi. :(

Különben a családi adókedvezmény az marad legalább? Mert aki ki tudja használni annak legalább megmarad az a 12000Ft csak nem mint adójóváírás hanem mint családi adókedvezmény. Szerintem aki max gyeden van, az egy gyerekre mindenképpen ki tudja használni. A másik gyerekre (már ha van másik) meg apuka is igényelheti.

2011. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha a minimálbérhez igazítják a gyedet, akkor 2012-ben a max nettó gyed:

92.530 forint lesz. Remélem jól számoltam.


A családi kedvezménnyel nem számolok, az most is van, jövőre is lesz, tehát az egál.

2011. okt. 27. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!