Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van a...

Szerintetek igazam van a gyerekvállalás terén? Be merjük vállalni?

Figyelt kérdés

Párommal már legalább egy éve vágyunk a babára és egyetlen egy dolog miatt nincs még: az anyagiak!

Felnőtt,egészséges fiatalok vagyunk,szakmával,JÓ szakmával a kezünkben és nem találunk normális munkát!Alkalmi munkákból próbálunk megélni,ráadásul nem is a saját szakmánkban!

3 éve vagyunk együtt ebből 2 éve együtt élünk és folyamatosan azt várjuk hogy majd csak találunk,majd csak jobb lesz!Elköltöztünk másik városba hogy hátha és semmi!

A hírekből,az utcán,mindenhonnan azt halljuk hogy nem hogy jobb nem lesz de még most jön a java!

Most úgy érzem és látom hogy ha most nem vállaljuk be a gyereket,akkor sosem fogjuk!Mindig ott lesz a félsz hogy "de mi van ha"...és én örökösen ebben nem akarok élni!

Hitelünk nincs,saját lakásban élünk,a család elég sok mindenben tud/tudna segíteni!Ahogy látom az oviig nem is nagyon kerül sokba a gyerek ha a földön tudunk maradni!

Természetesen az ember mindent meg akar adni a gyereknek de olyan hogy tökéletes időpont és anyagi helyzet sose lesz!:( és ahogy látom rengetegen szülnek albérletre,több milliós hitelre...

szerintetek belemerjünk vágni?


2011. okt. 13. 12:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt nektek kell eldönteni, hogy bevállaljátok-e. Én nem vállalnám be, megmondom őszintén. Előbb legyen munkátok, legalább egyikőtöknek, csak azt várjátok meg. Hiába maradtok a földön, azért hidd el, hogy nem kevés pénz egy baba. Mi is a földön járunk, nem veszünk meg minden felesleges dolgot, használtan veszek ruhát, és játékot sem veszek minden hónapban, de így is 25-30000Ft, ja és ő anyatejes! Ha ne adj isten tápszeres lenne, az is plusz havi 20 000Ft körül mozog egy hónapban. + még induláshoz venni kell sok mindent, ha kaptok akkor egy fokkal jobb a helyzet. Azt megértem hogy a család is sokat segítene, de szerintem nem nekik szülöd a gyereket, hanem magatoknak. Gondold el, neked kenne havi 37 000Ft fix jövedelmed, amit majdnem el is visz a gyerek, ez nem elég, kell mellé egy fix állás is a párodnak, egy biztos jövedelem, ezt nem lehet úgy, hogy vagy lesz munka vagy nem. Megértem hogy nagyon akarjátok, de tényleg annyit várjatok, hogy legalább a párodnak legyen biztos munkája!
2011. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyikünknek sem lenne állása, akkor nem merném bevállalni.

Tudom semmi sem biztos, és nem lehet az örökkévalóságig várni, de számomra fontos lenne, hogy legalább egyikünknek legyen biztos jövedelme.

Az igaz, hogy minél a nagyobb, annál többe "kerül" egy gyerek, de kiskorában sem olcsó mulatság.


Bár én sem várnék sokáig, ha már igazán benne lennék a korban, de csak akkor vágnék bele, ha tudnám, hogy az alapvető babacuccokat meg tudom venni, és nem fogunk éhezni.

2011. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az lemaradt, hogy ne abból indulj ki, hogy mások mernek szülni albérletre, meg milliós hitelre, mert sokan közülük elég rosszul is élnek.. Minden hónap végén számolgatni, hogy marad-e pénz kenyérre... Gondolom nem ezt akarod. Tökéletes időpont tényleg nincs, de van olyan időpont amikor be lehet vállalni, és ez tényleg akkor lesz, amikor a párod dolgozik!
2011. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

szia! Először is visszakérdeznék:

- Mit nevezel te JÓ szakmának?

- Mit értesz alkalmi munka alatt?

- Hány évesek vagytok?

- Mi lesz, ha az alkalmi munka egyszercsak elfogy és hónapokig nem találtok másikat?

- Jelen anyagi körülmények között mennyit tudtok spórolni, félretenni havonta? (Úgy értem, futná tápszerre, pelenkára?)

2011. okt. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%

Ha van rendes munka, azt is bármikor elveszíthetitek. Van fedél a fejetek fölött, éhen nem haltok, akkor fölösleges várni, ha nagyon akarjátok.

Mi a biztos munkahelybe kezdtünk a családalapításhoz. Kicsi hitellel. Azóta a hitel a duplájára nőtt, a munkahelyem megszűnt, újat nem találok, 52250 forintomból fizetem a 63 ezres hitelt. És akkor még a rezsiről nem beszéltünk.

Nálunk sose került egy gyerek havi 30-ba. Nekünk a csekkek kifizetése után marad 4 főre 50 ezer forint (persze betegséges időszakot nem említek, mert az tényleg drága). És így is mindenki dícséri milyen szépen élünk!!Mert mindenből igyekezhet kihozni az ember a legjobbat. Pl én sose vettem bébiételt. Töredékibe került 2 répa+ 1 krumpli. Vagy 2 barack vagy akármi. Ruhát durisből veszek, szépeket!!!!!!!

Olyan már nincs, hogy biztos! Egy nagy szerencsétek van, házatok , ami a tietek! Ha a házunk a mienk lenne és nem hiteles lenne, beválallnánk a 3dikat.

2011. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nincs olyan, hogy biztos. De a bizonytalan az nagyon szar...


Ezt viszont neked kell mérlegelni. Mennyi spórolt pénzetek van, mit tudok dolgozni, mik a kilátások, mit tud segíteni a csalás, ha gond lenne. Ezt mi nem fogjuk tudni mérlegelni, nem ismerjük az adott helyzeteteket.

Ha mindketten vágytok babára, és meg tudtok élni, akkor jöhet a baba. Ha viszont kajára is alig futja hónap végén, akkor nem vállalnék gyereket.

2011. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

12:34-es

egyetértek az utánam szólóval, hogy a rendes munka is bármikor megszűnhet, meg hogy nagy kincs a hitelmentes lakás. DE: ha megszűnik az alkalmi munka, hiába tiszta és szép a lakásod, a fotelt nem lehet megenni vacsorára. Hidd el, voltunk már olyan helyzetben pár nap erejéig, hogy Hét krajcár módjára szó szerint a fiókokból guberáltunk össze annyi fillért, hogy kiteljen egy kenyérrevaló. Fél napot gondolkoztam azon, mit főzzek a gyermeknek enni, és mikor elétettem, nevetve, jóízűen ette, én meg majdnem elbőgtem magam azon, mennyire nem volt mit enni. És ez csak pár nap volt.Mi lenne, ha hetekig, hónapokig nem találnál munkát?

A jó szakma meg nagyon relatív. A férjem városi viszonylatban túlképzett rendszermérnöknek számít. Ha egy nap becsődölne a cége, pár nap alatt találna munkát magának. De milyen jó szakma az, amelyikben mégsem sikerül elhelyezkedni, és ahogy mondod, ezen a helyzeten a lakhelyváltás sem segített?

Én a helyedben nagyon meggondolnám.

2011. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Oké, igazad van, a tökéletes idő tényleg nem mindig jön el.

Viszont én biztosan nem mernék úgy gyereket vállalni, hogy a páromnak nincs fix munkahelye, én pedig csak gyes-t kapnék. Mert az oké, hogy ti elvagytok (egy ideig) kenyéren és vízen, meg ha pl. megfázol, akkor otthon kikúrálod magad, de egy babát, gyereket rendesen, egészségesen etetni nem olcsó ám és ha ne adjisten beteg lesz, az is súlyos ezreket visz ám el! Pl. a kisfiam most csak egy szimpla hányós-hasmenéses vírust kapott el, de a probiotikum majdnem 2000 Ft volt! És adnom kell a nagynak is, hogy ő talán megússza. Ez már 4000 Ft és csak egy hasmenésről van szó!

Arról nem is beszélve, hogy rettenetesen meg tudja ám keseríteni az életet az állandó nélkülözés!

Szóval szerintem először találjatok fix munkahelyet, főleg a párod, de neked is jó lenne, hogy legalább gyed-et kapj. Az sem olyan sok, a max. olyan 90 körül van, de azért mégsem 25...

2011. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én egészen biztosan nem vállalnám így be. Ha nincs munka, költözzetek oda ahol van, a lakást adjátok ki és béreljetek az árából egy másikat - akár kisebbet, de erre gyereket vállalni a legnagyobb felelőtlenség! Nekünk is van hitel de a párom állása nagyjából biztosnak mondható, ha netán kirúgnák kapná a munkanélküli segélyt egy darabig de biztos találna munkát mert jó szakember (és mert a családjáért elvállalna mást is, mint ami a szakmájába vág). Nekem is biztos állásom volt 4 éve, amikor bevállaltuk a babát, úgyhogy nagyon jó tgyást kaptam, ami annyi mint a fizetésem volt. A gyed kevés, 90 ezer körül van plusz ugye jön a családi pótlék de ha neked nincs bejelentett állásod akkor nem lesz se tgyás se gyed, hanem rögtön kapod a 20 vagy 30 ezer Ft-ot...hát ez semmire nem elég, erre nem lehet építeni. Még nem vagytok annyira régóta együtt, nem írtad hogy mennyi idősek vagytok...valahogy úgy érzem az írásodból, hogy kiútnak éreznéd a gyereket a jelenlegi helyzetből, de nem lenne megoldás! Nem azokból kell kiindulni akik több milliós hitelekre szülnek, én bankban dolgoztam, láttam sokmindent...az semmiképp nem lehet példa.
2011. okt. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!


Félre értetek!Nem a nyomorra vállalnék gyereket és nem is ebben a szent minutumban...

Párom melózik,MOST fix az állása,természetesen nem bejelentett és nem is a szakmája mert ő is mindent elvállal csak hogy haladjunk,úgy ahogy én is...én itthon tudok keresni egy keveset!Csakhogy én bármilyen munkára adom be a jelentkezésemet sehova nem kellek vagy épp elfelejtik a hirdetésben odaírni a pontos elképzelésüket!

Alkalmi melót arra értem hogy felveszik nagy ígéretekkel aztán 3 hónap múlva viszont látás!

Én 25 vagyok,párom 27 éves!

Jelen pillanatban élünk 80ezerből és tudunk spórolni havonta ahhoz képest elég szépen!

Kajára egyáltalán nincs gondunk...sőt!Az meg hogy megkeserít a szegénység...ez relatív!Aki hagyja azt igen,megkeseríti!Mi próbálunk a kevésnek is örülni,főleg azért hogy vagyunk egymásnak és ezt semmilyen nyomor nem boríthatja fel!!!!!!

Hogy kiutat látok a gyerekben...hát nem éppen!Mire látnék,arra a 40ezerre amit kapnék havonta?:)

Arra nem látok kiutat hogy ez a helyzet jobb lenne,páromnak hiába fix a melója mi a garancia hogy jövőhéten is az lesz?Úgy ahogy egy multicég 2 perc alatt becsődöl úgy páromat is zokszó nélkül küldhetik melegebb éghajlatra akármelyik percben és sajnos ez alól egyik munkavállaló sem kivétel!


Most nem azért de tegyük fel párom melózik x hónapja és úgy jön össze hogy terhes leszek és mondjuk a 27. héten kirúgják...akkor ha megszületik a gyerek adjam örökbe azzal a címszóval hogy "bocsesz a páromat kirúgták és mi nem így terveztük"?

Vagy ha tegyük fel minden jól megy,vállalkozást alapítunk stb stb,megszületik a baba,és mondjuk 10 éves korába becsődölünk akkor a gyereket adjam másnak mert filléreznem kell hó végén?

Azt hogy a család tudna segíteni arra értem hogy az egyiktől kiságy a másiktól babakocsi a 3 ruhák tömkelegét tudná biztosítani,egyáltalán nem arra gondoltam hogy majd a pelenkát a 12. nagynéni finanszírozza!:)

Nyilván az ember ahogy írtam is nem másnak szüli a gyereket és mindent próbál megadni neki,de ha a felépített álomvilágot várjuk hogy beteljesüljön akkor az a helyzet hogy én sose mondhatom majd magam anyának!Nem születtem gazdagnak így mindenért meg kell küzdenem és ez sosem fog megváltozni!Legalábbis nem úgy néz ki!

Én tudom milyen mikor az oviban már mindenki a legújabb Barbie-val henceg és én utoljára kapom meg mikor már mindenkinek lejárt lemez, de nem az jut eszembe hogy jó sz*r gyerekkorom volt hanem az hogy anyukámék a legjobb szülők a világon hogy erejükön felül próbáltak mindent megadni amit csak tudtak és nem hiányzott a levesből sem a répa mert tudtam hogy így is ugyan olyan finom,hisz az anyukám csinálta nekem!


Ja és az albis családvállalás...Igen egyik percben elborzadok hogy úristen én sosem csinálnék így gyereket,DE aztán a másik percben észre veszem hogy oké hogy nyögvenyelősen élnek de mégis boldogok,mégis együtt vannak és nem halnak bele hogy nem élnek rózsadombi villában a hegyoldalban...ezen a fórumon olvastam az egyik válaszoló kommentjét hogy : a gyerekvállalás nem szabadna hogy a gazdagok kiváltsága legyen!És marhára igaza van!

2011. okt. 13. 18:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!