Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel védekezzünk? (pharmatex...

Mivel védekezzünk? (pharmatex vagy nuvaring? )

Figyelt kérdés

nem szedhetek fogamzásgátlót,mert migrénes vagyok.

az orvos Nuvaring hüvelygyűrűt írt fel de kicsit idegenkedek tőle,félek,hogy attól is rosszul leszek.(azt mondta,hogy szerinte nyugodtan megpróbálhatom mert kevés hormon van benne és kíméletesebben szívódik fel).


A pharmatex készítményekről több helyen is olvastam,hogy nem megbízhatóak. szerintetek?

(18L)


2011. okt. 30. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A pharmatex-ről.Hallottam én is hogy sokan ezzel estek teherbe.Én is kiakartam próbálni,de inkább lemondtam róla.
2011. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 17 éves vagyok, fél éve használok Nuvaringet. Nekem be vált. Nem híztam, nem fogytam, pattanásaimmal sincs változás, se több, se kevesebb. A fehér folyásom viszont néha több, mint általában, de aztán következő menstruáció után ez el is múlik. Szeretem, mert nem kényelmetlen, 3 hétig nem is kell vele foglalkozni, mondjuk én szexnél ki szoktam venni, mert minket zavar, de hallottam már olyat, aki bent hagyja, mert meg sem érzik. Szerintem próbáld ki, legfeljebb ha nem válik be, akkor többet nem használod. A pharmatex amúgy szerintem nagyon kockázatos, és sokan mondták, hogy kellemetlen csípő érzést okoz.
2011. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Évekig pharmatexel védekeztünk, nekünk bevált, csak tudni kell használni.
2011. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pharmatexet használtunk két évig, de én nem engedtem, hogy berakja 10 percnél hamarabb a fütykösét - ahogy a tájékoztató is írja -

fontos hogy előbb felolvadjon a kúp. Nem estem teherbe.

2011. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is migrénes vagyok és gyogyszert szedek...nem értem miért ne lehetne?amugy amit irtál,én egyiket se tartom biztonságosnak,sokaktol hallom h ezek mellett estek teherbe...védekeztünk szöveggel,aztán kiderül mivel is védekeznek.


Az ovszer a legtutibb akkor nektek.

2011. okt. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19.06-hoz csak annyit fűznék hozzá (a 17 éves lány vagyok, korábbi válaszoló), hogy én óvszerrel estem teherbe, nem vettünk észre semmit, hogy lyukas lenne, soha. Egyszer mégsem jött meg... Pedig lelkiismeretesen mindig használtuk. Én nem tartom biztonságosabbnak a hüvelygyűrűnél semmivel...
2011. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi sem 100%,de nem mindegy hogy 95 vagy 99.9:)))
2011. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 30. 20:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Hüvelykúppal védekeztünk, minden szabályt szépen betartottunk.

Nemrég múlt 7 hónapos a kislányunk, aki szembe szállt a hüvelykúppal, jönni akart nagyon. :)

Szerintem próbáld ki a gyűrűt, barátnőm is arra esküszik, semmi gáz nincs vele.

2011. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nuvaring, egyertelmuen jobb.

Ne felj tole, probald ki nyugodtan, egyreszt mert megbizhatosag szempontjabol nem lehet egylapon emliteni vele a pharmatexet, ugye nem is egyforman mukodnek, a nuvaring teljesen megbizhato.

Masreszrol valoszinuleg igaza lesz az orvosodnak, ettol nem lesz bajod.

Nekem a majam nem viseli jol a hormonalis fogamzasgatlast, gondolok itt a tablettara. Tobbszor nekifutottunk, volt, hogy 3 evig is hasznaltam, de borzaszto lett tole a verkepem es mindig abba kellett hagyni egy sor kivizsgalas utan.

Ez mar jo regen volt.

Akkor jott be a nuvaring, az orvos mondta nekem is, hogy ez nem hat olyan durvan, a majam nem sok mindent fog belole erezni, probaljuk meg.

Es igaza lett: eveken at hasznaltam tokeletes verkeppel.

Baba csak akkor lett, amikor akartuk es mar nem hasznaltuk a nuveringet.

2011. okt. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!