Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adtok/adnátok ajándékot a...

Ti adtok/adnátok ajándékot a védőnőnek? Ha igen, mit, és hogy adjátok át?

Figyelt kérdés

Nagyon lelkiismeretes védőnőnk van, terhesség alatt is volt látogatni vagy 4-5 alkalommal, attól eltekintve, hogy minden hónapban jártam hozzá, a vége felé ugye gyakrabban is.

A kórházban is meglátogatott, amikor hazajöttünk, másnap jött, majd 6 hetes koráig hetente, azóta havonta.

Most 8 hónapos a kislányom.

Mindig rengeteg tanácsot ad, elmond rengeteg mindent, és szeretettel végzi a munkáját. Én is szeretem, hogy jön.

Tavaly karácsony előtt egy karácsonyi kaktuszt adtam neki, azóta semmit.

Nem szeretnék kellemetlen helyzetbe kerülni, hogy lehet, hogy más szokott adni...



2011. okt. 31. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ajándékot adnod neki most, majd max. akkor, ha 6 éves lesz a kislányod, mert akkor már nem találkoztok többé hivatalosan. Mondjuk a mi védőnőnk nem valami lelkiismeretes, így nem is gondoltam rá soha, hogy ajándékot vegyek neki! Ezért kapja a fizetését! Ennyi erővel vegyünk ajándékot a boltosnak, mert kiszolgál, a gyerekorvosnak, mert meggyógyítja a pici babát, a kórháznak, mert szülhettünk ott, a gyógyszertárosnak, mert mindig jó gyógyszert ad, sőt tanácsot is, stb.

De ha gondolod, akkor vegyél neki valami személyes, kis értékű dolgot, és add oda neki mondjuk Mikulás alkalmából egy piros zacskóban!

2011. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Második: 18 éves korig gondozzuk a gyerekeket, nem hatig!


Kérdező: nem kell neki semmit sem adnod, ez a dolga, és elég pofátlanság elfogadni. Én la. nem kérnék semmit, vagy ha annyira akar a szülő, vegyen bonbont, mert azt meg tudom osztani a kollégákkal is. De én semmit nem vennék.

2011. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De furák vagytok....a jó védőnő kincs és ritka.Én adtam neki egy kis ajándékcsomagot(krémek,csoki,tea...),de mivel 3,5 éve hihetetlen sokat és jól segít, adunk pénzt is idén.
2011. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A mi védőnönk éppen-éppen elvégzi a munkáját, aranyosnak aranyos, de semmi több, így én sem gondoltam ajándékra. Ha adnék akkor is csak úgy ha mondjuk karácsony körül találkoznánk és sütünk mézeskalácsot akkor abból, vagy persze ha nőnapkor akkor adna a fiam egy pici szálas virágot, vagy egy rajzot. De a bombon is jó ötlet, vagy kávé amit a kollégákkal meg tudnak inni. Amúgy szerintem a gesztus számít nem az, hogy mit kap.
2011. okt. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én adtam, mert a mi védőnénink is egy igazi kincs. Mindig, mindenben segít, soha semmire egy rossz szava nincs, lelkiismeretesen látogat, és még olyan dolgokért sem szól, amiért más védőnők igen. (Pl: én macskákat tenyésztettem az első babám érkezésekor, és bár a babaszobából kizártuk őket, de a védőnéni táskájába majdnem belemászott az egyik. Szerencsére volt humorérzéke... :P Más kidobatta volna őket még a házból is, ahogy hallom.)

Tőlem egy nagy bonbont kapott, meg egy képet a kisfiam nevében, amin a fényképe volt, és pár köszönő szó. Még ettől az apró ajándéktól is zavarba jött. Ha megtehetném, nyaralni is elküldeném, ha valaki, ő megérdemli. :)

2011. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Nálunk csak 6 éves koráig van a védőnő, utána már az iskolai védőnőhöz tartozunk, aki egy másik védőnő! Azt hittem, hogy mindenhol így van! Bocsi a tájékoztatlanságomért! :-)
2011. okt. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak hat éves koráig van a védőnő , utána már az iskolai van, azt nem is láttuk soha!! Pedig már 5.osztályos a gyerek. Én nem adtam a védőnőnek semmit, eszembe sem jutott. Én zsugori vagyok, az orvosoknak sem adtam soha.
2011. okt. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zkriszti3 ***** válasza:
Adtam volna de nem fogadta el.Azt mondta nem is szabad nekik.
2011. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Én pénzt adtam Neki, a terhességem alatt és azóta is többször. Nem akarta elfogadni először de én "meggyőztem". :)

Megérdemli!!

2011. okt. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem adnék neki, főleg pénzt nem. Elég baj, hogy ez a hálapénzes rendszer működik az orvosoknál, nem kell még a védőnőket is rászoktatni.

Valaki írta, hogy milyen rendes a védőnője, mert nem dobatta ki a macskát a házból. Én nem hinném, hogy megtehetné, max tanácsolhatja, hogy váljon meg tőle.

Mondjuk én amúgy sem vagyok oda a védőnőkért. Szerintem normális családoknál semmi szükség rájuk, én nem örülök neki, hogy be fog állítani állandóan amikor épp hazajövünk a babával. Lesz elég elfoglaltságunk, nagyon nem kell, hogy valaki állandóan zaklasson és ossza az észt.

És nekem még szerencsém van, az én védőnőm viszonylag normális. A szülésfelkészítőn egy másik védőnő annyi ökörséget összehordott, hogy alig bírtam ki röhögés nélkül.

2011. nov. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!