Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Te mit tennétek a...

Anyukák! Te mit tennétek a helyemben? Kétségbe vagyok esve és nem tudom mi lenne a helyes. (férj kérdés)

Figyelt kérdés
Férjemmel 15 éve vagyunk együtt van egy csodálatos másfél éves babánk,akire nagyon sok évet vártam/tunk.De mióta megszületett,egy normális szó el nem hangzott közöttünk férjemmel.A szexuális életünk gyalázatos(nem miattam).1000x próbáltam leülni vele ,hogy ez így senkinek nem jó és beszéljük meg,de minden 1 hétig tart.Aztán kezdődik előröl.A legnagyobb bajom,hogy nem bírom elviselni,hogy csak addig "kedves" neki a gyerek,amíg nincs vele gond.Tehát nem nyűgös,nem hisztizik picit,nem beteg.Mert ha valami baja van a kicsinek,akkor az apja szerint"ez a gyerek hülye,elkényeztetett,nem normális".És mikor ezeket mondja olyan dühöt érzek,hogy szívem szerint a hátába állítanám a kést:(,mert az én drága egyetlen gyerekemet senki ne merje bántani szóval sem.Egyszerűen felfoghatatlan számomra,hogy nem képes egy apa a saját gyermekét elviselni.Képtelen kezelni a nehezebb helyzeteket.Most is épp picit beteg a lányom(folyik az orra meg köhög),és az apja folyamatosan azzal jön,hogy micsoda tápos egy gyerek,hogy 5 nap alatt sem bír kilábalni ebből.Nemhogy segítene a csórónak,meg babusgatná...ááá nem,kiabál vele:(((.Egyetlen percre nem szeretem őket kettesben hagyni,mert ahogy otthagyom őket,3 perc és már ordít is a lányom.És ha megkérdezem ,hogy mi történt,az a válasz,hogy már megint hülye.Komolyan mondom semmi mást nem érzek csak gyűlöletet,hogy mindig "bántja" a gyerekemet.Mert ezzel engem is bánt...padlóna vagyok és nem tudom mi a megoldás.
2011. okt. 31. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Hát én elhagynám ,elküldeném!Féltékeny lehet a saját gyerekére,ez nem normális.
2011. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl sok neki a felelöség, és hiába akart gyereket (az is lehet csak a te vágyaddal azonosult, de igazából ö nem is akart gyereket), nem tudja feldolgozni, hogy ezzel egy életre szoló felelöséget kapott. hogy a gyereknevelés nem olyan hogy arébb teszem majd megoldom holnap, hogy ha fáj a hátam és lefeküdnék inkább megyek kicserélem a kakis pelenkát.


szerintem kérdezd meg töle miért utálja a gyereket. miért mondja hogy hülye? miért nem fogadja el olyannak amilyen, és érti meg hogy a gyerekek sírnak, tutulnak, rombolnak, csípnek, harapnak.

nekem a párom soha nem mondana olyat hogy hülye a gyereke, mivel a gyerek olyan lesz amilyenné mi tesszük.


szerintem egyszerüen depresziós, gondolom pénzügyi gondjaitok is vannak, vagy legalább is nem tudtok mindent megvenni.


a megoldás csak hogy nem adod fel és megálás nélkül beszélsz vele. barátnöméknél volt ilyen másfél év után oldódott meg, most már sex és minden jó. szerintem mindkét fél változik.


te fogadd el hogy nem foglalkozik a gyerekkel, és ne számíts rá.

2011. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Joyce ***** válasza:
67%
Gondolkodàs nèlkül elhagynàm, az èn gyerekemet ne bàntsa senki, mèg csak szòval se, hiàba az apja, akkor is elhagynàm, egy ilyen ember semmit nem èrdemel meg, nemhogy 1 csodaszèp kisbabàt.Lehet bàntja is a picit, azèrt sìr?! erre mèg nem gondoltàl? Szerintm amilyen gyorsan csak lehet vess vèget ennek a kapcsolatnak mert veszèlyezteti a gyermeked!Kitartàs!
2011. okt. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Az én férjem is ilyen hülye, sajnos.

De a kislányom ennek ellenére imádja! Úgyhogy nem tudok mit lépni...

2011. okt. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
És előtte 13,5 évig milyen volt? Amúgy nagyon gáz... szerintem is depis a férjed inkább.
2011. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
Valószínűleg nem vontad be a baba gondozásába, így nem is tudja kezelni őt. A férfiak többsége rögtön lepattintja a gyereket ha sír. Én is mondtam már a gyerekemre, hogy biztos hülye, mert olyan dolgai voltak, de nem komolyan gondoltam. Többet legyen vele és akkor megszokja. Néha menj el vásárolni és egyedül vigyázzon rá, nálunk bevált.
2011. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtok!!!!!!


Sokat van vele,mert olyan a beosztása,hogy heti 3-4 egész napot itthon van.És én próbálom mindenbe bevonni,mert mindig az van előttem,hogy ha valami lesz velem(beteg vagyok),akkor neki is mindent tudni kell.A gyerek imádja sz apját,szó szerint rajong érte.De biztosan érzi amikor az apjával van,hogy valami nem stimmel,mert hamarabb is lesz nyűgi.Egyébként nagyon okos és kedves gyerek,és még azt sem mondanám,hogy eleven,gyönyörűen beszél,és persze mindig az apját emlegeti.Olyan helyzetben vagyok,hogy nincs is hova mennem:(.A ház az Ő szüleié.Anyámékhoz nem mehetek.A gyedemből meg ketten nem tudnánk megélni albérletben:(.Meg egy kicsit az is bennem van,hogy a lányomnak apa kell.De ilyen???És én már soha nem lehetek boldog?Mert engem sem becsül meg,nem is tekint nőnek:(.Anyagi gondjaink vannak,nem azt mondom,hogy éhezünk,de egyik hónapról élünk a másikra.Mint ma sajnos nagyon sokan.

2011. okt. 31. 13:44
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

Persze nehéz, nyilván ezzel él vissza, ő is tudja nincs hova mennetek.

De egyébként meg mehetnél, mert egy kisvárosban, egy egyszobás lakást szerintem tudnál bérelni és kérhetnél támogatásokat illetve neki is fizetni kell gyerektartást.

Illetve egyébként vannak anyaotthonok, nem is tudom hol, Bakony nem tudom hol, ahol semmi bérleti díjat nem kell fizetni, csak rezsit. Átmenetileg jó lenne.

Én ott hagynám, csak úgy nyekkenne. De vissza se néznék.

Hidd el mindenre van megoldás, csak utána kell járni. Nyilván nem könnyű, de ez az élet sem.


Egyébként meg ilyen apára, aki lehülyézi a gyerekét, semmi szüksége a gyereknek.

2011. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, nehogy otthagyd. Kicsi a gyerek, mindenhol nyűgösek ilyenkor, főleg, ha anyagi gondok is vannak. A férjed foglalkozik vele, csak gondolom ő is kimerült. Szólj rá, hogy ne mondjon a gyerekre ilyet. És ne haraggal, hanem te is legyél türelmes. Inkább hozzátok helyre.Gondolom akik azt javasolják, hogy lépjél le, azoknál még soha nem volt vita, nem gondolja komolyan, amit a gyerekre mond.
2011. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek nincs türelme a kisgyerekekhez, és valószínű amikor a gyereket terveztétek még nem fogta fel, hogy ennek van nehéz oldala is. Szerintem egyszerűen még nincs megérve egy gyerekhez, habár nem tudom mennyi idős, de előfordul ez idősebb férfiaknál is, hogy csak jóval 50 fölött nő be a feje lágyuk hogy igazán gyereket szeretnének.

Elképzelhető, hogy ha nagyobb lesz a gyerek, akkor már több türelme lesz hozzá. Egy 2 év alatti gyerekkel a legnehezebb, mert még nem beszél, nem tudsz neki elmagyarázni semmit rendesen, mert vagy nem érti, vagy nem akarja megérteni. Ha meg valami baja van, azt sem mindig tudja még az ember. Én anyaként mondom ezt, hogy sokszor volt hogy nekem is elegem volt a gyerekemből, amíg ilyen picike volt, jó nem hülyéztem le, de sokszor elfogyott a türelmem, és alig vártam hogy egy kicsit nagyobb legyen. 2 éves kora után már sokkal könnyebb volt, mert már lehetett vele normálisan kommunikálni.

Szerintem ne hagyd ott a férjed, de tényleg ráférne egy nagy beszélgetés, és tényleg nem kell mindenbe belevonni, lehet hogy sok neki. Az sem normális ahogy veled viselkedik, de ezt is meg lehet oldani költözés nélkül is. Akik a helyedbe emiatt egyből elköltöznének, azoknál szerintem a férfinak kuss van a családban.

2011. okt. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!