Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Te mit tennétek a...

Anyukák! Te mit tennétek a helyemben? Kétségbe vagyok esve és nem tudom mi lenne a helyes. (férj kérdés)

Figyelt kérdés
Férjemmel 15 éve vagyunk együtt van egy csodálatos másfél éves babánk,akire nagyon sok évet vártam/tunk.De mióta megszületett,egy normális szó el nem hangzott közöttünk férjemmel.A szexuális életünk gyalázatos(nem miattam).1000x próbáltam leülni vele ,hogy ez így senkinek nem jó és beszéljük meg,de minden 1 hétig tart.Aztán kezdődik előröl.A legnagyobb bajom,hogy nem bírom elviselni,hogy csak addig "kedves" neki a gyerek,amíg nincs vele gond.Tehát nem nyűgös,nem hisztizik picit,nem beteg.Mert ha valami baja van a kicsinek,akkor az apja szerint"ez a gyerek hülye,elkényeztetett,nem normális".És mikor ezeket mondja olyan dühöt érzek,hogy szívem szerint a hátába állítanám a kést:(,mert az én drága egyetlen gyerekemet senki ne merje bántani szóval sem.Egyszerűen felfoghatatlan számomra,hogy nem képes egy apa a saját gyermekét elviselni.Képtelen kezelni a nehezebb helyzeteket.Most is épp picit beteg a lányom(folyik az orra meg köhög),és az apja folyamatosan azzal jön,hogy micsoda tápos egy gyerek,hogy 5 nap alatt sem bír kilábalni ebből.Nemhogy segítene a csórónak,meg babusgatná...ááá nem,kiabál vele:(((.Egyetlen percre nem szeretem őket kettesben hagyni,mert ahogy otthagyom őket,3 perc és már ordít is a lányom.És ha megkérdezem ,hogy mi történt,az a válasz,hogy már megint hülye.Komolyan mondom semmi mást nem érzek csak gyűlöletet,hogy mindig "bántja" a gyerekemet.Mert ezzel engem is bánt...padlóna vagyok és nem tudom mi a megoldás.
2011. okt. 31. 13:14
1 2 3
 11/21 zkriszti3 ***** válasza:
A párod elfelejtette,hogy ő is volt gyerek.Ő is sírt,beteg is volt,talán az ő apja is így reagált a hisztijére.Azon kívül tőle is örökölt valamit a gyermeketek.Tehát ha lehülyézi magát is minősíti.Ne menekülj el tőle,ha 1 hétig tud normálisan viselkedni tudna ő tovább is.Mindenkinek van problémája csak a megoldáshoz vezető út más.
2011. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
egyszer írta itt valaki az oldalon, hogy a férfiak azt hiszik 4-5 évesen születik a gyerek, mert akkor már lehet velük "normálisan" játszani. Sajnos, nem nőtt fel a feladathoz, nem tudja mit kezdjen egy gyerekkel, akinek az anyjára van inkább szüksége. Tudom, hogy könnyű így névtelenül tanácsokat osztogatni, de próbáld meg rávenni a férjed, hogy amikor otthon van, kettesben csináljon programokat a gyerekkel. Elég egy órás séta, vagy egy látogatás a nagyszülőkhöz. Hátha segít jobban elfogadnia a saját gyerekét.
2011. okt. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy ilyen sokan írtatok!!!! És nagyon hálás vagyok mindenkinek.

A férjem már 35 éves,tehát nem "tini".Mindig nagyon értett gondolkodású volt.Együtt küzdöttünk a gyerekért,mert nagyon soká fogant(5 év),az első 3 hónapban nem is volt semmi gond.De azóta teljesen azt érzem,hogy szó szerint belerondított az Ő kis megszokott életébe a gyerek és ezt nem tudja elviselni.Hogy nem tud megnézni egy filmet délután normálisan,hogy mennünk kellene valahova de a gyerek épp alszik vagy akkor a legnyűgösebb.ÁÁÁÁÁÁÁ nem is sorolom tovább ....

és igen ,igaza van egyikőtöknek,hogy visszaél a helyzettel,mert tudja hogy nincs hová mennem. Próbáltam már minden módon beszélni vele,szépen ,könyörögve,csúnyán,kiabálva.Amikor olyanja van akkor belátja,hogy igazam van(de ez nem tart sokáig),viszont ha olyan a hangulata,akkor még engem is sárba tipor.Sajnos nem sokba néz már.Legalább is én ezt érzem.Pedig nem volt ez mindig így.Valamikor hatalmas szerelem volt ez.

2011. okt. 31. 20:31
 14/21 anonim ***** válasza:
.
2011. okt. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

Nincs róla sejtésed, hogy miért viselkedik így a gyerekkel? Féltékeny rá? Vagy téged nem szeret már, ezért a gyereket se akarja szeretni (hogy könnyebb legyen az elválás)? Vagy netán donorspermából született a kicsi? Vagy a gyereket okolja a tőled való eltávolodásért? Neki milyen volt az apja?

Persze egyik indok sem menti fel az alól, ahogy viselkedik, de Neked csak az okok felderítése nyújthat segítséget abban, hogy megtaláld a megoldást!!

2011. nov. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet az ok.Azt mondták ,hogy nem lehet gyerekünk sem neki,sem nekem.De aztán 5 év után teherbe estem valami csoda folytán.Lehet ,hogy engem nem szeret már:(.Ezt nem tudom sajnos.Azt apja is fura a gyerekeivel:(De talán nem ilyen módon.
2011. nov. 1. 08:38
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

Volt vitánk, hogyne lett volna, de ha letáposozná a gyerekem vagy azt mondaná ez egy hülye gyerek, biztos, hogy pakolnék és elküldeném a jó édes.., hogy ő a hülye meg a tápos.

És ott hagynám.

Nem kell tűrni, fura 2011-ben még mindig ott tartunk, hogy a feleség legyen türelmes a férjével és keresse a kedvét. Miért is?

Ez is bántalmazás, nézd meg a NANE oldalát, nemcsak a fizikai verés. Ez verbális bántalmazás és visszaélés a helyzetével, én nem tűrném. És 2011-ben nem is kell egy nőnek ezt eltűrni.

Persze nem könnyű kiszakadni egy ilyen körből, de ki lehet. És fenn tartom ki is kell. Az égvilágon semmi értelme benn maradni egy ilyen kapcsolatban. Mert minek? Miért jó lábtörlőnek lenni? Pont most hallottam Kuncze Gábortól, hogy valamelyik képviselő olyan, felmossák vele a padlót és felkiált, jó tiszta lett a padló. Hurrá. Hát ilyen a kérdező is.

2011. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Álmomban sem gondoltam,hogy ilyen helyzetbe kerülök.Mióta ismerem a férjem,meg voltam győződve,hogy Ő lesz a világ legjobb apukája.Gyerekkorunk óta ismerjük egymást.Együtt nőttünk fel,esküvő előtt sokáig együtt laktunk,tehát nem beleugrottam ebbe az egészbe.És most csak állok és nézek magamon körbe körbe,hogy mit is tegyek.Mert valahol tudom,hogy nem olyan rossz ember Ő,mert igazán ismerem.DE a gyerekemet senkinek nem hagyom ,hogy bántsa,mert Ő az életem,mindenem!!!!És nem értem ,hogy miért vált ki a férjemből ilyen dührohamokat a betegsége,nyűgössége a gyereknek.Szerintetek ha felkeresnénk egy pszichológust(persze csak ha meg tudom győzni,hogy menjünk el)az segíthetne???Annyira szeretnék újra boldog,kiegyensúlyozott lenni.És nagyon szeretném ha gyermekem egy szép ,rendezett,nyugodt környezetben nőne fel.
2011. nov. 1. 17:25
 19/21 A kérdező kommentje:
Ma voltunk anyósnál(nagyon rendes,aranyos),és kértem beszéljen a fiával.De úgy,hogy ne mondja el,hogy én kértem erre.Sajnos Ő is látja ezt a problémát,és többször rá is szólt már a jelenlétemben,hogy ilyet nem tehet meg velem sem és gyerekkel sem,hogy így beszéljen velünk.Remélem tud rá hatni....
2011. nov. 1. 17:27
 20/21 anonim ***** válasza:
Szia:D Mi let veletek azóta? Megoldottátok a problémát?
2014. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!