Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az nagy luxus ha havi 1-2szer...

Az nagy luxus ha havi 1-2szer 3 órára bébiszitterre hagynám a 3 gyerekemet? Lenne mire eltenni azt a pénzt végülis.

Figyelt kérdés

Úgy érzem, totál kivagyok. Kicsik is, egymást nyúzzák, a férjemmel hetek óta két három mondatnál többet nem tudunk váltani, mert FOLYTON sír valaki vagy üvölt vagy egyszerűen csak felváltva vagy teljesen egyszerre akarnak velünk játszani-enni-inni stb. Ami érthető, csak egyszerűen a wc-re nem tudok nyugodtan elmenni. 4,2évesek,és 3hónapos a kicsi. 2-t terveztünk, a harmadik védekezés mellett sikerült, de úgy érzem, nagyon erőm végén járok.

Sose vettem igénybe így külső segítséget így azt se tudom, szoktak e ilyen kicsi babát is másra bízni?Sok mindent mondjuk vele még nem kell csinálni, megetetem mielőtt elmegyek és mikor hazaérek akkor jön a köv.etetés. Amúgy meg nézelődik és alszik. (kivéve mikor hasfájósan sír).


2011. nov. 1. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem! Ha ez kell ahhoz, hogy a gyerekek egy nyugodt, mosolygós anyukával töltsék a napot, a férjed pedig egy jókedvű, viszonylag ;) kipihent feleséget találjon otthon, akkor nem luxus. Ennyi feltöltődés kell.

Sokáig én is elleneztem, de egy nagyon kimerítő nap után a férjem azt mondta fogadjunk fel valakit, mert neki én jelentem a biztos támaszt, de fél, hogy túl hajtom magam. Így fogadtunk egy lányt, aki heti néhány alkalommal jön és besegít. Hol a gyerekekre vigyáz, hol a háztartásban segít, így utol tudom érni magam.

2011. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem luxus, muszáj, hogy pihenj, ha nincs más segítség, akkor jó a bébiszitter is.
2011. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennyi "luxus" Neked/Nektek is kell!

Muszáj kimozdulnod egy picit otthonról, hogy feltöltődj!

Ne sajnáld rá a pénzt!!!

2011. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem csak 1 lányom van, mégis érzem, hogy jó lenne valaki aki vigyáz rá és én kikapcsolódok. Nyugodtan tedd meg, ez ég nem lenne luxus. Az a luxus, amit pl. a Sarka Katáék csinálnak. Nem egyből délutánokra kell eltűnni, már az is kikapcsolódást jelent / legalábbis nekem / ha elmegyek bevásárolni, egyedül. Vagy sétálsz egy nagyon a városban, ha ott laktok. Szerintem szükséged van rá, ha már ennyire kitikkadtál, telefon úgyis lesz nálad, ha bármi baj lenne el tudnak érni és azonnal haza tudnál menni.
2011. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Magamat győzködöm folyamatosan, hogy nem lenne semmi bajuk...de közben meg már most érzem a rosszalló tekinteteket a hátamban:( külföldön ez olyan megszokott, csak itt M.o-n csinálnak még mindig sokan úgy, mintha ez valami celeb dolog lenne, vagy urizálás :((
2011. nov. 1. 14:05
 6/9 ava87 ***** válasza:

Az embernek épp úgy szüksége van a pihenésre, mint az ételre, csak sajnos aki erre is gondol, azt sokan lustának bélyegzik, pedig nem az, csak nem akarja tönkretenni magát. De gondolj bele, mi jobb a gyerekeidnek? Egy kipihent anya, vagy egy idegroncs anya?

Attól meg még egy gyereknek sem lett semmi baja, hogy pár órára más vigyázott rájuk.

2011. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Felolvastam a kérdésedet a férjemnek, mire mosolyogva azt kérdezte: ezt te írtad? Nálunk ugyanez a helyzet, a 3 gyerek a végsőkig ki tud zsigerelni bennünket. :) Ne legyen bűntudatod, hidd el, sokkal jobb a gyerekeknek is, ha az anyukájuk kipihentebb. Azért, mert anyák vagyunk, vannak természetes igényeink, pl. egy kis egyedüllét utáni vágy, ami otthon egyszerűen nem megvalósítható. Gondolj arra, hogy még mindig jobb a bébiszitternek adni a pénzt, mint ha nyugtatóra költenéd. :) Egy pszichológus ismerősöm ezt így fogalmazta meg: az anyáknak meg kell tanulniuk egy kicsit önzőnek lenni, különben tönkremennek idegileg. Ebben sajnos van valami.
2011. nov. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem az.

Mi kulfoldon elunk, ket kicsi gyerek van, meg bolcsibe/oviba sem jarnak, szoval szinten kb folyamatosan veluk vagyok.

Ez meg nem gond, nekem igy jo, viszont vannak kimenoim (fodrasz, vagy vasarlas egyedul, CSENDBEN, talalkozni 1-2 ismerossel). Ezt mondjuk ugy idozitem, hogy a ferjem vigyaz akkor rajuk, de ez nekunk "konnyu", mert o deltol dolgozik. (Mas szempontbol nem konnyu, mert heti hat napban deltol keso ejszakaig nincs otthon, reggel 9-10-ig ezert alszik, szoval alig latjuk egymast, de ez nem ide tartozik.)


Viszont az elso gyerek megszuletese ota egyezmenybe foglaltuk, hogy kb ket hetente egy este kimenonk van, ez altalaban csak egy 2-3 oras mozi/szinhaz/vacsora, de idonkent egesz ejszaka.

Ilyenkor hozzank is jon bebiszitter. Pedig lenne hova rakni a penzt. De ez nekunk fontos, nem luxus, hanem alap. Ez olyan dolog, hogy az is luxus lehetne, hogy autoval jarunk, mert a benzin draga, de amikor 4-en vonulunk valahova, akkor nem fogok 2 oras tomegkozlekedest valasztani a 30 perces autozas helyett. Nekem ennyit ez is meger.

Sok helyen luxus a hus, sot, nezhetnenk azt is, hogy nekunk is az, meg a friss gyumolcs/zoldseg, de amig telik ra, addig megveszem.

Szoval ha telik a bebiszitterre es emiatt nem kell a komplett csaladnak krumplistesztat ennie a honap utolso ket heteben, akkor ez nem luxus.

2011. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

egyátalán nem luxus


mi külföldön élünk és én felvettem magyarországról egy fiatal segítséget, itt él nem messze tőlünk onnan jár be minden nap, napi 4-6 órát segíteni és mindössze 70.000 forintot kell neki fizetni ezért

2011. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!