Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak azok az...

Miért vállalnak azok az emberek gyereket Magyarországon, akik még enni se tudnak adni a gyereküknek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre rengeteg válasz van, és ha nem csal a memóriám a legalább heti 2-3 ilyen jellegű kérdés között meg is találod!
2011. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Mert várják hogy valaki segít rajtuk, mint rászorultakon, vagy azt hiszik, hogy a segély az államtól elég lesz a baba etetésére.

Vannak akik még ide is beírogatnak konkrétan ilyennel, hogy nincs pénzük enni adni a gyereknek. Na az ilyeneket nem értem, mert internetre, számítógépre van pénze. Akkor adjon el valamit, adja el a számítógépét és lesz kajára pénze. Vagy ha nem otthonról internetezik, internet kávézóból, ahhoz is pénz kell. Ha a szomszédból internetezik, akkor nem hiszem hogy a szomszéd sem szánná meg valami kajával őket. Szóval nekem ez nagyon furcsa.

2011. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
Mert rengeteg ilyen "mának élünk" mentalitású ember van, aki csak rövidtávon gondolkozik, hogy na most pár napig tart a családi meg a gyes aztán majd lesz valahogy...én ki tudok akadni ezen az "Isten ahova ad báránykát oda legelőt is ad" mentalitáson...ez nem így működik...
2011. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

En meg azt nem ertem, miert van annyi kegyetlen ember.

En mondjuk nem tartozom a kerdesben emlitett emberek koze, de ez a tema nem ilyen egyszeru. Gondolom, a legtobben nem szeretnenek tobb babat, de becsuszik es nincs szivuk elvetetni. Oda kell figyelni a vedekezesre ilyen helyzetben, ez nagyon fontos, de ha mar mehfogant, akkor en szemely szerint nem vagyok abortusz parti.

Azzal pedig, hogy ide irogat egy szegenyebb anyuka es segitseget ker, nekem nincs semmi bajom. En szivesen segitek, es ugy latom vannak meg paran, akik hasonloan gondolkodnak. De ennek ellenere a felelossegteljes gyermekvallalas mellett vagyok!

2011. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

igen, egyet értek az előttem szólóval:

sokaknak csak becsúszik, védekezéssel vagy anélkül, erre nem térnék ki. A lényeg, hogy nincs szíve nem megtartani a gyermekét, akkor sem, ha az esze mást mond.

Vagy pont egy rossz időszakba esik bele a gyermekvállalás. Persze, vannak olyanok is,akik felelőtlenül élnek nemi életet és szülik sorban a gyermekeket munkahely meg ohne.

Vagy feketén dolgozott és nem kap , csak Gyest.


Szóval a probléma több helyről is eredhet.


Lényeg, hogy én nem vállalok több gyermeket, pedig már 5,5 éves a lánykám és szeretne tesót. Várok még, amíg lejár legalább 1 hitel és marad valamennyi a fizetésünkből...hogy ne kelljen rászorulnom mások segítségére.

2011. nov. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Hát azért az hogy nincs szíve elvetetni az egy dolog de ahhoz van szíve hogy megszüli és aztán meg nyomorog a gyerek?? Ilyen becsúszós esetben ha nem terveznek babát akkor meg kellene tenni mindent a védekezésért, de lehet hogy ez is drága?? A fogamzásgátlás nem olcsó, a gumi is lehet drága valakinek, és bár nekem nem volt és remélem nem is lesz, de azt hiszem az abortusz sem ingyen van... aki tényleg annyira szegény erre sincs pénze
2011. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenkivel értek egyet. Mi van, ha rajta kívülálló okok miatt "éhezne". Pl: munkanélküli lett a párja és nem talál munkát, a kismama meg veszélyeztetett terhes és nem dolgozhat. Vagy ne agy isten, egyedül marad, pár nélkül. Nem mindig azt kell szidni aki felteszi az ilyen jellegű kérdéseket, hanem utána kellene gondolni, hogy talán nyomós oka van kiírni a kérdést.
2011. nov. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A 3.válaszoló vagyok. A kérdést elolvasva feltételeztem hogy arra vonatkozik mikor ELEVE nem tud adni a gyereknek enni, vagy már a meglévőknek se tud de azért még vállal egy 4.-et 5.-et majd lesz valahogy alapon.

Nem arra vonatkozott a kérdés hogy MÁR megvan a gyerek és utána kerülnek rossz helyzetbe.

Meg hát ez hogy drága a fogamzásgátlás...hát igen, de akkor most ez a megoldás hogy aki rossz helyzetben él az tartson meg annyi gyereket amennyit csak ad a jóisten mondván majd csak elleszünk valahogy?

2011. nov. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt tényleg drága a fogamzásgátlás

másrészt nyilván lehetőségük sincs ezeknek az emberekenek a tájékozódásra, hiszen a falvak többségében még házi orvos sincs nemhogy nőgyógyász

harmadrészt alapból, azért, mert szegény valaki, még vállalhatna gyereket. És felnevelheti tisztességesen.

Paris Hiltonnak, Lindsay Lohannak, Keleti Györgyinek szerintem nem voltak éhezéssel kapcsolatos gondjaik és mi lett belőlük? Hát inkább éheztek volna és vitték volna valamire az életben. Nem akarom emlegetni, de például Daróczi Dávid is ilyen volt. Mélyszegénységből, éhezésből egész sokra vitte. Most ő jutott eszembe, bár nem a legjobb példa, de sok éhező, nincstelen gyerek vitte sokra.

2011. nov. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Igen, én is tudok rengeteg pédát, amikor iszonyatos szegénységben, de tisztességben felneveltek gyerekeket, úgy is, hogy közben pár évre intézetbe kellett adni, de utána kivették. Ilyen az élet, nemcsak a gazdagok és a középréteg létezik, bizony, vannak nagyon szegények is, akkor azok ássák el magukat??? Ha nem tetszik a helyzet, akkor próbálj te is segíteni, ha csak egy családnak, az is sokat számít.

Természetesen, mint írtam is, ettől függetlenül fontos a felelős gyerekvállalás. Csak ugye az életben nem lehet mindent előre eltervezni. Nem elméletben létezünk, nem álomvilágban élünk. Szerintem nem újjal kell mutogatni, hogy ezek mit képzelnek, hogy szegények és gyerekük van, hanem, ha picit is megteheted, akkor segíteni. Ha meg nem, akkor legalább ne mutogassunk újjal, mert könnyen lehetsz még rosszabb helyzetben is...

2011. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!