Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik voltak a leggyakoribb...

Mik voltak a leggyakoribb panaszaitok, problémáitok várandósság alatt és 6 évnél fiatalabb gyermekeitekkel?

Figyelt kérdés
Most lesz gyakorlati államvizsgám, s érdekelne, hogy Ti milyen problémákkal fordultatok/nátok a védőnőhöz, amíg várandósok vagytok vagy már anyukák. Segítenétek a felkészülésben, ha megosztanátok velem 1-2 Titeket foglalkoztató gondot!
2009. máj. 6. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Nekem sok egészségügyi problémám volt terhességem alatt, de a védőnőt próbáltam a lehető legjobban kihagyni belőle, mert mindenről fél napos kiselőadásokat tartott, mintha 4 éves lennék és helyett, hogy segített volna, ijesztgetett, hogy ez meg az a bajom. Ha gond van, én az orvoshoz fordulok, nem a védőnőhöz. Bárcsak ne lennének védőnők, annyira tudálékoskodó a legtöbb, nem is segíteni akarnak, csak kioktatni meg leszólni. Jó tapasztalatom nem nagyon volt velük.
2009. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
én vizesedtem és híztam sokat,de én is kihagytam a védőnőt,mindennel az orvoshoz megyek. ugyanígy kihagytam az oltásokból is,azt is az orvossal beszéltem meg. Kihagytam a szoptatásból is,azt szoptatási tanácsadóval beszéltem meg, a hozzátáplálásból is kimaradt. igaziból bármit kérdeztem tőle vagy kiselőadást tartott vagy ősi,elavult dolgokat mondott vagy nem is a kérdésemre válaszolt :(. pl. tudta,hogy 6 hónapig szoptatni akarok és mikor megkérdeztem,hogy vajon 4 hós gyerekem miért nem hízik úgy,mint korábban rögtön a hozzátáplálást javasolta. tehát a válasza nem nekem szólt,hanem valami sablon volt...
2009. máj. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Terhessége alatt én is a dokimmal beszéltem meg a problémáim.

Manókám születése után viszont gyakran találkoztunk a védőnővel. Segített a szoptatásban. Kevés tejem volt, a szaporításra vonatkozóan nagyon jó tanácsokat kaptam tőle. Hasfájós korszakban is megbeszéltük hogy mit tegyek.

Most fogom kezdeni a hozzátáplálást (6 hós lesz a kicsim), szerintem erről is fogunk beszélgetni.


Úgy látom szerencsém van, mert nekem egy jófej, helyes védőnőm van. Nem tudálékos, és nem megy az idegeimre. Nem zaklat, ha szükségem van rá akkor segít. Szerintem nem ciki segítséget kérni ha valami nem megy jól!

2009. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Hát én egy problémával fordultam hozzá, a terhesség első harmadában a cicim olyan volt, mintha be lenne gyulladva. Viszketett és vörös volt. Kicsit ilyesztő volt. Erre a védőnő képen röhögött, hogy jaj anyuka ez természetes. Na ha legközelebb problémám volt, egyből a dokihoz mentem. Az én védőnőm amúgy sem nagy segitség, semmi értelmeset nem bir kinyögni, igy mindig a gyerekorvost kérdezem. Igazából nem is értem terhesség alatt minek védőnőhöz futkozni. Annyira feleslegesnek tartom.
2009. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te is védőnő leszel? A sógornőm is az.

Én 19+5 hetes terhes vagyok és bár a sógornőm is sokat segít, de a saját védőnőm is. Mivel nekem nem telik orvosra, az sztk-ba járok, így csak a védőnőre támaszkodhatom (na, meg a rokonokra).

Nekem szerencsém van, mert itt, ahol mi lakunk, csupa kedves, fiatal védőnők vannak. Nem egyszer voltam már bent sógornőmnél, amikor hirtelen berontott 1-2 újdonsült anyuka, hogy ez+az a probléma, és rögtön ellátták tanácsokkal, segítettek, de nem csak az, akihez tartozott, hanem a többiek is, akik bent voltak a tanácsadóban. Pl. egyszer volt, hogy bejött egy anyuka, 6 hete szült és az egyik melléből nem jött semmi, és egy öklömnyi csomó volt neki benne. Nah, a védőnője ugrott, masszírozta neki, pedig már sírt szegény a fájdalomtól. A másik védőnő hozta a sterilizált mellszívót, hogy hátha azzal el tudják indítani, a végén legalább 4en tüskénkedtek körülötte... De végül el kellett kísérni a sebészetre, mert már be volt neki tokosodva.

Nekem szerencsére semmi problémám, panaszom nincs, 1szer volt idáig (13 héten egy nap barnázás), és akkor is este 7kor hívtam fel a védőnőmet, hogy gondom lenne. Otthon volt, de nem küldött el a fenébe, hanem meghallgatta a bajomat, megnyugtatott, és elmondta, hogy mit csináljak.

Nekem csupa pozitív élményem van a védőnőkkel kapcsolatban, legalábbis eddig!

2009. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na hát nálunk már több védőnő is megfordult.

Az első aranyos, de olyan furi volt. A második, aki a baba születése után volt, ő volt a tökéletes védőnő. Aztán elment és volt helyette valaki, de aztán az is elment. Ő vele egyszer ha beszéltem. Azóta védőnő nem volt nálunk.

Tehát aki a babám születése után volt kb majdnem másfél évig, én őt nagyon szerettem. Ha minden védőnő olyan lenne mint ő, akkor minden védőnőt szeretnének.

2009. máj. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!