Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várandósság, szülés, vagy...

Várandósság, szülés, vagy bármikor a gyermeknevelés alatt előfordult olyan dolog, amin nagyon-nagyon meglepődtél, nem számítottál, nem is gondoltál rá? Lehet akár kellemes, vicces, akár kellemetlen dolog is.

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan milyen jellegű válaszokat vársz, remélem nem írok hülyeséget vagy nem ide illőt.

A terhességem alatt tapasztaltam számomra meglepőt. Egyetlen hajszálam sem hullott, sem fésülködéskor, sem hajmosáskor. Ha mégis egy vagy kettő kijött a fésűvel, az már szokatlan volt.

2010. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Bármit lehet írni, nincs rossz válasz.:-) Pl.: Én még nem szültem, ahogy elkezdtem olvasgatni ezt az oldalt, nem ismertem a "szülés" részleteit. Ami számomra megdöbbentő, vagy inkább nagyon kellemes meglepetés volt, hogy lehet vajúdás közben, alatt, szülés után rövid időn belül zuhanyozni.
2010. okt. 30. 23:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt furcsa a Szt. Jáno. Kórházban, mikor mentem a babáért a csecsemő osztályra, senki nem kérdezte, nézte meg a saját gyerekem tolom-e ki!

Ennyi erővel köntösben bemehetnék, kitolnék egy gyereket, átrakom a hordozóba, és vihetem haza!

2010. okt. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Számomra az a meglepő, hogy a babát nem kell tanítgatni, fejleszteni, hanem mindent MAGÁTÓL csinál. pl. kúszás, mászás, felállás, járás, játék, beszéd.
2010. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
Hogy legyen valami kellemetlen is: Én nem vártam fáklyás menetet, de hogy a nyanyák terhesen, nagy hassal fellöktek a megállóban, és utána mikor felszálltam, rámnéztek, a hasamra, és leültek előttem, az felháborít. A másik, hogy mikor egyik ismerősöm ült a buszon, szülés előtt 1 héttel, nagy hassal, nyáron, mikor jól látszódik, rászóltak a nyugdíjasok, hogy ugyan, adja már át a helyet nekik... nem írom le a véleményemet, mert nem tűr nyomdafestéket!
2010. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Én azt hittem, hogy nagyobb és nehezebb pocakom lesz, ehhez képest 37 hetesek vagyunk és csak most kezd igazán látszani, mármint hogy az utcán pl most veszik észre csak :-D de most meg lassan takarja a kabát :-D mindenesetre az kellemes meglepetés, hogy én inkább azt tapasztalom, hogy mindenki "jót akar" :-) szó szerint. pl a hipermarketben(!) a zöldséges a pult alól ad banánt és akciós áron méri vagy a piaci kofa "magának olcsóbban adom" felkiáltással méri a gyümölcsöt :-) ami mellesleg jól is jön, mert életemben ennyi gyümit, zöldséget meg nem ettem, mint ebben a lassan 9 hónapban és hát ugye nem olcsók ezek :-) ja, és nem törzsvásárló vagyok náluk, akkor látnak először :-D nekem ez jólesik és kellemes meglepetés.

kellemetlen max annyi, hogy borzasztóan nehezen mozgok, pedig tényleg nincs nagy hasam, sőt. de ez legyen a legnagyobb bajom :-)

2010. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várok még.:-)
2010. okt. 31. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

kellemetlen: soha senki nem vette figyelembe h terhes vagyok-sorbanállásnál, munkahelyen

kellemes: hamar elmult a reggeli rosszullét-időszak, ezután nem voltak jellegzetes terhes-tüneteim, nem fájt a lábam, hátam, stb, csak a végefelé gyakrabban pisiltem:)

a szülés sookkal jobb volt annál mint amire vártam, és az utána következő időszak is, a babázás könnyen ment, pedig csak 22 vagyok, nem volt tervezett baba, közben házasodtunk össze az apukával, alig ismertük egymást, de minden ok! csodálatos kislányunk van és szeretjük egymást.

2010. nov. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!