Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Irorszagi anyukak! Maternity...

Irorszagi anyukak! Maternity utan hogyan tovabb?

Figyelt kérdés

5 ev folyamatos munkaviszony utan 14 honapja szultem. A maternityt kaptam 26 heten at, utanna kivettem 16 het fizetetlent. Ez utan meg mindig nem tudtam elhelyezni a gyereket sehol, mert a fizetesem nem lett volna eleg a bolcsodere, de a munkanelkuliben azt mondtak, hogy nem jar semmi, ha nincs befizetett PRSI az aktualis adoevben, marpedig nem volt, mert szeptembertol marciusig maternityn voltam utanna meg fizetetlenen. A munkaltatommal megbeszeltem, hogy akkor maradok part-timeban 0 oras szerzodessel, elotte 40 oras szerzodesem volt, igy remeltem, hogy kapok kiegeszito munkanelkulit a social welfartol, de a harc azota is csak folyik, es mostmar azt mondjak, hogy akkor se kaphatok munkanelkulit, ha felmondok. Azt egyszeruen keptelenek felfogni, hogy nem zarhatom csak ugy ra a gyerekre az ajtot reggel, hogy anya megy dolgozni, legy jo kislany, este jovok, de lassan mar a szamlakat sem tudjuk kifizetni, es minden tartalekot felhasznaltam.

Ti hogy boldogultatok el ezzel az utvesztovel? Adjatok valami tanacsot kerlek!



2011. nov. 7. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz mi Angliaban elunk de szerintem ugyan az. Nekem a baratnom ugy boldogul, hogy a ferje reggel 8-tol dolgzoik 16-17-ig es a baratnom meg elment este 8-tol ejjel 12-ig szupermarketbe polcot pakolni (Tesco). Egy heten 5 napot megy: szombat, vasarnap, kedd, szerda es csutortok. Igy a gyereket nem kell bolcsibe adni mert valaki mindig otthon van es a baratnom keres azert annyit, hogy jol meglegyenek. Ugyan az a helyzet mint nalltok, a fizetese nem lett volna eleg a bolcsire (egyebkent irodaba dolgozott reggel 8-tol delutan 4-ig, a fizetese 1200 font volt es a bolcsi meg 917 font + havi 100 a benzinkoltseg a bolcsode+munkahely es otthon kozott). :( Igy feladta sajnos az allasat es lement a Tescoba. Itt igaz csak 700 fontot kap de lagalabb az megmarad mert nincs bolcsi es a tesco 10-15 perc seta. Sajnos ok igy tudtak megoldani. En mikor elmentem maternity leave-re akkor 6 hetig kaptam a fizum 90%-at aztan a sima maternity leave-et a gyerek 10 honapos koraig. Utanna kivettem a szabadsagaimat es maradtam otthon vele 1 honap fizetetlent. Nekem az a szerencsem, hogy rugalmas a munkaidom igy 9-kor tudok kezdeni es a ferjem meg 7-kor. Igy en viszem 9-re a gyereket a bolcsibe a ferjem meg hozza 3-kor. Mivel csak 6 orat van ott igy kevesebbet fizetunk. Ez is rengetek sok de ha otthon ulok akkor maradt volan a csaladi potlek meg a tax credit amig egyutt 120 font. :( Hat az ez semmire sem eleg. Raadasul mi vettunk sajat hazat es a hitelt is nyogjuk. Azt hiszem amig a gyerek bolcsis addig nagyon meg lesz szoritva a nadragszij. :( Sajnalom, hogy igen tudtam segiteni de talan a baratnom peldaja nem tud segitsegedre lenni valahogy? Nem tudnal esti melot bevallani? Azert ejfeleig pakolni faraszto de meg mindig tudsz aludni par orat amig a kicsi felkell reggel.
2011. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, hogy irtal. Probaltam en is esti melot keresni, de sajnos nem talalok semmit. A legrosszabb az, hogy aki nincs is raszorulva mindent megkap, en meg mar a labam lejarta, probaltam szep szoval es probaltam erelyesen is, de megis mindenen akadekoskodnak.
2011. nov. 7. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.En sem adtam be bolcsibe a lanykam hanem inkabb visszamentem dolgozni szombatonkent.Mivel nem haladja meg a 140fontot hetente a keresetem igy megkapom tisztan barmifele levonas nelkul azt az egy napi fizut.

A ferjem nem dolgozik hetvegen igy meg tudtuk oldani.

Decemberbe pedig mehetek minden delutan.

Hiaba mesz barhova is nem fognak segiteni en mar vegigjartam ezt az utat,ha lenne 6 gyereked es nem dolgoztal volna eletedbe semmit na akkor segitenenek.Egy vicc egyebkent az egesz.

Ahogy mar irta az elottem szolo marad az esti melo.Probalkozz.Sok szerencset.

2011. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tax credit nalatok nincs?

Bocsi, ha ezzel nem segitek, de mi Angliaban vagyunk, mar a gyerek szuletesetol jogosultak voltunk tax creditre (ahogy szinte mindenki, aki nem keres az atlagostol jobban), majd miutan megkezdtuk a bolcsit (termeszetesen nem olcson), azutan a tax credithez leadtam az adatokat, hogy mennyit fizetunk es megemeltek a tamogatast. A bolcsi koltsegenek a nagy reszet mi visszakapjuk.

2011. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nalunk a tax credit az hogy egyuttesen a fizetesunk 600 euroig adomentes, persze orulunk ha a parom fizetese eleri a 300 eurot hetente. Nagyon koszonom, hogy probaltok segiteni. Lassan a kapcsolatunk ramegy erre az egesz huzavonara.
2011. nov. 8. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!