Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesen vagyok a tartósan...

Gyesen vagyok a tartósan beteg kisfiammal, de mellette megbízási szerződéssel dolgozom. A férjem eljöhet táppénzre a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Neki rendes főállása van, nekem meg olyan munkám, ahonnan nem szívesen hiányoznék.

Köszi a válaszokat előre is!


2009. máj. 7. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem.


"Ha a szülők közös háztartásában élő gyermekük után az egyik szülő már gyermekgondozási díjban, vagy gyermekgondozási segélyben, vagy gyermeknevelési támogatásban részesül, akkor ugyanazon gyermek után a másik szülő gyermekápolási táppénzre már nem lehet jogosult. Ennek oka, hogy egy gyermekre csak egy jogcímen lehet egészségbiztosítási ellátást igénybe venni."


[link]

2009. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkét szülő mehet táppénzre a gyerekkel.

Én egyedülálló vagyok, s erről nyilatkoznom kell, mert így dupla annyi időt lehetek táppénzen a gyerekkel, mint akik párban vannak. Ezért tuti, hogy pároknál mind a két szülőnek jár bizonyos idejű táppénz (sajnos azt nem tudom, pontosan hány nap - elég sok)

2009. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Bocsi, nem néztem, hogy a betegség miatt vagy gyesen :-(
2009. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és válaszod!
2009. máj. 7. 20:30
 5/8 A kérdező kommentje:

Második: neked is köszönöm!


Azért nem értem egészen: eddig gyes mellett főállásban is dolgoztam, mert ugye lehet, és februárban eljöttem táppénzre, mert akkor is lebetegedett a gyerekem, meg is kaptam azóta a táppénzt. Tehát igénybe vettem a kétféle díjat (gyest+táppénzt), mert kiestem a munkából emiatt.

2009. máj. 7. 20:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom hogy csak az mehet el gyermekápolási táppénzre a gyerekkel aki a gyest kapja.

Amúgy gyes mellett mehetsz táppénzre a gyerekkel, de gyes mellett, bármennyi a fizud, csak minimálbér után kapsz táppénzt.

Én így tudom. Én is keresgettem. Ezt találtam. Ha vki másképp tudja akkor javítson, vagy egészítsen ki.

Amúgy az sem mindegy hogy most a táppénzt úgy érted hogy ilyen alkalmi betegség miatt ugye? Tehát megfázás stb. Apuka, ha te vagy gyesen max úgy tud a gyerekkel otthon maradni addig, ha saját jogon megy el táppénzre, de az orvos nem biztos hogy ebbe belemegy. De ha ő megy el gyesre, átveszi tőled, akkor ő mehet el vele gyerek jogán, de csak minimálbér után kapja a táppénzt.

Amúgy alapból, hogy a tartósan betegség miatt ki mehet el gyesre a gyerekkel azt nem tudom. De szerintem apuka is. Ezt meg kell keresni vhol.

2009. máj. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De az tuti hogy aki gyesen van, az mehet gyermekápolási táppénzre is a gyerekkel.

Az egyedülállóknak meg azért jár több, mert egyedül nehezebb megoldani, gondolom én. Máshol azért ha mást nem is de apuka max vesz ki néhány nap szabit és úgy marad otthon, de vhogy meg tudják oldani, de egy egyedülállónak sokkal nehezebb. Bár ha van nagymama, nagyszülő akkor még akár könnyebb is lehet.

De úgy gondolom azért van több az egyedülállóknak, hogy kedvezőbb legyen nekik. Bár a másik oldala meg az, hogy a munkáltatót aztán nem érdekli mennyi van, nemszereti ha anyuka hiányzik gyerek betegsége miatt. Ha egyedülálló, ha nem.

2009. máj. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az aktuális problémánk megoldódott, de azért ennek utána járok majd, és ha megtudok valamit, megírom.

2009. máj. 9. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!