Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Passzív gyed után jogosult...

Passzív gyed után jogosult vagyok-e újra gyed-re?

Figyelt kérdés
Sajnos a kislányom megszületését elött 2 hónappal megyzünt a munkaviszonyom és munkanélküli ellátásra kellett mennem és innen jöttem el szülni, így passzív gyedre lettem jogosult. A 2 év passzív gyed után visszamentem a szünetetletett munkanélküli ellátásomra, ami alatt megszületett a 2. gyermekem. Ezek után az volna a kérdésem, hogy a második gyerekemmel is jogosult vagyok-e gyed-re? Sajnos az OEP-nél nem tudtak kielégítő választ adni.
2011. nov. 8. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló szituban vagyok, nekem az Oepnél azt mondták, hogy jogosult leszek így a Gyedre a másodiknál is.Tehát Te is:)

Annyi a különbség, hogy az első gyerekkel nem munkanélküli által voltam passzív, hanem gyed közben megszűnt a cégem.

2011. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek neked mit mondanak, engem kapásból leráztak, hogy nem. Gyed alatt született a második és gyest kaptam, mert azt mondta a hölgy, hogy nem jár gyed. 1,5 év múlva felmerült valahol ez a kérdés és elkezdtem utánajárni, hogy lehet nekem gyedre lett volna jogosultságom, csak elcseszték. Hónapokon át írtam, levelezgette, utaztam a megyeszékhelyre. És a legutolsó körben mégiscsak kiderült, hogy jogosult lettem volna, de valami nagyon pici pénz után számolták volna ki, így jobban jártam a gyessel. Okés, ez rendben van, de akkor legelsőnek miért rázott le, hogy nem jár a gyed. Szóval legyél észen amikor intézed.
2011. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első körben azt mondták, hogy jogosult leszek, a második esetben pedig, hogy nem. Azt nem tudom megérteni, hogy a passzív gyeden lévő miért nem jogosult a második gyerek után a gyedre? Egyáltalán miért különböztetik meg a gyedet? Éveket dolgozok valahol és rajtam kívülálló okból a szülés elött 2 hónappal megszűnik a munkaviszonyom és emiatt meg vagyok különböztetve. Aki gyedet kap annak feltétele, hogy biztosítva legyen, valamit tettem érte, hogy elletásba részesüljek amíg a gyerekemet otthon ellátom és nevelem. Így, hogy vállaljon az ember gyereket, ha még támogatást sem kap az államtól? Köszi az infókat, remélem sikerrel járok majd.
2011. nov. 9. 10:04
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem leszek jogosult gyedre, mert a passzív gyed tavaly május óta nem ad alapot az ellátáshoz. Köszönhetően a kormányunknak ami szerintük annyira támogatja a családokat .....
2011. nov. 9. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!