Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rosszul döntöttem, hogy szültem?

Rosszul döntöttem, hogy szültem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom..

Lányom 10 hónapos lesz, és már nagyon nehezen viselem el!

Most tanult meg totyogni, pár lépést már sétálgat.Folyamatosan pakol, de hiába rakok ki neki játékot, nem foglalkozik vele.Konnektor, lábasok, távirányító,kés, villa, olló.Szóval minden ami veszélyes.Hiába pakolok el mindent, akkor is talál valamit!

Folyamatosan hisztis.Ha egyedül hagyom, mert főznöm kell jön utánam, folyamatosan útban van, ha arrébb rakom, akkor üvölt.Kipakolja az edényeket, és ma is majdnem kitörtem a nyakam.Folyamatosan mozog, és ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarj már is hisztis...

Mióta megszületett, azóta egy valóságos akarat tömeg!

Mostanában csíp, karmol, rugdos.

Pelenkázni már nem tudom a pelenkázón, mert lefordul, most az ágyon a lábam közé fogom, de szét rúgja a mellemet, forog, sír...Pelenkázás előtt már össze ugrik a gyomrom.

Na az altatás.Az egy agyrém.Se mellettem, se a karomban, se simogatva se sehogy nem volt soha hajlandó elaludni.Így megy a kiságyba és ordítva alszik el.Hiába simogatom mondjuk egy órán át a kiságya mellett állva, mert kipróbáltam, ugyan úgy ordít ha kimegyek!Próbáltam már mellém fektetni, akkor meg menne, mászna, üt ver, múltkor majdnem ki fojt a szemem, olyat be vert.

Úgy érzem, hogy rossz anya vagyok.Többet vagyok feldúlt, mint boldog.Én ezt nem gondoltam, hogy ilyen nehéz.Ismerek más babás anyukát, de nekik a gyerekük egy angyal.(bár lehet ezeket a dolgokat nem mondják el..)

Néha elmennék több várossal arrébb ki kapcsolt telefonnal egyedül, csak, hogy ne legyek már a saját gyerekkel.Pedig imádom, annyira büszke vagyok rá.

Párom nehéz fizikai munkás, nem igazán segít itthon semmiben, csak hőbörög, hogy milyen kupi van..Pedig reggeltől, egészen addig míg haza jön, főzök, mosok takarítok, csak nem látszik semmi. :(

Már semmihez sincs erőm, egyedül akarok lenni..

Egyszerűen már elegem van...


2011. nov. 8. 13:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Te szegény... jól ki vagy borulva. Semmi segítséged? Nme tudod senkire bízni a babát egy pár órára? Jót tenne.


De nyugodj meg, nem csak a te gyereked ilyen. Nekem a kisfiam nagyon hasonló volt, bár nálunk a pakolás nem volt nagy probléma, de az alvás az halál... Nem mondom, hogy jobb lesz, mert mindig van valami, amit nem birunk elviselni. Csak azért írtam, hogy nem érezd úgy, egyedül vagy ezzel. Nem csak nyugodt babák vannak, hidd el. Abban is igazad van, hogy sokan nem mondják el, csak a szépet, a jót.


Kitartást!

2011. nov. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokunk érez néha hasonlót, mint te. Sokszor nem is gondolnánk, milyen apró részletekben rejlik a megoldás.Milyen a napirendetek? Ha délelőtt levegőztök kicsit, akkor biztosan jobban elfárad és jobbat is fog aludni, miközben te tudod dolgodat csinálni.10 hós. Akkor alszik még kétszer? Mehet közben a főzés, mosás, elpakolás, stb.Én hamar rájöttem, hogy a folyamatos tiltással nem lehet semmit elérni! Hagytam előtte tiltott dolgokat, hogy azért tudja, hogy van, mit nem szabad, de általánosságban mindent eltettem, amit féltettem, ami veszélyes. Ha folyton csak azt hallja, hogy nem szabad, azt ne, ezt ne, akkor ő is tiltakozik. Én hagyom hadd pakoljon a gyerek, edényekkel, kanállal is hadd játsszon, szereti a fakanalat, az egymásba tehető műanyag kompótos tálat. HA azt érezteted vele, hogy ő útban van, és csak a baj van vele, akkor ne várd hogy partnered legyen bármiben is.
2011. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
pedig az igazi hisztis korszaka még meg sem jött.Úgy érzem elfáradtál,mindenhol meg akarsz felelni,de ez nem fog menni.lehet jön a foga és ez okoz nála sok feszültséget.nekem az aktivátor nevű aloe vera termék nagyon bevált.sokat enyhített a fájdalmán igy nyugodtabb lett.aztán amit még megtehetsz.ereszkedj le négykézláb és nézd a lakást az ő szemével,mit hol lát,mi az ami veszélyes számára.esetleg vegyél egy kis rácsot amit a szobája elé raksz,köré pedig sok érdekes játék,engedd pakolni a konyhaszerkényből rakj alulra olyan edényeket amiket kivehet pl műanyag tálak,fakanalak had játsszon vele,és próbáld egy kicsit lazábban venni a gyereknevelést.próbálj arra figyelni hogy miket csinál,10 hónapos és már totyog???nagyon ügyes.amikor a fiam elkezdett menni én egész nap csak vele voltam,óvtam védtem és örültem,nagyon édes volt és boldog és én ezt élveztem,majd főzök ha alszik,vagy rendelek valami egyszerűt,szedjél magne b6-ot az sokat segít hidd el.menjetek sokat sétálni,ki a napra vagy ismerősökhöz rokonokhoz.pelenkázáskor meg adj a kezébe valami olyant amit nem szabad amúgy pl a krémet,még tisztába teszed el lesz vele.és sose felejcsd el,te vagy érte és nem ő érted.nem lesz minden heppy,de rajtad is múlik mennyire lesz nehéz.
2011. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Óóóó. Szerintem mindenki kiborul az első gyerek első évében. Senki sem erre számított. Nekem sincs sajnos segítségem, tudom milyen ez. Az akinek van nem is tudja soha felfogni milyen nehéz is ez. Soha egy perc szabadidő, se semmi.... Persze, hogy ki vagy borulva és ezen csak ront, hogy haragszol rá és ezért utálod magad... Emlékszem erre az időszakra. De ne aggódj vége lesz. Túllendülsz rajta és rájössz majd, hogy mit hogyan csinálj, hogy neked is jó legyen. De most itt lent a mélyben elég nehéz. Össze fogod szedni magad. Általában az a tapasztalatom, hogy a kicsi egy éves korára már mindenki túllendül a nehezén. Csak ne utáld magad ezért... minden rendbe jön. Kitartás.
2011. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak és megértelek, nekem sincs segítségem. Én 2 gyerkőccel vagyok itthon, a harmadikat várom. Imádom őket, az életemet adnám értük, DE:

néha egyszerűen frászt kapok tőlük!!! Rosszak (főleg a pici), nem fogadnak szót, olyan a lakás mint valami putri és nekem ez a halálom. Én csak akkor vagyok nyugodt ha rend és tisztaság van körülöttem. Sokszor a takarításba menekülök előlük. Ha bekapcsolom a porszívót, addig legalább nem a hisztit kell hallgatnom. :)

Van hogy olyat mondok nekik, amit utána rögtön meg is bánok, de egyszerűen sokszor úgy érzem nem bírom tovább.

Az én férjem is alig van itthon, ha pedig épp szabadnapos, akkor személyes sértésnek veszi ha egyedül szeretnék mondjuk boltba menni és ez fél óránál tovább tart...

Nem könnyű, de gondolj arra hogy egyszer csak felnő! :)

2.5-3 éves korától már biztosan könnyebb lesz. Nekem most 4 a nagyobbik, ő 1.5 évesen egyik napról a másikra "kész férfi" lett, pedig előtte nagyon anyás hisztizsák volt. A pici hamarosan 2 lesz, de ő még a mai napig egy rinyagép! :D

Egyébként szerintem maximum az olyan anyukák nem éreznek soha ilyet, akiknek van segítségük (mondjuk nagymama) és néha törődhetnek egy kicsit magukkal is. Én konkrétan wc-re sem tudok elmenni úgy hogy ne legyen ott valamelyik. :)

Sok kitartást!!!

2011. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rád férne egy kis pihenés - ami sajnos nem megoldható ahogy írod. Az, ha a gyermeked felé érzel indulatot már komoly problémát jelez, nagy szükséged lenne segítségre! és nem okoskodok, nekem lassan 5 hónapos a kislányom, s az első hetekben 3szor fordult elő, hogy indulatos lettem vele szembe, elegem volt, hogy bármit teszek csak üvölt - mindez egy másodpercig tartott, de nagyon megilyedtem utána, hogy jesszus hogy lehetek ilyen pocsék Anya? Rettentő hasfájós volt, ki voltam merűlve , emiatt fordulhatott ez elő , azóta is nagyon szégyellem magam miatta, és most már bármit tesz, de tényleg bármit, hiába nem alszom egész éjjel, vagy nem tudok enni - wc-re menni semmi sem hoz ki a sodromból. Közeli ismerősömnek 13 hónaposan halt meg a kislánya bölcsőhalálban, látom mennyit szenved, hogy összedőlt az élete, hogy bármit megadna egy öleléséért, hogy a kis kezét érezhesse a bőrén... hidd el, szerencsés vagy, és jó Anya - ne ostorozd magad!
2011. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás!!!!!!!

Az én 16 hónaposom is ilyen.És olyan 10 hónap körül kezdődött.De lesz@rom a lakást,meg a főzést is.Nem főzök csak 2-3 naponta.A gyereknek szüksége van rám így rá figyelek.A férjednek meg üzenem,hogy húzzon már le egész napot a gyerekkel,úgy hogy közben megfőz,meg mindent rendbetesz...utána hőböröghet.

2011. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de egy gyerek ilyen. Most éli a felfedezőkorszakát, percenként kell életet menteni. Én is úgy főztem, hogy a lábam alá néztem mindig, mert pakolt közben a gyerek a konyhaszekrényből. És örültem, ha nem a lábamba kapaszkodva ordított.

Szerintem ráérnél akkor nekiállni takarítani, mielőtt a párod hazaér. Nálunk a nappaliban egész nap kupi van, tök fölösleges összepakolni. ha vendég jön, összerakodunk. egyébként meg ha a férjed ennyire nincs képben, hogy mivel jár egy gyerek, bízd rá fél napot, hadd kapjon idegbajt.

2011. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok az a leszólogatós fajta, de ezt most nem tudom máshogy fogalmazni ne haragudj. Remélem építő lesz a kritika.

Van egy egészséges 10 hónapos kisbabád. Mások ölnének érte, hidd el. Nem egy ismerősöm van, aki mindenét odaadná egy babáért. Nekem amúgy három van, a legidősebb 3,5 éves. Van egy férjed. Mások ölnének érte, a mai világban olyan nehéz párt találni.

Van otthonod, ami a mai világban ismételten egy kincs.

Szeretnél egyedül lenni? Tegyél érte. Kérd meg a férjed, hogy amikor nem dolgozik legyen egy picit a gyerekkel.

Hogy miért ilyen a Tiéd? Mert nagy részben vele született tulajdonsága, nagy részben ilyenné nőtt fel. Mit tehetsz ellene? Talán máshogy kellene hozzáfognod a neveléséhez. Kérj tanácsot, olvass utána, próbálkozz. De azért tudod eléggé vicces, hogy így írsz egy 10 hónapos kisbabáról. Ő még csak egy pici baba, mi lesz, ha majd kamaszodik?

Nekem is megvannak a saját gondjaim a gyerekeimmel. Nekem sem egyszerű 3 kicsivel. Van köztük olyan, akit ha agyon verném sem csinálná azt amit ő nem akar, van olyan, aki annyira szeleburdi, hogy a hajunk égnek tud állni tőle, és van olyan, aki miatt éjjel- nappal műszakban vagyok. De! Mindegyik azért született meg mert mi akartuk, és nem azért, mert ő kérte. És boldogak is vagyunk, hogy vannak.

2011. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja pelenkázás: bugyipelust vegyél, azt rá tudod adni úgy is, hogy áll. Ha rúg, fogd le a lábát, mert ha kakás, akkor fektetni kell mindenképpen. Adjál neki játékot, beszélgess vele, amíg letörlöd a seggét.

Altatás: most lenne itt az ideje megtanítani egyedül elaludni. először 2 percig hagyd sírni, aztán 5, utána 7-ig, de mindig menjél vissza hozzá és tartsd az ágyban, növeld az otthagyás időtartamát. Így megtanulja, hogy any mindig visszajön, ha kéri.

2011. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!