Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek bölcsibe jár...

Anyukák, akiknek bölcsibe jár a gyerekük! Mit szoktak csinálni a gyerekek a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Gondolkozunk, hogy visszamegyek dolgozni, ezért lennék kiváncsi. Milyen aktivitások vannak? Miket csinálnak ott? Jó evés, alvás oké, de azonkívűl? Miket játszanak? Minden érdekel!

Köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 11. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A bölcsi alapvetően gyermekmegőrző hely, tehát hivatalosan nincsenek foglalkozások, mint az oviban.


MInden a helyi szokásokon és a gondozónőkön múlik.

Nálunk szuper ügyes nő van, így mesélnek, mondókáznak, énekelnek, rajzolnak és játszanak néha közösen is. Ezen felül a gyerekek játszhatnak a helyi összes játékkal.


És délelőttönként az udvarra mennek (ha az idő engedi), az olyan, mint egy játszótér.

2011. nov. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem csak 2 hónapos babám van, de dolgoztam bölcsibe.A csoportszobában eljátszogatnak a játékokkal, menő volt a babakocsi tologatás, mind fiúk, mind lányok körében. Gondozónéni képeskönyvekből mesél (nem mesét, hanem az ő szintjükön a képekről), ilyenkor oda szoktak a gyerekek telepedni körénk. Mondókákat is tanulnak, zenét is gyakran hallgatunk, énekelgettünk. Az udvaron homokozni szerettek,, vagy motorozni (ez 2-től egészen 6 éves korukig megy).Ritka, hogy egymással eljátszanak, de nem lehetetlen. Kétségbe szoktak esni a szülők, hogy egyedül játszik a gyerek. Igen, 3 éves korukig még inkább az egyedül játszás a jellemző.És persze, evés, alvás.Elsőre ennyi jutott eszembe.
2011. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a rajzolást kifelejtettem. Szerintem abszolút nem tesz rosszat a picinek a közösség. De ez gyerekfüggő picit.
2011. nov. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nallunk szoktak lenni aktivitasok ha ezek annak nevezhetoek:

- Zene-tanc:

Zenet raknak be tancolnak, ugralnak.

- Homokozas:

Van egy hatalmas asztaluk amin kulombozo szinu vizes homok van (ami nem szarad ki soha, sajnos nem ugrik be a neve de boltba is lehet kapni) es ebbol szoktak formakat kesziteni. Korbeulik es tapcskolnak benne.

- Anyagok ismertetese:

Keszitettek kulombozo szinu zselatint mindenfele izesitessel (narancs, banan...) es ezekkel ismerekedtek a gyerekek. Nyomkodtak, jatszodtak veluk, fejlesztettek a kezugyesseguket.

Borotvahabbal is jatszodtak. Kinyomtak egy csomot az asztalra es az ujjukkal vonalakat rajzoltak bele, meg minden fele "alakzatokat"

Szinten ide tartozik, hogy szoktak kekszet gyurni. Egy nagy asztal korul ulnek kis szekeken es keverik, gyurjak a tesztat a konyhan meg megsutik amig ok alszanak delutan es feldiszitik a kekeszet. Altalaban nekem meg apanak keszul. Most karacsonykor mezeskalacs hazikot keszitenek amit apa fog megkapni szenteste. :))

- Vizes foglalkozas:

Korbeulnek egy nagy medence kore (felfujhatos) es hajot, tengeri allatokat, tengeralatjarot stb. tesznek bele meg habfurdot es ezzel jatsznak, ismerkednek a tengeri alltokkal

- Kozos festes, rajzolas, diszites:

Beoltoztetik oket kis gumi kotenybe es fetenek, rajzolnak, ragasztanak. Gyurmazni is szoktak (ez a kisfiam kedvence)

- Kerteszkedes:

Van kint a bolcsi udvaran egy kis kert es szoktat viragot ultetni, babot, krumplit. Vannak kis muanyag szerszamaik. Mindenkinek van sajat kis viragos kertje ami egy autogumi es abba fold van. Aztan nezik, hogy bujnak ki a viragok stb. A zoldseges kert az kozos es egy nagyobb terulet. Mindig mennek krumplit, repat gyujteni amit ebedre megesznek. :)) Nagyon edesek es alitolag a kedvenc foglalakozas. Csak kell biztositani a gumicsizmat mert maskent kesz kaosz a cipo. :)) Mindenkinek van sajat kis ontozo kannaja.


Hirtelen ennyi jut eszembe. ezekrol lattam kepeket a mappajaba amit neha haza lehet hozni. Ezenkivul sokat epitenek, meselnek, van egy asztal tele tanya allatokkal ezt is neha korbeulik es tesznek-vesznek. Van otthon sarok, ahol van kis jatek konyha, jatek porszivo... Van egy nagy falra akaszthato tabal ahova kepeket lehet vinni szulokrol vagy ha valami erdekesseg tortent otthon vagy barhol. Ezt szeretik nezegetni. Ciposdobozokat diszitettek tegnap (festettek, ragasztottak ra minden felet) amibe majd jatekok kerulnek karacsonykor az arva gyerekeknek az arvahazakba.

2011. nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még!

Utolsó, ezeket bölcsiben csinálják? Vagy oviban? Hány éves gyerekekkel?

2011. nov. 11. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!