Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítjátok meg a gyerekne...

Hogy tanítjátok meg a gyereknek, hogy ha bántják, harapják a bölcsiben más gyerekek, akkor adja vissza, vagy üssön vissza?

Figyelt kérdés
Két és fél éves.
2011. szept. 27. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs, de nem tanítom ilyenre....
2011. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem erre tanítom...
2011. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Én sem tanítom ilyenre. Nem nagyon verekszenek az óvodában szerencsére, de ha mégis előfordul akkor megmondom hogy az a gyerek buta, ne játsszon vele többet.
2011. szept. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem kell erre tanítani, ez ösztön. Van aki temperamentumosabb, van aki nem. De ne taníts ilyet, hogy adja vissza.

Én is azt tanácsolom, hogy a verekedős gyerekkel ne játszon a gyereked, ez a másik gyereknek elég nagy bünti, ha kiközösítik a többiek. Ez hatásosabb, mintha visszakapná.

2011. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én arra tanítom,hogy menjen el onnan és mondja meg a másiknak hogy ez csúnya dolog és szégyellheti magát, és hogy neveletlen.
2011. szept. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

erre nem tanítom


viszont arra h menjen és mondja el h bántátok arra igen

2011. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én erre tanítom..., illetve tanítanám, de hiába, mert 1. nem ilyen az alaptermészete 2. eddig nem hallott ilyeneket tőlem 3. hiteltelen vagyok, mert más szellemben folyik itthon a családi élet.

De azért próbálkozom :)

2011. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ovono vagyok es az en csoportomban iden nagyon nagy problema harapas :S

1,5-2 evesek. Sajnos ez van, ha a kicsid nyugodt termeszet, akkor nem fog visszaharapni, ami nem is baj. Azert vagyunk mi ovonok, bar az egesz eleg lehetetlen helyzet, gyorsan tortenik, es a sarokba ultetes nem hasznal ebben a korban, igazan egyutt jatszarol sem beszelhetunk meg, igy a kikozosites sem szamit. Elobb utobb abbahagyjak. Legtobbszor, mikor megtanulnak beszelni, es ki tudjak fejezni verbalisan is a haragjukat. Egyetlen kisfiu van nalunk, aki a harapasrol attert a szem nyomkodasara, szerencsere elkerult a csoportombol, mert bele is oszulnek.

De ennyit rolunk. Te annyit tehetsz, hogy turelmesen megvarod, mig kicsit nonek a gyerekek (a tied is, meg a csoportarsai is), es ez az ugy rendezodik magatol. Tudom, hogy nehez, nap mint nap atelem, de ez a korral jar, es minden gyermekkozossegben elofordul.

2011. szept. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

JÉZUSOOOMMMM!!!

Hogy tanítanék ilyet a gyerekemnek?????

Hova jutna a világ,ha ezt a szerintem igen primitív problémakezelést tanítanánk a gyerekeinknek. Van ennek sokkal korrektebb,célravezetőbb megoldása is, nem?

Én is 2,5 éves gyerkőcöt nevelek, most kezdtük a bölcsit. Van a mi csoportunkban is sokféle gyerek. Én azt tanítom, hogy ha bántja valaki, hagyja ott őt, és menjen szólni a gondozónéninek. Szerintem attól még nem lesz később pipogya alak, hogy nem agresszióval reagál az agresszióra.

2011. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

hát csajok, én is erre tanítottam, hogy menjen el, hagyja ott.... ennek az lett az eredménye, hogy a kiskölykök mentek utána és direkt rászálltak, mert látták, hogy úgy sem adja vissza. egy terror volt az élete a bölcsiben, hetekig (és ne hivatkozzatok a gondozónőre, gyakorlatban SEMMIT nem tud tenni, pláne nem lehet mindig a segg...ben). aztán egyszer bepörgött a lányom és teljes erőből orrba rúgta az egyiket, mikor az a lábánál fogva le akarta rángatni a csúszdáról. azóta, érdekes, nem bántják és a lány sem lett egy agresszív, támadó kiscsaj.

Úgyhogy nagyon szép dolog ez a PC, és nagyon jól hangzik, elméletben, de kíváncsi vagyok arra az anyukára, aki, ha rendszeresen bántják a gyerekét, azt mondja neki, semmi baj, csak hagyd ott.... lóf@szt!

én arra tanítom, hogy SOHA ne támadj, de MINDIG védd meg magad, ha bántanak, először verbálisan, de ha kell, üss, rúgj, harapj, csípj és mindig szólja nekem, vagy a gondozó néninek.

2011. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!