Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mennyi időt kellett...

Anyukák, mennyi időt kellett várnotok arra, hogy anyává válhassatok?

Figyelt kérdés

Onnantól kérdezem, mikor már nagyon akartátok. Nem csak orvosi dolgok miatti elhúzódás érdekel, hanem bármi miatt... Akár anyagi okok, akár, mert a párotok nem akarta.

Hogy bírtátok, mikor már nagyon vágytatok rá?


2011. nov. 12. 19:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mi is a szerencsések közé tartozunk, pedig már 32 évesek voltunk akkor. Rögtön, az legelső alkalommal várandós lettem.
2011. nov. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

a rögtön első alkalommal-dologgal nekünk sem volt bajunk, viszont, mivel semmink nem volt, esküvő után megegyeztünk, hogy 5 évig nuku baba. Aztán azt mondtuk, jöhet, akkor elvetéltem, végül 6,5 éves házasok voltunk, mire megszületett a kisfiunk (aki első alkalommal fogant), és most várjuk a 2. babánkat.

Így visszagondolva sosem voltam becsavarodva azért, mert várni kell, úgy, ahogy számtalanszor írják itt, hogy már milyen nagyon akarnak babát. 28 éves koromra értem meg rá, hogy tényleg akartam, de akkor már meg is született. Előtte vsak zavart, hogy várni kell, de megértettem.

2011. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

2008 januártól nem védekeztünk, nagyon szerettünk volna babát, akkor fél éve voltunk házasok. Sajnos nem jött, nekem csak hébe-hóba volt peteérésem már serdülőkorom óta. :( Aztán 2009 január elején pozitívat teszteltem, nagy meglepetésünkre. Épp 1 év próbálkozás után. Eközben már dokihoz jártam, hogy nincs peteérésem rendesen, épp januárban derült ki, hogy a pajzsmirigyem nem működik elég jól, kaptam gyógyszert, de mivel a fogamzás pillanatában nagyon rosszak voltak az értékeim, későn kezdtem el szedni a gyógyszert, csak a 6. hétig fejlődött a baba. Megműtöttek 2009 február közepén. Elfordultam a világtól, magamba, hónapokig csak sírtam, mindig számoltam, most hány hetes terhes lennék... Aztán 3 hónap után próbálkozhattunk, ekkor clostilbegyt-et kaptam, csinált is peteérést, de 2 hónapig mégsem jött a baba, de a 3. gyógyszeres hónapban, amikor kipróbáltam életemben először az ovulációs tesztet, és pont jókor voltunk együtt, megérkezett a pocakba a fiam. :) Jó pajzsmirigyértékkel már, egész terhesség alatt fokozott ellenőrzésekkel, de minden rendben ment, egy 2 órás csodás szülés zárta, amit apával azóta is folyton visszaidézünk. :) 8 hónapig szoptattam, utána megint nem volt rendesen peteérésem, míg egyszer csak, a fiam 12 hónapos korában éreztem a peteérés jeleit, mondtam a férjemnek, ő meg annyit fűzött hozzá, hogy tegyünk egy próbát. Így lesz 21 hónap korkülönbség a fiaink között, a 2. március elején születik majd 2012-ben. :) Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar sikerül, fel voltam rá készülve, hogy megint várni kell sokat, igaz a pajzsmirigyemet sosem hanyagoltam el azóta, mindig járok rendesen ellenőrzésre.

Bocs, hogy ilyen hosszú lettem. :)

Egyébként nehezen bírható ez az egész várakozás, én közben államvizsgáztam, költöztem, lakást vettünk, mégsem terelte el eléggé a figyelmemet, főleg, hogy folyton a rendszertelen mensimet vártam, nem volt támpontom sem, hogy most mi lehet odabent... Körülöttem minden barátnő babát várt, szült, agyilag tudtam, hogy eljön az én időm is, de kivárni... A párom tartotta bennem a lelket, azt hiszem.

És te? Babára vágyakoztok?

2011. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tegnap 23:56


Még annyit hozzátennék, hogy mi is már 7 éve házasok voltunk, de nem próbálkoztunk a gyerekkel, végig fogamzásgátlót szedtem.

2011. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!