Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok egy "Babaváró"...

Mit szólnátok egy "Babaváró" bulihoz? Örülnétek ha valaki megszervezné?

Figyelt kérdés

Szerintem nem olyan rossz, mikor az anyukák tartanak egy ilyen kis "bulit" a terhesség utolsó szakaszában, a meghívottak meg egy előre megadott listáról vesznek valamit.

Ugye itthon az a szokás, hogy babanézőbe mennek az ismerősök, de az én tapasztalatom az, hogy "persze majd beugrunk valamikor" aztán az ismerősök nagy része valahogy mégsem jön.Aki jön, az elkölt az ajándékra néhány ezer ft-ot, és sok esetben csak fölösleges cuccokat hoz.

Lehet ez csak az én tapasztalatom, nem tudom.

Csak kíváncsi vagyok, hogy ha nektek valaki megszervezné, akkor örülnétek-e neki.

A listát persze az anyuka állítja össze.És nem kell, hogy marha nagy értékű dolgok legyenek rajta, de mondjuk ha már van 10 vendék, az egyik hoz 2 csomag textil pelust, a másik egy ágynemű garnitúrát, és így tovább, akkor eloszlik az a sok minden, a vendégek hasznos ajándékot vesznek az anyukának szánt pénzen, a család is örül, mert spórol így egy kicsit.


Kérlek ne gyertek azzal, hogy hülye amerikai szokás,én sem vagyok "amerika majmoló" de ha már a halloween-t próbálják behozni, ha már a valentin napot sikerült, akkor ezt az, az amúgy nem rossz szokást is lehetne valahogy adoptálni szerintem...


2011. nov. 13. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen, a barátnőim szervezték nekem. Nagyon jól sikerült, mondjuk nem írtam előre ajándék-listát, nekem az olyan lehúzás-szagú. Ne azért jöjjenek, hogy ajándékot hozzanak, hanem mert tényleg érdeklem, érdekeljük őket. Persze apróságokat így is kaptam, de amire szükségünk volt, azt úgyis megvettem magamnak.
2011. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna tartani ilyet mert jó ötletnek gondolom de a környezetemben tartott közvélemény kutatásom eredménye az lett amit írtál, lehurrogtak, hogy ne legyek már ilyen amerika majmoló... :( Úgyhogy végül nem tartottunk...
2011. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki. Mondjuk még nem vagyok várandós, viszont tervezek kiköltözni Amerikába, szóval lehet, hogy majd úgy lesz ilyen bulim, hogy egy negatív hozzáállású ember sem lesz ott :D
2011. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igaz én már többé nem fogok szülni - egyéb okok miatt -, de pl. ha a barátnőm szülni készülne vagy egy olyan ismerős, akit azért illene meglátogatni szülés után - vagy esetedben előtt -, akkor nem örülnék személy szerint, hogy átküldene vagy odaadna egy listát, hogy mégis mit szabad vagy NEM szabad megvásárolni a születendő vagy már megszületett gyermekének!

Egyértelmű, hogy pelenkának, törlőkendőnek esetleg babaruhának MINDENKI örül. Én csak ezt kaptam, pedig semmit se kértem soha a látogatóktól.

Akinek van egy csepp sütnivalója - még ha gyermeke sincs -, az tudja, hogy mégis mire lenne szükség!


Amit írtál, hogy a vendégek vesznek ágyneműgarnitúrát, textil pelust, stb .. nos, nekem a környezetemben - és én is anno - mindenki már megvásárolt egy rahedli mindent bőven a szülés előtt!


Ha az lenne egy ilyennel a célod, hogy inkább a pénzt adják oda - bár nem hiszem -, akkor pedig ez kicsit kezd 'nászajándékosa' átmenni ...


Úgyhogy .. összegezve, én nem örültem volna egy ilyennek, haszontalannak tartottam volna. Főleg, hogy gondolom ebből te vállalkozást óhajtanál csinálni - nyilván ezért érdeklődsz az itteni leendő és már 'tapasztalt' anyukáktól -, ami nem két forintba kerülne szolgáltatásaid miatt.


Azzal nincs gond, hogy valaki/valakik más kultúrát akarnak behozni az országba.. lényeg, hogy ésszel kell csinálni.

Ide is tudok egy példát mondani: Jó barátnőm Finnországba lakik, ott van egy olyan szokás, hogy az első évben minden hónapot megünnepelnek, mintha születésnapja lenne a gyereknek ... nos, én nem ünneplem meg azt, hogy fingott a gyerek. Nekem minden perc egy ünnep a lányommal, amíg él.. de ez is már egy másik tészta...

2011. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nekem nem volt, mert messze lakunk a barátamintól.


de én is jó ötletnek látom. nem az ajándékok miatt, inkább mert a terhesség vége már amúgy is döcögös. és a kismamának sansza van a barátnöivel úgy találkozni, hogy nem kell sehova sem menni. szerintem jó ha valaki bevállalja pl a sütik lesütését, vagy a kekszek beszerzését. a másik legjobb barátnö meg 1 órával elöbb megy és segít kiporszívozni meg rendet tenni kicsit. persze meglepi parti ne legyen.



én babafürdetö dolgokat kaptam egy rakattal olyat amit soha nem használtam el.

2011. nov. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerintem az ajándék lista nem lehúzós, nem ez a célja, és nem is az, hogy a pénzt adják oda.Nyilván, aki nem akarna onnan venni, az nem vesz, aki sütit akar vinni, az sütit visz.

Csak azért gondoltam, mert mi is mindenkitől pelust meg popsitörlőt kapunk, és legtöbbször olyat, amit nem szerettünk...

én mondjuk örültem volna egy ilyen bulinak, ismerőseim lehet így összeszervezve könnyebben eljönnek, és annak is örültem volna, ha csak 10-20 ezer ft értékben mondjuk 5-10 ember összevásárol előre megadott dolgokat.Ez ellen nekik sem lett volna kifogásuk.

Tényleg kicsit hasonlít ez a nászajándék listához, azzal sincs semmi baj.


Igen, húgom szeretne ilyet szervezni barátnőjének, egyenlőre nem vállalkozás szerűen csak úgy, baráti alapon.De nincs azzal semmi baj szerintem, ha kialakul belőle valami.Ha a szülőknek van pénze egy ilyen szervezőt megfizetni, akkor miért ne...Vannak esküvő szervezők is, azzal sincs semmi baj.

2011. nov. 13. 14:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Első babánál nekem is volt ilyen bulim a 39.héten (utána szültem pár nappal).

Ezt én szerveztem magamnak, hogy még utoljára összeüljünk mi csajok (a legjobb barátnőim, akik a lánybúcsúmon is ott voltak). Én ezt a bulit nem az ajándékok miatt szerveztem, kifejezetten kértem, hogy senki semmit ne hozzon, max üdítőt v sütit, amit megeszünk-iszunk a bulin.

Összeültünk, marháskodtunk, ettünk-ittunk, néztünk valami gagyi műsort (talán megasztár vagy mi a fene ment akkoriban), aztán ennyi volt.

Azóta sem voltunk együtt így hatan :(

Babaváró buli volt - de csak a társaság miatt, úgyhogy én ezt az ajándék listát nem igazán értem, szerintem ez felesleges, valaki vagy hoz valamit, vagy nem, nem ez a lényeg.

2011. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krisztivan ***** válasza:
Én nagyon szerettem volna a barátnőmnek egy ilyen bulit szervezni,titokban.Én ,ismerem annyira hogy tudjam még mi kell nekik és én irtam volna meg az ajándék listát.Sajnos nem jött össze,egészségügyi probléma miatt.Már szültem de ha lesz mégegy és nem lesz problémás a terhességem szinte biztos hogy lesz buli.lesz,lesz ,lesz:-)
2011. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Tehát a bulinak nagyjából mindenki örülne, az ajándék lista meg nem olyan jó ötlet...de ha hoznának a vendégek apróságokat, nyilván az sem lenne gond:D
2011. nov. 13. 15:32
 10/13 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Szerintem nem rossz dolog az ajándék lista! Persze rá kell írni, hogy senkinek sem kötelező hozni ajándékot de ha egyébként is venne valamit akkor inkább arról válasszon... És persze írja a nagyokos, hogy annak is biztos van annyi esze akinek még nincs gyereke, hogy popsitörlőt, ruhát stb vigyen.. Ehez csak annyit, hogy mi is kaptunk popsitörlőket de még véletlenül se olyat amit el tudnánk használni mert érzékeny a babám bőre. Kaptunk ruhát is de olyan méretekben amit már rég kinőtt vagy még nagyon soká lesz rá jó. Így viszont a gesztus ugyan megvolt de lényegében nem kaptunk semmit...
2011. nov. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!