Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok egy "Babaváró"...

Mit szólnátok egy "Babaváró" bulihoz? Örülnétek ha valaki megszervezné?

Figyelt kérdés

Szerintem nem olyan rossz, mikor az anyukák tartanak egy ilyen kis "bulit" a terhesség utolsó szakaszában, a meghívottak meg egy előre megadott listáról vesznek valamit.

Ugye itthon az a szokás, hogy babanézőbe mennek az ismerősök, de az én tapasztalatom az, hogy "persze majd beugrunk valamikor" aztán az ismerősök nagy része valahogy mégsem jön.Aki jön, az elkölt az ajándékra néhány ezer ft-ot, és sok esetben csak fölösleges cuccokat hoz.

Lehet ez csak az én tapasztalatom, nem tudom.

Csak kíváncsi vagyok, hogy ha nektek valaki megszervezné, akkor örülnétek-e neki.

A listát persze az anyuka állítja össze.És nem kell, hogy marha nagy értékű dolgok legyenek rajta, de mondjuk ha már van 10 vendék, az egyik hoz 2 csomag textil pelust, a másik egy ágynemű garnitúrát, és így tovább, akkor eloszlik az a sok minden, a vendégek hasznos ajándékot vesznek az anyukának szánt pénzen, a család is örül, mert spórol így egy kicsit.


Kérlek ne gyertek azzal, hogy hülye amerikai szokás,én sem vagyok "amerika majmoló" de ha már a halloween-t próbálják behozni, ha már a valentin napot sikerült, akkor ezt az, az amúgy nem rossz szokást is lehetne valahogy adoptálni szerintem...


2011. nov. 13. 14:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Viszont ezzel az a probléma, hogy mindenki odaadja az ajándékot a baba születése _előtt_, de ugye illik elmenni utána is, babanézőbe, és bizony sokan kellemetlenül éreznék magukat, hogy üres kézzel állítanak be. De akkor meg kétszer ajándékozzanak?


Szerintem egy ilyen buli jó ötlet, de ajándékok nélkül (az ráér a baba születése után), egy utolsó "felnőttes" kikapcsolódás.

2011. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Meg lehet oldani..nyilván aki ott volt a bulin, vett ajándékot, az tényleg csak beugrik mondjuk munka után megnézni a picit, vagy akkor viszi a sütit, kaját, aminek szintén örül az anyuka.Ez már azon múlik ki hogy szervezi...

Csak kíváncsi voltam a véleményekre, kinek hogy tetszene egy ilyen:)

2011. nov. 13. 21:03
 13/13 anonim ***** válasza:

Baby showernek hivjak :)


Nekunk volt. Es nagyon szuper ezenkivul hasznos dolgokat kaptunk.

Mi kulfoldon elunk itt szokas (Kanada)

2011. nov. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!