Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ötletelnétek velünk? Kisgyerek...

Ötletelnétek velünk? Kisgyerekes anyák vagyunk, akiket nem vesznek vissza a gyes után. Boltot/vállalkozást nyitnánk/kezdenénk, de mit is áruljunk. Ötleteket várunk, Nálatok mire lenne szükség? Mi nincs a környéken?

Figyelt kérdés
Pl. fénymásoló, dohánybolt, személyzeti tanácsadó, stb. Négyen vagyunk, 4 különböző szakterületről, így elég sok minden szóba jöhet. Szerintem sokaknak segítenénk, ha összegyűjtenénk ötleteket ezzel kapcsolatban.
2011. nov. 15. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi kisváros vagyunk, egy játékbolt pl. jól jönne, mert legközelebb csak 25km-re van, persze itt is lehet egyes boltokban kapni, de akkor nem kellene 50 felé menni, mint így. Én, mint dohányos a dohányüzletet nem javaslom, mivel folyamatosan emelkedik és az embereknek nem lesz rá pénzük.
2011. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azt a felsorolást csak első ötletnek szántam.

A játékbolthoz értenénk is, de a netes rendelési lehetőséggel és árakkal sosem tudnánk versenyezni. Én is neten rendeltem meg minden gyereknek a családban a játékokat és kb. 12.000 Ft-ot spóroltam (3 gyermeken).


Mi is kisváros vagyunk és itt sincs játékbolt, szóval az ötlet azért nagyon jó, köszönöm.

2011. nov. 15. 18:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát boltokból a környékünkön nincs hiány.

Viszont amit én személy szerint hiányolok, és ha tehetném nyitnék is egyet, az egy hangulatos kávézó, büfé vagy nem is tudom minek nevezzem.

Szóval olyan hely, ahova a fiatalok is nyugodtan beülhetnek, mert nem kocsma, nem egy alkoholista munkásokkal teli hely.Hanem egy kis hangulatos, ahol kávék, teák, sütemények, szendvicsek lennének.Szeszes italokból pedig csak a minőségiek.

2011. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jól gondoljátok meg mielőtt belevágnátok!


Én vállalkozó vagyok, és nem akarok itt siránkozni, de bizony alig-alig tudom kitermelni a járulékaimat saját magam után. És akkor még hol vannak a csekkek, és nem is ettünk?

Épp most fontolgatom hogy feladom, megszüntetem mert katasztrófális a helyzet.


Ám ha mindenképpen bele akartok vágni, akkor egyet tudok javasolni, ami ezekben az időkben talán még működik.

Nyissatok baba-mama bizományit. Áruljatok ruhákat 0-14 éves korig, babafelszereléseket, babakocsi, kiságy stb. Mivel gyesen vagytok jobban beleláttok mire van szüksége a kisgyermekes anyukáknak.

És bizony manapság már majdnemhogy sok családban megfizethetetlen a vadiúj dolgokat megvenni. Viszont: a minőségre figyeljetek, mert csak így maradhattok versenyképesek.

2011. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én csak a példáidra tudok mondani 'véleményt':


- Dohánybolt .. nos én nem dohányzom már jó rég óta, így nekem arra nincs szükségem. Környékünkön (vidék) a panelházakban szinte mindegyikben található kis élelmiszer bolt, ahol megtalálható a dohány (is). Ráadásul van Tesco szupermarket és társai is..


- Fénymásoló: 3 papír bolt van a lakótelepen, abból 2-nél lehet fénymásolni. Mivel a város 'gazdálkodik' rengeteg iskolával, köztük elég neves egyetemmel, aminek a kollégium része és a legtöbb egyetemi albérlet is itt van, így a két papírbolt jól megél ezen szolgáltatásból.

Árak alá adni meg, nem hiszem, hogy nektek megérné.


- Személyzeti tanácsadó: én úgy hajtom el őket, ahogy csak illik. Valamire 'szükségem' van, akkor elmegyek az adott céghez. Nem vagyok oda azért, hogy a lakásomban - számomra - vad idegenek járkáljanak. Szemét dolog, de nem bízom az emberekben csak úgy 'puszira' .. :/


- Esetleg fodrászat, kozmetika, szolárium: Van benne pénz, de kellenek a kuncsaftok.


Nálunk sok használt ruhásat (főleg gyerek ruhásat!) nyitottak az elmúlt 1 évben. Rendesen van forgalmuk és nagyon jó áron árulják a ruhákat.


Az a baj, hogy én pl. nem tudom milyen infrastruktúra van a környezetetekben. Mi az, amiből 'sok' van nálatok.

Pl. dohányt nem árulnak 1 km-es körzetben, akkor abban van pénz, de ha minden második lépcsőház dohánybolt, akkor halott ügy...


Sok sikert!

2011. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A nővéremék cipőboltot nyitottak. Wink cipőket árulnak 1.5 2szeres haszonnal így is 4000ft a legdrágább cipő náluk. Sokan veszik az óvodából, a gyerek cipők jó minőségűek. Szerintem megéri és ez abszolút versenyképes ár. Írj ha érdekelnek a részletek.
2011. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

Nagyon tetszik a baba-mama bizományi és a cipőbolt is, ha bárkinek van még javaslata, örülnénk neki! Gondolom, aki csak olvassa, az is örül és hátha kitalál valamit :)


Amúgy ez a mai világ tényleg nem kedvez a vállalkozásnak, de ha nem vesznek vissza tényleg a munkahelyünkre (vagy csak mondjuk arra a bizonyos egy hónapra), akkor muszáj valamit csinálni. Nagy tőként igazán nincs, de igyekszünk addig is spórolni, csak a gyed/gyes összegéből nem könnyű. :(

2011. nov. 15. 18:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Én egy olyan helyet nyitnék ahol lehet pelenkázni,szoptatni.Egy baba mama klub helységet nyitnék. AKár lehetne pelust is kapni isz. Pesti vagyok de nagyon kevés az olyan hely ahol be lehet menni és pelenkázni vagy szoptatni egyet. Vagy ahol lehetne egyet teázni vagy hasonló..
2011. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A férjemmel nekünk két vállalkozásunk van, az egyik az én nevemen van, szóval én magamtól nem akarok vállalkozást nyitni. De ha ötletelni kell, a bababizományi szuper ötlet, főleg azért, mert mifelénk ismeretlen fogalom. lehetne gyermekmegőrzőt is nyitni, vagy olyan rendezvényszervező céget, mely kimondottan nem a megszokott esküvőszervezéssel, hanem pl. babazsúr-szervezéssel, gyermekprogramok szervezésével foglalkozik. Sokáig mifelénk patika sem volt, mostmár van.


Azért az ötletelésben sokat segítene, ha leírnád, melyik az a 4 különböző szakterület.

2011. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A szakterületek: marketing- és reklám, pénzügy, idegenforgalom, fabútor-készítés. De vannak férjeink, ők is értenek egy csomó dologhoz illetve van eladó végzettségű kismami is, aki esetleg csatlakozna. Szóval szerteágazó a dolog és bármit megtennénk, hogy hozzájáruljunk valamivel a családjaink fenntartásához. Borzasztó ez a kiszolgáltatott helyzet, hogy mi lesz, ha nem vesznek vissza.... Így a magunk urai lehetnénk, valaki mindig el tudna menni a gyerekekért, stb.
2011. nov. 15. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!