Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti mit szólnátok, ha...

Anyukák! Ti mit szólnátok, ha a bölcsiben a gondozónő pszichológus lenne?

Figyelt kérdés

Örülnétek, mert így többet tud a gyerekekről és hamarabb észreveszi ha baj van és tud segíteni, tanácsokat adni?

Vagy inkább zavarna?


2011. nov. 16. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Én örülnék neki.

Tudom, nem ugyanaz a két dolog, de a nagyobbik fiam óvónője pl. fejlesztő pedagógus, az egyetlen az oviban.

Talán nem véletlen, hogy őt dicséri szinte az egész város.

Többször fordultam már hozzá a kisfiammal kapcsolatban és örülök, hogy van némi tudás is a gyakorlata mellett.

Persze attól, hogy vki pszichológus, még nem biztos hogy jó óvónő is lenne...

2011. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én is örülnék.

sosem árt, ha egy iskolázott, művelt, feltehetőleg értelmes ember foglalkozik a gyerekkel!

persze nincs semmi bajom a sima okj-s gondinénikkel sem...

2011. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha gyakorlatban is tudja hasznosítani a tanultakat, s egyébként szuper gondozónéni (értsd: kedves, gyerekszerető, türelmes, nem kiabálós, de határozott, következetes, segítőkész a szülők felé, véleményt mondó), akkor ennek a plusznak csak pozitív oldala lehet. De ha "csak" elméleti szakember, akkor hiába a diploma, ettől nem lesz jó gondozónéni.
2011. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rólam van szó. Pszichológiát végeztem, de egyre inkább kezdek kiábrándulni a szakmából. Sajnos nagyrészt pénzről szól, az tud elhelyezkedni, magánrendelőt nyitni, akinek sok pénze van. Nagyon nehéz munkát találni. Az utóbbi pár hónapban rájöttem, hogy inkább gyerekekkel szeretnék foglakozni, főleg kicsikkel. Beadtam pár ovódába, bölcsibe a jelentkezésemet, de vagy nem kerestek, vagy kellett volna gyakorlat. De felajánlottak egy gondozónői állást. Persze még kell versenyvizsgázzak, de azzal a tudással amivel rendelkezem az gyerekjáték lesz. Csak azon aggódom, hogy a szülők talán nem fogják jónéven venni, hogy egy úgynevezett dilidoki foglakozik a gyerekeikkel.

De örülök nagyon, hogy ezeket a válaszokat kaptam, jöhetnek még.

2011. nov. 16. 16:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy imádom a gyerekeket, türelmes vagyok, következetes, barátságos. Midnen vágyam mostmár, hogy gyerekekkel foglalkozzak. Persze szivesen lennék pszichológis is bölcsiben, vagy ovódában, de erre jelenleg a városomban nincs lehetőség( kisváros). Úgyhogy most nagyon szeretnék ott dolgozni, minden gondolatom csak ekörül forog, annyi tervem van, amivel segíthetem a beszoktatást, és a szülőknek is megkönnyíthetem azt a nehézséget, amit a gyereküktől való elszakadás nyújt.
2011. nov. 16. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!