Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell ezt szégyellnem?

Miért kell ezt szégyellnem?

Figyelt kérdés

Nemsokára szülök és járnunk kell a kórházba szülésfelkészítőre. Egy szülésznő tartja és többek között beszélt az ellátásról, szobákról, igénybe vehető szolgáltatásokról.

A kórházban van fizetős szoba, szeretnék majd olyanba lenni. Első alkalommal nem mertem a többiek előtt erről bővebben kérdezni, de a szülésznővel utána nem tudtam beszélni.

Következő alkalommal kérdezgettem egy kicsivel többet. Ahogy a végén mentünk ki,hallottam,hogy két kismama összesúg,hogy na ő akar fizetős szobában lenni, meg,hogy miért kell erről mindenki előtt kérdezgetni!

Tényleg ekkora bűn ez?


2011. nov. 17. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha majd megszületik a babád, akkor pedig mindenki jobban fog tudni nálad mindent. Ez már most elkezdődik...

Lényegtelen ki vagy, mi vagy, mit akarsz, az valakinek úgysem fog megfelelni.


Ne aggódj, másokon, ne szégyelld magad (ez még nem az a kategória).


S itt egy cikk, amit nagyon szeretek, mert ebből is kiderül, hogy mindegy, hogy mit csinálsz, úgyis szar vagy.

De nyugi, vedd poénra és tegyél mindent úgy, ahogy jónak látsz!

[link]

2011. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyértelműen nem szégyellnivaló... Én is így tervezem, ha végre sikerülne a baba, akkor majd magánszobát fogunk fizetni.

Nem olyan kifizethetetlen összeg, bár így is sajnos sokan nem engedhetik meg maguknak, pedig alap lenne h mindenki ilyen szobában lehessen.

Ők irigylik ezt tőled, ezért súgtak össze. Ez nem kérdés, és nem kell szégyellned...egyáltalán!!! A nők mindig is ilyenek voltak...ne törődj ezzel

Szép terhességet, és boldog kitartó egészséges éveket :)

2011. nov. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jól tetted hogy megkérdezted. Ha anyagilag megteheted akkor jogodban áll neked megfelelő szobát kérni.

3.gyermekem születésénél én is privát szobát szeretnék majd.

1.Mert akkor kettesben lehetek a babával és csak rá fogok figyelni. Nem hallgatom a szobatársaim süketelést.

2. Senkit nem fog zavarni, ha a babával együtt hallgatni akarjuk azt a zenét amit már terhességem alatt is hallgatni fogunk!

2011. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én külföldön lakom, itt teljesen normál a fizetös szoba. söt apás szoba is van ahol apa ugyan úgy ott alszik stb...


nekem pont fordítva volt mindenki azon csodálkozott, hogy nem akarok egyágyasba. nem a pénz miatt nem akartam, hanem mert szeretek emberek között lenni, és mivel a páromon kívül senki más látogatóm úgy sem volt. (a család csak a korház után jött) így féltem hogy egésznap egyedül leszek.


most hogy a másodikat várom, biztosan egyágyasba kérem magamat, mert nincs aki vigyázzon a kislányomra így szinte ö is velünk lesz egész nap.


ami az egyágyasban rossz, ha tele van a babaszoba, vagy nagyon ordít a gyerek akkor kihozzák és rádhagyják. ha viszont kétágyasban fekszel akkor nem hozzák ki hogy a másik tudjon pihenni.

2011. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Irigység beszél belőlük mert ők nem merik megkérdezni vagy nem tehetik meg hogy olyat válasszanak. Első gyerekemnél még én se tehettem meg, olyan felesleges nagyzolásnak tartottam hogy na ezeknek is annyi pénzük van, azt se tudják hova költsék, meg hogy a nőnek biztos degradál keveredni a "pórnéppel" :)

Jó nagy hülyeség így általánosítani mostmár belátom. Ezt csak azért írtam le, hogy sokan így gondolják.

Én akkor az orvos és szülésznő kifizetése mellett friss házasként, építkezés kellős közepén nem tehettem meg hogy még napi 10 ezret szobára fordítsak. 5 ágyas kórterembe kerültem, és kb. 5 nap alatt SEMMIT se aludtam totál kipurcanva mentem haza.

Mindig sírt valakinek a gyereke és én rossz alvó vagyok, nem bírtam hangzavarban aludni.

Bár volt 1-2 nagyon aranyos anyuka akikkel segítettük egymást és máig jóban vagyunk, de ők 4.nap elmentek és egy napot még halál fáradtan full idegenekkel töltöttem.

Így aztán a második babámnál (aki már máshol született) megbeszéltem a dokival hogy mit szeretnék (itt nem volt fizetős szoba csak ha a megfelelő orvosnál szültél, akkor elintézték a 2 max.3 ágyas kórtermet).

A harmadikat pedig már fizetős helyen szültem, mert inkább gyűjtögettem rá a 9 hónap alatt, hogy be tudjanak jönni hozzám a nagyobb gyerekek és tudjak pihenni is kicsit a 4 nap alatt, ne zombiként menjek haza mert mint tudjuk az a tejnek se tesz túl jót.

2011. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elso valaszado megy a zold kezecske a link miatt!! :)


Kerdezo, ne foglalkozz senki massal, ugy csinald ahogy nektek jo. Jard a sajat utad es elj a sajat igenyeid szerint. Akik nem olyan helyzetbe vannak mint ti azok sosem fogjak megerteni, hogy mit miert teszel es nem is kell nekik. Boldog babavarast es konnyu szulest.

2011. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyan, ne foglalkozz senkivel. Ha te kulonszobat szeretnel, mert ugy kenyelmesebb, akkor abba mesz, ugy sem kell igazan kommunikalni senkivel. Nem mindegy, hogy ki mit gondol?

En is kulonszobat kertem, mert en alapban nem vagyok egy tarsasagi leny, raadasul alig tobb, mint egy ev korkulonbseggel jott a masodik baba, ugy gondoltam, hogy azt a 3 korhazi napot kihasznalom pihenesre, ha megtehetem. Egy 6-8 agyas kortermi szobaban ez nem hiszem, hogy ment volna. Az is szempont volt, hogy az egy agyasba bejohetett a ferjem es a nagyobbik babam. Nekem nagyon jo volt ugy.

Akkor 3 napig csend volt korulottem, vegignezhettem egy filmet az elejetol a vegeig, olvashattam konyvet, nem kellett orankent vegigrobognom a folyoson egy betetcsere miatt, mert volt kulon furdoszobam is.

Mas wellnessezni jar, en meg akkor pihenhettem harom napot es jutott az ujszulottemnek is harom nap, amikor csak ra figyelhetek es nincs mozgas korulotte.

Teny, hogy igy kb senkivel sem ismerkedtem meg, de nem is allt szandekomban. Igy is eleg anyukat ismerek, nem baratkozni mentem a korhazba.

2011. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lepődnék meg azon, ha pont a súgdolózók egyike is fizetős szobában kötne majd ki. Mindenkinek magán ügye, hogy hol akar majd lenni szülést követően. HA úgy érzi, ott majd nyugodtabb lesz, akkor válasszon ilyen szobát. Utólag inkább én is fizettem volna, hátha nem kerülök 3szor másik szobába (egyszer frissen szülten magamnak kellett átcipelni a cuccaimat), mind a háromszor olyan szobatársakkal, akik enyhén szólva bűzlöttek és a legbutább fajtából valók. Pedig nem vagyok egy elkényeztetett ember, de ez iszonyatos volt! Nem úgy maradt meg benne, mint életem legcsodálatosabb napjai:( ÉS mindez egy megyei kórházban...
2011. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Csak tényleg úgy néznek az emberre,mint az ufóra. Nem védekezés vagy dicsekvés, de azért dolgoztam, dolgozunk sokat,hogy megtehessük ezt. Nem loptam rá a pénzt! Nem olyan veszélyesen nagy összeg,hogy ne érje meg nekem.

2011. nov. 17. 16:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Tegnapi 14:29es vagyok megint.Teljes mértékig egyetértek veled. Figyelj, én 30.000 Ft-ot adtam a szülésznőnek. És még azt sem kérdezte meg szülést követően, hogy jók e szobatársak vagy tud e vmiben segíteni. A szülés alatt meg voltam vele elégedve, de utána...Ha belegondolok, lehet, hogy te még kevesebbet fizetsz majd ezért, mint én a szülésznőnek.Én nem vágytam egyágyas szobába! De olyanba sem, ahol majdnemhogy veszekedésre került a sor a romákkal. Ha visszagondolok is felfordul tőlük a gyomrom! Szóval: NE SZÉGYELLD!
2011. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!