Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szégyellnem kell magam amiatt...

Szégyellnem kell magam amiatt h ikreimet nem tudom kizárólag csak anyatejjel táplálni?

Figyelt kérdés
1 hónaposak vagyunk,és sajnos estére nem termelődik újra a tej,ill. napközben is van úgy h nem "hagynak " neki időt h újra telítődjenek a melleim.Utálom azt a lelkiismeretfurdalást,amit akkor érzek,mikor tápit adok nekik,utálom azt a negatív mítoszt,ami körüllengi ezt a "tápszer -témát"..Nem tudom értetek e engem..?
2009. nov. 27. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Ugyan már, nem ez a "jóanyaság" mércéje! És aki egy percig sem tud szoptatni?

Ne gyötörd magad emiatt! Erről nem Te tehetsz, a természet alakította így. Azoktól a dolgoktól leszel jó anyjuk, amelyeket Te tudatosan tudsz irányítani.

2009. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy kell szégyellni magad!!!Ezt felejtsd el,az is lehet,hogy már a sok stressztől apadsz el.Légy boldog,hogy van 2 szép gyermeked!!! Ezért magadat ne hibáztasd. :)
2009. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

nem kell szégyenkezned semmiért.

Sokszor a puha mellekből is tudnak jókat lakmározni, nem kell feszesek legyenek.minel gyakrabban kell mellre tenni, ne várd a 3 órát, viszont éjszaka ne költögesd.

ikreket szoptató anyukák módszerről olvashatsz itt www.lll.hu

tényleg a te tejcsid a legjobb a babáidnak.olvasgass ott, nekem nagyon sokat segített az az oldal.

gratulálok az ikrekhez-mindig csodáltam az ikres anyákat

2009. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
68%
Ezért még nagyon jó anya vagy,mert nincs elég tejed.Az én édesanyámnak sem volt,csak 3 hónapos koromig,mert addigra a rengeteg idegességtől elapadt,mert sajnos nagyon betegen születtem.Igaz,nekem volt "tejanyám".Egyébként hogy a lelked megnyugodjon,próbáld meg az anyatej gyüjtő állomásokat hátha ott kapsz olcsón tejet,de én úgy tudom,hogy ott legalább 1000 forint 1 liter.Nagyon sok boldogságot kívánok nektek.
2009. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy tudom, hogy ikresek ingyen (gyerekorvos javaslatára) is kaphatnak anyatejet. De a tápszertől is szép, egészséges, erős babák lesznek!
2009. nov. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannak,én tudtam szoptatni,de nem ez a gyakorlat.Teljesen hülyének néztek még a kórházban is,mikor mondtam,h kizárólag anyatejesek lesznek-hál istennek sikerült is,3 éves korukig szoptak-,és a gyerekorvosunk kivételével mindenki arról győzködött,h lehetetlen ikreket csak szoptatni.Figyelj a megfelelő folyadékbevitelre,én egyszer azt hittem,h apad a tejem,aztán utánaszámoltam,h a két baba fejenként kb 1-1l tejet szopik,én meg összesen annyi folyadékot ittam.:)Urtica Urens,és sok folyadék,de ha mégsem sikerül,legalább megpróbáltad.Ikreket sokan meg sem próbálnak szoptatni,mert úgysem sikerülhet...
2009. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Ikres!


Először is minden csodálatom az ikreket szoptató mamáknak. Sokszor még egy gyerekkel sem könnyű ez a kérdés.

Másodszor, és ez a lényeg: a tej nem két szoptatás között gyűlik össze a mellben! Akkor kezd el intenzíven termelődni, amikor elkezd szopni a baba. Nem kell, hogy időt hagyjanak neked, ha puha mellel kezdesz szoptatni, akkor is jól tudnak lakni. Ha napközben elég, akkor este is tudsz eleget termelni. Nem kell, hogy higgy nekem: próbáld ki. Az is természetes, hogy estére kevesebb van, de az viszont sokkal zsírdúsabb tej. Vétek lenne kihagyni ezért az estit, mert ezzel sok esszenciális zsírsavhoz jutnak, ami nagyon fontos az agy fejlődése miatt. Este is szoptasd őket, tápszert pedig csak akkor adj, ha még éhesek.

2009. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
Dehogy kell szégyellned magad mert nem tudsz szoptatni. Én se tudtam az ikreimet.
2009. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia , nekem "csak" egy babám van és sajnos hiába próbáltam meg mindent nem lett napi 1-2 dl-nél több tejem...nem vagyunk egyformák. Sztem nemhogy szégyenkezned nem kell, hanem pont ellenkezőleg, légy Önmagadra és babáidra nagyon büszke! Örülj minden perc szoptatásnak és ne legyen lelkiismeretfurdalásod, mert nincs miért...én is nagyon sajnáltam, h babócám 3 hós korában úgy döntött, h azért a 20-30 ml-ért már nem strapálja magát és már csak a cumisüveg kell, sírtam is emiatt, szomorú voltam, de aztán rájöttem, h a cumisüveges etetés is lehet nagyon meghitt ...minden etetésnél a szemembenéz, játszik a kezemmel, cirógatja a hajam...és nagyon harmonikus a kapcsolatunk...csak azt tudom mondani, h nem ettől lesz vki jó anya... ...ismerek ikrest, aki meg sem próbált szoptatni...Neked csak gratulálni tudok, h ilyen nagyszerűen helyt állsz!
2009. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem 3 és fél hónaposak az ikreim, eddig kizárólag anyatejet kaptak. Eleinte próbálkoztam szoptatni, de nagyon fáj minden alkalommal, a szopi végén már arra gondoltam, mindjárt jön a következő és sírni tudtam volna. Aztán olyan nagy mennyiségeket igényeltek, hogy nem termelődött annyi.

Emiatt a két dolog miatt döntöttem úgy, hogy fejni kezdek. Kevésbé volt fájdalmas, mert abbahagyhattam, ha már nagyon rossz volt, illetve sűrűbben fejtem, mint ahogy ettek. Igaz, így másból sem állt a napom, mint a fejésből, de meglett az eredménye. Mára már csak 3x fejek egy nap, reggel kb 800-900 ml-t, kora délután 600 körül és lefekvés előtt ugyancsak 600 körül. Ez fedezi a napi mennyiséget, öröm az etetés és bízom benne, hogy nem látják kárát, hogy nem ciciből esznek.

Amint írta a másik ikres anyuka, nagyon fontos, hogy sokat igyál (én napi 4 liter körül iszom (ebből bő másfél literben egy filter hipp szoptatós tea), de kívánom is), és egyél is bőségesen (nálam a szoptatás egyelőre nem a fogyásról szól :-)), mert amint nem eszem-iszom annyit, egyből érzem a tej mennyiségén. Vannak napok, amikor kevesebb van, olyankor urtica urenst szopogatok éjjel, és sűrűbben fejek.

Nagyon fontos, hogy ne stresszelj ezen, azzal csak rontasz a helyzeten, plusz, ha még csak egy hónapja szültél, próbálj sokat pihenni, nap közben is aludni, nálam ez is sokat számított az elején.

Remélem, a tapasztalatim neked is segítenek.

2009. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!