Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerek tényleg sokkal...

Két gyerek tényleg sokkal több kiadás lenne, mint egy gyerek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék még 1 babát, de a párom az anyagiak miatt nem akar vállalni, mert lakáshitelt fogunk felvenni és fél, hogy két gyerek mellett nem tudnánk fizetni. Én meg azt gondolom, hogy eleve a fiam után szinte minden babacucc megvan már, de van sok lány ruhánk is ami el van rakva. Titeket kérdezlek, hogy nagyon mehterhel 2 gyerek egy családodt anyagilag? Jó persze, ha nagyobbak lesznek biztosan sokkal több kiadással fog járni.
2011. nov. 20. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem mondhatni ugyanannyi költséggel jár, mint az első... Így is - úgy is kell neki is ruhát venni, cipőt főleg. Ő is ugyanannyit eszik, ugyanúgy iskolázni kell, ugyanúgy meg "kell" neki vásárolni, amit szeretne. Szóval szerintem majdhogy nem dupla költséggel számolhatsz.
2011. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem sokkal nagyobb teher. Egyébként plusz 15e Ft (vagy mennyi) családi pótlék és nagyobb adókedvezmény jár két gyerek után. Persze később tényleg rázós, ha két gyereket kell egyetemre küldeni, esküvőt tartani, lakást adni. A gyerekeknek egyébként általában jó, ha van testvérük.
2011. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első befektetés ágy, babakocsi stb. megvan. De pelenkát, ételeket, pár új ruhát akkor is kell venni. Ha pedig nagyobbak lesznek, mindenből 2 kell ugyanúgy.
2011. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mikor nagyobbak lesznek, akkor lesz igazán érezhető a különbség szerintem, mikor picik jóformán pelust kell venni, esetleg gyógyszert,tápszert.

Mennyi idős a babátok amúgy?

2011. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

sokat gondolkoztam ezen, nekunk mar uton van a masodik

eloszor nem nagy teher, sokkal tapasztaltabb, rutinosabb vagyok, a pelenka, esetleges tapszer stb lesz koltseg, de kesobb mar nagyobb lesz a kulonbseg (a nagyobb fiu, a szuletendo baba pedig lany lesz), szoval ruhat muszaj lesz majd, cipot mindenkepp, es 2 eves kor utan bizony ha elmegyunk valahova, plussz koltseg, aztan egyre nagyobb lesz a kiadasok osszege..

ez van :(

sokaig vartunk a gyerekkel (29 evesen szultem a fiam), vartunk a jobb alkalomra, lehetosegre, de ilyen alapon a vilag vegeig is vaghatunk, igy belevagtunk. nem bantuk meg, jol sikerult :D, viszont en egymas mellett szeretnem majd a csemeteim felnevelni, nem egymas utan (es hozzateszem, en se leszek fiatalabb), ugyhogy az anyagi prioritas picit hatrebb csuszott (enni mindig lesz mit remelhetoleg, a tobbi meg.. en nagyon szegeny csaladban nottem fel, jol viselem, nem szeretnem, hogy a ferjem es a gyereke(i)m megismerjek, de teszunk felre, es probalunk koltseghatekonyak lenni :)

2011. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 17 hónapos a kisfiam.
2011. nov. 20. 14:59
 7/15 anonim ***** válasza:

Kezdetben egyáltalán nem dupla kiadás.

Főleg, ha tudsz szoptatni. A pelenka/gyógyszerköltség kijön a családi pótlékból.

Szerintem valahol óvodás kor körül kezd el növekedni a költség, viszont addigra már Te is mész vissza dolgozni, és kiegészül a kereset.

Nekem 2 év van a lányaim között, pl. cipőből sem kell dupla annyit venni, a nagy levetett cipői udvarra/oviba még jók a kicsinek, egy-egy új kell, hogy legyen neki is szebb.

Igaz, ha fiú és lány lesz, akkor kevesebb lesz az átfedés, bár egy lány majdnem minden fiú ruhát felvehet (fordítva már nem igaz :o), néhány csajos cuccot meg beszerzel.


Ruhát és cipőt is lehet kapni használtan, Vaterán új állapotú használt cuccokat nagyon olcsón ki lehet pl. fogni, de persze elmehetsz turkálókba, bizományiba stb.


Szerintem nagyon klassz a gyereknek, ha nem egykekánt nő fel, de amíg a férjed nem akarja, addig azt mondom én is, aki abszolút gyerekpárti vagyok, hogy még ne vágjatok bele, csak ha már ő is vágyik rá.

2011. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szia! Azért azt sem mondanám, hogy nem kell a 2.-ra is eleget ráfizetni. A kiságyat ugyanúgy meg kell venni (elvégre nem alhat a két gyerek ugyanabban a kiságyban), és legalább még egy autósülést is kell venni, hiszen az elsőszülött is abban utazik. Pelenkát, tápszert meg kell venni, törölközőt is, ha nincs elég. OK, hogy nem kell mondjuk babakocsi (bár lehet, hogy le kell cserélni testvérkocsira, vagy valami más szállítóeszközt, pl. kismotort venni a nagyobbnak), nem kell sok ruha, marad textílpelus, kispléd, de azért az sem igaz, hogy éppen olyan olcsó, mert nem minden marad a nagytól, sokminden van, amit még ő is használ, főleg ilyen kicsi korkülönbségnél.

Nem lebeszélni akarlak, saját tapasztalat, most várom a második babámat, és látom, miket kell újra megvenni.

1 gyerekes, 35 hetes km

2011. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

De ha már 17 hónapos a nagy, és még csak most kezdenek projektezni, abból már biztos hogy több mint két év különbség lesz, de lehet hogy 2,5 is kijön majd, vagy több.

Oda már nem kell testvérkocsi, az ifjúsági ágyat és a nagyobb autósülést a nagyobbnak veszik, a kicsi meg kapja a kinőttet. Nem kell dupla!

2011. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi megéreztük a második jövetelét anyagilag, most a harmadiknál mondhatni még egy picit jobban is állunk egyenlőre. Aztán majd, mikor a plusz foglalkozásokat, sportot, stb... fizetjük...
2011. nov. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!