Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Türelmetlen anyukának érdemes...

Türelmetlen anyukának érdemes még egy babát bevállalna?

Figyelt kérdés

természetesen rólam van szó.

imádom a lányom a mindenem, de sokszor felér 3 gyerekkel.

azon tűnődöm érdemes- e kistesó ha ennyire eleven., és én ennyire türelmetlen vagyok vele?

szeretnék babát de ez az egy ok visszahúz..


szeretnék is meg nem is...


ti hogy álltok ezzel?.


én 25 vagyok kislányom 21 hónapos



2011. nov. 24. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is 21 honapos es sajnos en sem a turelmes termeszetemrol vagyok hires. Mi nem merjuk bevallalni. Oszinte leszek, nallunk a kenyelem is kozrejatszik egy kicsit. Igy mindenkinek van magara is ideje, a gyerekkel is eleget tudunk foglakozni... En valahogy nem kivanom vegigcsinalni meg egyszer a baba korszakot. Probaljatok meg merlegelni es irjatok ossze milyen ervek vannak ellene es mellette. Nallunk sajnos a merleg az ellen felre dolt igy nem lesz teso. De ez mindenkinel mashogy van, mert maska a korulmenyek, az elvarasok es a tures hatarok.
2011. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Bennem is kettősség van, de inkább hajlok afelé, hogy szeretnék még egy gyereket. De csak idővel, majd egyszer, ha a kicsi már nagy lesz.

Én két picivel megőrülnék! Pedig imádom a lányom, de a kiskorszak nekem hát...arra rá kell készülnöm, ha még egyszer szeretném.

2011. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,

egyébként én is úgy vagyok vele hogy MOST MÉG nem szeretnék

két kicsivel én is a hajamat tépném

szeretném megvárni míg a kislányom nagyobb nem lesz kicsit önállóbb persze nem akarok nagy korkülönbséget sem

de most nem lenne türelmem 2 picivel

mindíg félek hogy beüt a krah :)

2011. nov. 24. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Pedig minél kisebb a korkülönbség, annál könnyebben összenőnek. Jobban lekötik egymást, partnerek, nincsenek "generációs" problémáik egymással.

Amúgy a tesó valóban plusz munka, de nagy könnyebbség is. Én a gyerekek számának gyarapodásával lettem egyre türelmesebb, egyrészt, mert hozzászoktam, másrészt tényleg kevesebb velük a gond, ha többen vannak.

De azt azért nem állítom, hogy ez mindenkinél így van.

2011. nov. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

az is igaz hogy elvan a gyerek ha játszik :)


pláne 2 !

2011. nov. 24. 18:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlóak vagyunk: én is 25 vagyok, és az én gyerkőcöm is 21 hónapos, csak ő fiú. És én is kétségek között vagyok, de én attól tartok, egyre jobban afelé hajlok, hogy nem lesz tesó...

Most még biztosan nem, de később meg tudni fogom, hogy milyen volt, és mikor majd kilábalunk a nehéz időszakból, nem tudom elképzelni, hogy ebbe önként visszavágyjak majd. Tehát nem tartom valószínűnek, hogy majd újra kezdeném. Ebből a szempontból talán szerencsésebb lenne a kis korkülönbség, mert úgymond egyhuzamban csinálod (igaz hosszabb ideig) végig, de én is nagyon türelmetlen vagyok, és kizártnak tartom, hogy két gyerekkel boldoguljak.


Ugyanakkor meg nagyon szeretnék a fiamnak tesót, mert nekem is van (igaz, 7 év különbséggel, de mind a mai napig imádjuk egymást) és tudom, hogy milyen jó egy testvér. Párom egyke, és isten ments, hogy rosszat mondjak róla, de valahogy látszódik is rajta, hogy nem volt testvére. És azért hiányoznának a szép pillanatok is, hogy nem élhetem át még egyszer, mint pl. az első mosoly, a sok sok anyához bújás, az első felállás, az első "ana" megszólítás...


Szóval nem tudom, nagyon vívódok én is! :(

2011. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!