Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy munkahelyem ahova nem...

Van egy munkahelyem ahova nem tudok visszamenni, mert két műszak és nem hivatalosan inkább non stop és a gyerekre nincs aki vigyázzon.. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Viszont nagyon kéne a pénz, a szabipénz és ezért úgy gondoltam hogy felmondok mert hiába tartogatom, nem fogok tudni visszamenni. A gyerek is nagyon betegeskedik most, alig kezdte el a bölcsit, itthon van megint jó ideje. Még beszokni se tudott igazán. Én még ugyan a szabimat nem tudtam elkezdeni mert kavar volt valami, de most nem is tudom intézni, mert itthon vagyok a gyerekkel. Most keresek másikat, hátha akadna, mert azért néha látni is szeretném a gyerekem. De ugye mivel itthon vagyok nem tudok jelenleg. A pénz nagyon kéne, de nem tudom felmondjak a régi helyen vagy megtartsam. Van értelme megtartani? persze közös megegyezésre gondoltam. Hogy majd legalább mnélkülire jogosult legyek ha addig nem jön össze semmi.

Csak félek feladni mert ha más nem jön össze visszamegyek amíg bírok, márha bírok. mert lehet két három nap és táppénz a gyerek miatt. Ott meg nem lehet ilyet, mert vannak ketten egy műszakban és én meg ha reggel betelefonálok hogy bocsi de a gyerek beteg, hát egy két hét és ámen, vagy kiutálnak mint egy nemtudommit. meg hát ki kell valakit rúgni ha én vissza akarok menni. Amit megint nem akarok.

Ha nem kéne a pénz nagyon nem is gondolkodnék felmondáson, de sajnos kell, már lehet késő is.

Kérlek segítetek nekem. felmondjak vagy hogy csináljam?

jelenleg itthon vagyok a gyerekkel félig beszokott bölcsibe, én ügyem félig lóg a levegőben mert kavartak, egyszerűen nem tudom mi legyen.


2009. máj. 12. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a kérdésedben benne van a válasz :) nagyon komoly döntés otthagyni ebben a mai világban egy munkahelyet. én megkérdezném a munkáltatót,hogy nem tud-e felajánlani egy egyműszakos posztot,kivenném a szabim és elmennék 45 napra táppénzre és addig keresném az új munkahelyet. Ennél a MCDonalds is jobb!
2009. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy műszakos munkarend nincs ezen a helyen. Ezt már más kismama, nem egy megpróbálta. Nincs.

Én is tudom hogy nagy felelőtlenség, de két dolog között őrlődöm.

A másik az, hogyha én kiveszem a szabim, ha sikerül majd végre elintézni rendesen, akkor ugye számítanak rám hogy megyek vissza, na most akkor valakit már ki fognak rúgni hogy legyen hely mire megyek. Erre én meg elmegyek táppénzre 45 napra, már ha tudok milyen indokkal elmenni, hát ez nagy szemétség lenne tőlem. Pláne még gyesen vagyok, így még elküldeni sem tud addig. Akkor milyen munkaerő leszek a szemébe, meg a kollégák szemébe. Bele sem merek gondolni. Lehetetlenné fogják tenni az életem. Teljesen. Meg hát táppénzre is milyen indokkal menjek? pláne 45 napig? A gyerek is 3 nap után itthon van 3hetet, majd 1 hét után majd egy hónapot és lehet kell még menni vizsgálatra, de lehet aztán nem lesz vele gond és akkor hogy tudom megoldani a táppénzt?

Meg lehet hogy túl jószívű vagyok, de nem akarom hogy miattam rúgjanak ki valakit, pláne úgy hogy lehet 1 hetet tudok csak dolgozni aztán meg egy hónap itthon a gyerekkel ha úgy adódik. Bent meg nincs annyi létszám hogy meg tudják oldani. Így is kevesen vannak nagyon.

2009. máj. 12. 15:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Kívülállóként tényleg csak azt tudom mondani,hogy ne legyél ennyire empatikus,mert,ahogy írod a kollégáid és a munkáltatód sem az. Nézd a saját érdekeidet,ahogy mindenki teszi. Ha tudod,próbáld ki és dolgozz,lehet,hogy meg fogjátok tudni oldani. Ha nem megy,akkor senki nem haragudhat rád,hogy a családod az első. ha nagyon beteg a gyermeked,kivizsgáltathatod és ha krónikus,akkor kaphatsz 6 éves koráig gyest.
2009. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából itt a pénz a legfontosabb tényező most. Mert ha kifizetnék a szabimat akkor az elég lenne egy pár dologra, de nem elég amire kell.

Viszont akkor nem lesz mviszonyom.

De még dolgozni sem tudok elkezdeni mindjárt mert ugye ki tudja hogy most a gyerek mikor mehet majd bölcsibe. Most úgy néz ki hogy van egy refluxa, de valószínűleg nem fogok rá kapni ilyen gyest tovább stb. mert annyira nem nagy fokú. Aminek valahol nagyon örülök. Meg igazából az emelt családi, meg a gyes nem lenne elég nekünk. Sajnos!

Ha én tudom hogy ilyen nehéz lesz majd a helyzetünk nem vállalok gyereket! Bár ezt előre sosem lehet tudni!

2009. máj. 12. 16:23
 5/11 A kérdező kommentje:

Meg hát csúnya is ilyet mondani! Amikor meglátom a kis arcát, huncut pofiját akkor nem érdekel mi lesz! Persze érdekel, nagyon is de vhogy arra néhány percre könnyebb kicsit.

Én azt sem tudom hogy mennék mellőle hajnali 4-kor el mikor délelőttösbe kell menni és jó ha hazaérek 8-ra.

Mert még apuka el tudná vinni reggel, ha beletanul, igaz korábban, de délután nem lenne aki hazahozza. talán van egy ismerős, na de mindennap az évben nem hiszem hogy megteszi, neki is van egy, elég neki is az, pláne egyedül.

Meg van azon a helyen olyan is, hogy reggelre kell menni, majd haza és estére vissza. Olyan kevesen vannak hogy csak így megoldható a kezdés meg a vége. Persze beírva nem tudom hogy van. De ez nem az én dolgom. Csak én akkor így nem tudnék dolgozni. Nem látnám soha a kicsit. Viszont jó mondjuk így nem kéne mindennap, de a gyerek mit gondol hogy anya pár nap nincs, csak ott alszik, meg beesik az ágyban aztán meg egy két nap otthon, mikor hogy jön ki. Meg hát ha rendesen van akkor is a 8óra ha 12óra az már jó. De lehet több.

2009. máj. 12. 16:31
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ha nem kellene ennyire a pénz akkor úgy terveztem, amit a betegség áthúzott, hogy beszokik a kicsi én ugye közben töltöm a szabim, és mire lejár addigra gyerek beszokik és közben vagy elkezdek dolgozni vagy találok addig másikat, mert ugye gyes alatt lehet máshol is dolgozni. Na hogyha így sikerült volna, akkor jó lenne. Akkor a régi helyen fel tudtam volna mondani és az a pénz is meglenne. Ehelyett itt vagyok a teljesen ellentétes helyzetben. Pedig munkát is már szeptemberben elkezdtem nézni, úgy voltam vele hogy akkor ha sikerülne vmi akkor lemondom a gyedet és gyesre megyek, de hát nem volt semmi. Az a baj hogy kisgyerekesen sehol nem kellek. Még igazából a régi helyen se. És nem csak én. Pedig dolgozni tudnék, csak nem mindegy mikor.
2009. máj. 12. 17:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézd, szerintem ha kell a pénz akkor bizony vissza kell menni dolgozni oda, ahol épp adnak munkát. Éhen csak nem halhattok, a rezsit fizetni kell, lakáshitelt úgyszintén, hogy fedél legyen a fejetek felett. Ha aktívan keresel munkát, biztosan fogsz megfelelőt találni, de ez idő kérdése, még jó pár hónap lehet. Addig is élnetek kell valamiből. Én azt csinálnám, hogy visszamennék és azt az átmeneti időszakot amíg nem találok más melót valahogy megszervezném, apukát, nagyszülőket, más rokonokat aktívan bevonnám és ha máshogy nem megy, valakit megfizetnék, hogy hazahozza a kicsit. Nagyon sokan vannak manapság munka nélkül, vagy egyszerűen csak jól jön a kiegészítés pl. nyugdíjhoz, szerintem jó áron lehet segítséget találni. Ha pedig megvan az új állás, nem szabad lelkizni a felmondás miatt, az élet így is épp elég kemény nekünk munkavállalóknak. Ennek ellenére nagyon szimpatikus, hogy így törődsz a kollégáiddal és próbálsz korrekt lenni! Bárcsak több ilyen emberke szaladgálna ebben az országban!
2009. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Itt igazából a legfőbb baj az hogy a kicsi beteg, most találtak nála ezt is meg azt is, addig bölcsibe nem mehet, én itthon vagyok. Addig sehova sem tudok mozdulni. A pénz meg azonnal kéne, a szabiidő ami jár, mert már lassan ott tartunk, hogy a fizetését fogják a páromnak letiltani, meg behajtás lesz a vége ennek, meg a gáz kikötés. Dolgozni még máshova sem tudok így elmenni. Nincs aki a gyerekkel legyen, bölcsibe ugye így nem mehet, úgyhogy már elveszettnek érzem az egészet. Ez hogy gyedről gyesre kerültem megölt minket teljesen.

Előbb meg nem tudtam megoldani a bölcsit, munkahelyet is kerestem másikat hátha, de nem volt. A régi helyen mondták hogy még nem.

Ha nem lennénk ilyen véges anyagi helyzetben nem is érdekelne, mert vhogy csak lenne, egy idő után a gyerek is csak kezdhetné újra a bölcsit és szépen lassan megoldódna, de nem tudjuk fizetni amit kell és ez a baj, ezért gondolkodtam már a felmondáson, hogy abból azonnali pénz lenne. Sokat nem nyernénk vele, de egy két hónapot. Addig meg csak megoldódna ez a betegség stb, mhely. De félek hogy akkor meg nem lesz új, és minden kezdődik előlről. Ez már egy ördögi kör és nem tudom hogyan tovább.

Mondjuk a kajával nincs gond a gyereknek meg ruhával mert ezt a rokonokkal megoldjuk vhogy, de pénzben nem tudnak segíteni, nekik is van elég problémájuk.

2009. máj. 14. 13:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Szeretnék vmi okosat írni, de nem igazán tudok, azon kívül hogy nagyon sajnálom ami veletek történt. Amit írtál abból úgy tűnik, a régi helyedre sem igazán tudsz visszamenni egyelőre ("A régi helyen mondták hogy még nem"). Esetleg ha van bármitek, amit pénzzé tudtok tenni és nem létszükséglet (kocsi, tv, porcelán, ékszer, ha van olyan), talán segíthet átmenetileg. Esetleg ha párod tud másodállást vállalni, vagy te vmilyen hétvégi vagy távmunkát (takarítás, gyerekfelügyelet, adatrögzítés)... Ill. próbáljatok egyezkedni a bankkal (futamidő hosszabbítás, a törlesztés átmeneti szüneteltetése, végső esetben az ingatlan értékesítése, bár ezt jobb lenne elkerülni). Az árverezést mindenképpen próbáljátok elkerülni, mert azon rengeteget buktok (több milliós ügyvédi, végrehajtási költség, stb.) + nyomott áron megy el a lakás...
2009. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
azért addig is kérj rendkívüli családi támogatást az önkormányzattól + rendszeres gyermekvédelmi segélyt és amiket még lehet! van egy alapítvány,ami a rezsit segíti befizetni stb.
2009. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!