Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2010 januárjában jön a baba....

2010 januárjában jön a baba. A 2009-es jövedelmem májusig 99000 bruttó. Májustól táppénzen vagyok. A 2008-as jövedelmem 110000 bruttó volt. Kb mennyi tgys-re és gyed-re számítsak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 18:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Mind a TGYÁS, mind a GyED számításánál a szülést megelőző teljes naptári év keresete adja az alapot. Például aki 2009. január 1-én szül, annál ugyanúgy a 2008. évet veszik alapul, mint aki 2009. december 31-én. A TGYÁS összegét kétféle módon számolják.

Ha a szülés előtt 180 napon át biztosított voltál, akkor az összege annyi lesz, mint a táppénzzé (kb. a fizetésed 70%-a). Ha nem voltál biztosított (táppénzen voltál, megszűnt a munkaviszonyod legfeljebb 42 nappal korábban), akkor a dupla minimálbér harmincad részét számolják napi keresetedül.

A GyED összegét ugyanúgy számolják, mint a TGYÁS-ét, de a maximálisan adható összege havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a lehet (2009-ben 100.100,-Ft).

2009. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!