Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » M. O. -on lehet Afrikából...

M. O. -on lehet Afrikából gyereket örökbe fogadni vagy nevelőszülője lenni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha elmész érte Afrikába akkor igen. Mert ügyet csak ott tudsz intézni. A gyerek hazahozatalát tudod csak M.o-on intézni.
2011. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért épp onnan?:)
2011. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Ja, mert itt Magyarországon annyira toleránsak az emberek, egy fekete gyereket simán befogadnak, mi..
2011. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért, mert szeretnék egy vagy 2 éhező gyereken segíteni. És örülnék, ha nem lennének rasszista hozzászólások!
2011. nov. 26. 19:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kis országunkban is van elég éhező gyermek.
2011. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban is van bőven éhező gyermek. Arról nem beszélve, hogy egy kis segítséggel a mieink talán tovább is élhetnének, tekintettel arra, hogy Afrikában 70% fölött van az AIDS aránya.
2011. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem olyan, mintha az ember előbb adományozna egy jegesmedvéket védő alapítványnak, mint egy olyannak, ami a gangeszi gaviálok megmentését tűzte ki célul. Egy lesoványodott fekete kisgyermeken előbb esik meg a szívünk, mint egy ugyanilyen magyaron? Ha nem szeretjük a rasszizmust - mert úgy látom, hogy nagyon nem - akkor mi különbség van egy éhező magyar és egy éhező afrikai közt?


Kevesebb macera lenne az örökbefogadással, a kicsit sem érnék attrocitások - mert tetszik-nem tetszik, itt még - főleg kisebb városokban - az emberek nem nagyon tudják/akarják hova tenni a nem magyarokat, különösen a feketéket.


Angeline Jolie nagyon szuper, meg minden, de szerintem egy magyar gyereknek is legalább annyit segítenél, ha magadhoz vennéd, mint egy afrikainak.

2011. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért, mert én fekete gyereket szeretnék és nem romát...........
2011. nov. 27. 09:39
 9/12 anonim ***** válasza:

:):)


De érdekes... én úgy emlékszem, hogy itt legalább tíz válasz volt :O


...Kedves kérdező, megkérdezhetem, hány éves vagy?(az életkor is kritérium szokott lenni az ilyen ügyeknél általában. MEG A SZELLEMI ALKALMASSÁG.)

2011. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy éhező,afrikai gyerek olyan rossz egészségi állapotban van,hogy nem bírna ki ilyen hosszú,körülményes utazást.Neked jócskán a zsebedbe kellene nyúlni,hogy feltáplálják,az összes védőoltást megkapja,alapbetegségeket meggyógyítsák(ami nekünk alapbetegség,őnekik esetleg halálos).+ nyelvi nehézség,ami kisgyereknél szerintem fontos,mert az biztonságot ad,ha megérti mit mondasz neki.

Szerintem,ha ennyire megérint ez a téma vegyél részt valami önkéntes expedíción (magyar orvosok járnak ki) és jobban át tudod majd gondolni ezt a dolgot!

Nem vagyok rosszindulattal a dolog iránt,csak nem akarnám,hogy egy gyerekbe reményt keltenél,és akadályok miatt nem valósulna meg ez a remény neki....

2011. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!