Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan család, akik...

Van itt olyan család, akik elköltöztek MO-ról?

Figyelt kérdés

Olyan családokra vagyok kíváncsi, akik kisgyerekkel - esetleg csecsemőkorban - elköltöztek MO-ról!

Elmondanátok, hova mentetek és mindent, amiről tudni kell?!


Erősen gondolkozom, hogy továbblépünk..


2011. nov. 27. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Magyarországról Portugáliába költöztünk (a férjem ide valósi) akkor 2 éves ikrekkel + a kislányunkkal a pocakomban. Ennek 4 éve, tavasszal ismét költözünk, Luxemburgba vagy Belgiumba.
2011. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy családot ismerek, akik Angliába, egy ovis és egy iskolás gyerekkel. Elején nagyon nehéz volt, mert nulláról kezdték az angolt. Csak apuka dolgozott. Eladták a házukat és abból kezdtek ott új életet. A gyerekek hamar beilleszkedtek, biztos voltak problémák, honvágy, de már 8 éve kint élnek, nem nagyon vágynak haza.

Egy másik család ismerősöm Hollandiába, szintén nulla nyelvtudással. Nagyon össze kellett kapni magukat. MIndkét gyerek iskolás, 9, 11 évesek voltak. Hát egy év után is volt, hogy anyuka a gyereket kérte meg, hogy valamilyen levelet fordítson le neki. 1 év alatt szerintem már el kell jutni egy olyan szintre, hogy tudjon kommunikálni, vagy legalább az internetet tudja használni. Egyébként nagyon nehéz volt az eleje, de már több éve kint élnek ők is, és nem bánták meg.

Én már kint szültem.

2011. nov. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi még nem költöztünk, de mi is erőssen gondolkozunk rajta. Nekünk egy 10 éves és egy 2 éves fiunk van. Mi eddig skócián gondolkoztunk, esetleg anglia, de azt tudom hogy ott 5 éves korig csak magűnbölcsi és ovi van szóval nem tudom hogy lehetne megoldani hogy mindketten dolgozni tudjunk. Esetleg ha több gyerekes család összefog és mindig más vigyáz a gyerkőcökre.

Szóval én is várom az ötleteket.

2011. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!