Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A sógornőm nemsokára szül,...

A sógornőm nemsokára szül, meglepetést szeretnénk neki, ez jó ötlet?

Figyelt kérdés
és megbeszéltem a sógorommal, hogy amikorra jön haza a picivel felmegyek hozzájuk és megfőzök egy menüt, mert szerintem elég éhes lesz ahogy haza jön a korházból! Mit lehet főzni, vagyis hogy lehet-e mindent ennie. Mert nem tudom, hogy ehet-e zöldséget vagy valamilyen hus, nem ajánlott?! Légyszives írjatok.
2011. nov. 28. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet! :)

Húsleves vagy rántott leves (utóbbi állítólag tejszaporító). Borsó, vagy más hasonló puffasztó inkább ne legyen, mert attól a baba pocija is fájhat.

Hús: szerintem mindegy. Akár egy sima rántott hús vagy sült csirke, tök mindegy.

Biztos örülni fog!

2011. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Én örülnék neki de csak akkor ha Te már nem vagy ott mire én hazaérek. :O Csak a szépen megterített asztal a kedvenc kajáimmal.
2011. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Én is örülnék, és egyetértek a másodikkal, én sem szeretném, ha ott lenne bárki is, amikor hazamegyünk. :)

De a gesztus és a kaja tuti jól esne.

Húsleves mindenképpen jó (már ha szereti), vagy valami finom zöldségleves. Nagymamám nekem grillcsirkét főzött, mikor hazamentünk a kórházból (csak nem fűszerezte túl erősen!).

Amivel vigyázz ilyenkor a tejes, tejszínes, tejfölös ételek, vagy pl. a paradicsomos ételek.

2011. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

2.vagyok.

Azt még elfelejtettem, hogy tulajdonképpen lehet mindent enni de nagyon megkönnyítenéd az életét ha olyat főznél ami után nem probléma a WC-re menni. Elég kellemetlen dolog ez az első pár napban sajnos ha császáros lesz azért ha nem akkor azért. Gondolhatod...

2011. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

jó ötlet, amit kerülj, a puffasztó dolgok - káposzta, karalábé, borsó, bab, karfiol, retek, narancs, túl fűszeres dolgok, túl hagymás-fokhagymás dolgok


ami tökéletes az pl a rizs, krumplis ételek, husik, tésztafélék, jó házi húsleves, tojásleves

2011. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Tejes,tejszínes ételekkel sincs semmi baj. Csak a K betűs ételek puffasztanak. Maradj ott az evés utánra is,hogy ne az apukának vagy a kismamának kelljen elmosogatni.
2011. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tejes ételekkel jó esetben valóban nincs baj. Mondjuk nálam volt..., így szerintem elsőre inkább kihagyható (majd az anyuka kipróbálja, ha akarja).
2011. nov. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hú, a tejes kajáktól a lányom iszonyatos üvöltőrohamokat rendezett az első pár hétben, úgyhogy azt így első körben én is hanyagolnám. De a húsleves, és az enyhén fűszerezett sült husik jók.
2011. nov. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat akkor a húsleves már biztos!:)Majd kigondolok még valami jó husis kaját is.Meg szerintem még muffint vagy kuglófot sütök neki.Veszünk még lufikat,meg elküldöm a férjét egy szép csokor virágért.Már alig várom.:)
2011. nov. 28. 20:17
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

2.vagyok.

Aki megtette, miért kellett lepontozni az első válaszom? Ez volt a kérdés és nekem ez a véleményem, hogy nem örülnék ha bárki ott lenne amikor hazaérek, a 2.-at várom tudom miről beszélek. És ha a kérdező sógornője is hasonlóan fog érezni mint én? Szerintem lesz elég baja, nem biztos, hogy lesz kedve udvariasan csevegni meg jópofizni amikor hulla fáradt, rosszul van, fáj mindene és különben is azt se tudja hova tegye le egyáltalán az újszülött gyerekét.

Én legalábbis így mentem haza az első után, hogy majdnem vinni kellett mert menni nem bírtam. :O

2011. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!