Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt nem értem, hogy egy...

Azt nem értem, hogy egy iskolás lány hogyan meri bevállalni a terhességet, akármilyen rossz anyagi körülmények között is él? Én is most kezdtem el dolgozni októberben, és minimálbérre vagyok bejelentve.

Figyelt kérdés

Édesanyámmal és Öcsémmel élek,7 éve van párkapcsolatom.Hiába is stabil a kapcsolatunk,nem merjük a babát bevállalni,pedig én már nagyon szeretném.Milyen anyagi vonzata van pontosan egy babaszoba berendezésének? És ha megszültem kb. mennyi pénz az,amit kapok,így 2 hónap munkaviszonnyal?

Válaszaitok előre is köszönöm!


2011. nov. 29. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Kicsit kusza a kérdésed:)

Azt inkább nem is minősítem, hogy iskolás korban nullára milyen lehet babát vállalni.

A babaszoba berendezése meglehet néhány tízezerből is, de százezreket is rá lehet költeni. Ha jó a használt is, akkor kiságy 8-10000-ért is kapható, a babakád 2000 körül van, a pelenkázáshoz nem muszáj szekrénykét venni, jó az ágyra tehető betét is. A Vaterán fillérekért beszerezhető a babaruha is. A babaápolási cuccokból is jók areceptre felírt gyógyszertáriak.

Nem ez a sok. Hanem a havi pelusmennyiség, popsitörlő, később a babakaja, mert neki nem adhatsz bármit. És még több később az ovi, iskola.

Hogy mire vagy jogosult? Gyesre, családi pótlékra, és egyszeri anyasági támogatásra.

2011. nov. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

gyes:28.500ft amiből 26-ot kapsz meg,családi 12.200ft egyszeri anyasági 62 ezer(de pontosan ezt nem tudom)

2 hónapra semmi mást nem kapsz.Én 3 hónapos munkaviszony után estem teherbe sajnos nem is maradt meg az állásom.Nekem annyiba volt "szerencsém"hogy párom jól keres.Mi kezdetben minden újjanon vettünk szinte mert ágyon kívül semmit nem kaptunk.Babkocsi 50 ezer,pelenkázó:20ezer,kád állvánnyal 8ezer,ruha:kb 30ezer(durván 1,5 hónapig hordtuk),pelenka 8ezer,poopsitörlő:2000/hók aztán ruha,pelus mindig kell.ha már babykaját eszik huh az lsz ám a pénzszórás.Mi DM-be veszünk minden pelust,kaját mert ott gyűjtheted a pontokat és óriási kedvezményeket kapsz.üveges kaja és pelus vásárlásnál 18-20 ezer forint alatt sose úsztuk meg havonta,tehát elmegy rá a gyesed a gyerekre minden hónapba.ezt mérlegeld.És magadnak szülöd nem az állambácsinak.

Én magándokihoz jártam vizsgálatonként 8 ezerért.Szülésnél 50ezret adtunk volna de nem volt itthon éppen így lecsúszott róla.

Találtam egy marha jó turit és már semmit nem veszek újjanon csak zoknit,cipőt.Minden ruhát ott veszek nem nyúlik ki,és egyedi.

Legalább 1 éves munkaviszonyod legyen hogy gyedet kaphassál 2 évig.nekem lassan lejár a gysem így még ezt a 26 ezret se kapom majd meg.

2011. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A pároddal még nem is laktatok együtt? Szerintem fontos, hogy a gyerekvállalás előtt kiismerjétek egymást. Hiába vagytok együtt 7 éve, ha nincs közös háztartás.

Hány éveek vagytok?

Legalább 1 évet dolgoznod kéne ahhoz, hogy kicsit normálisabb pénzt kapj.

2011. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hivatalosan nem lakunk együtt,de minden időnket együtt töltjük! 23 éves vagyok,Ő pedig 26. :)

2011. nov. 30. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!