Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helyes amit érzek? Vagy ez...

Helyes amit érzek? Vagy ez csak valami rejtett irigység? Nem szándékos! Örülök mások boldogságának!

Figyelt kérdés
Nem rég a barátaink rászánták magukat és babát vállalnak!Mikor meghallottam bevallom elöntött az irigység!Én is nagyon szeretnék babát,de még a párom nem kész rá és még most kezdtünk el gyűjtögetni!Késznek érzem magam rá és nagyon bánt,h ők még nem annyira "felnőttek" mint én,bár 5 évvel idősebb a lány!Nagyon csúnya dolog tudom,nem is szándékos,de az élet nem igazságos!Azt sem tudják mi fán terem a gyerek!Nekik mégis lehet nekünk pedig még nem!Nem akarom ezt érezni,hiszen nagyon jó barátaink,de nem tehetek róla!Segítsetek!Ugye nem vagyok gonosz ember?
2009. máj. 14. 19:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy az gonosz ember, csak te is szeretnél saját családot.Hidd el ha eljön az ideje biztos nektek is lesz

gyermeketek, de ha mégse lenne akkor örökbe is fogadhattok,

hiszen őket is ugyanúgy szerethetitek,mint a sajátotokat,és ők is ugyanúgy.

2009. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

szia én is így voltam márciusban született a barátnőm kislánya (2004-ben) annyira rosszul érintett hogyn em is beszéltünk egy két hétig amíg sikerült feldolgoznom hgoy őneki már van babája, nálunka párom nem akart akkor még de aztán még az év szeptemberében a kezemben tarthattam a pozítív tesztet ez köszönhető volt annak hgoy akkor annyira beindultam és sikerült meggyőznia páromat hogy kell nekünk a baba , jelenleg a harmadik kislányunkat várjuk nagoyn boldogan és nagoyn nagy egyetértésben


egy kis erőszak volt benne hogy az első picuri megfogant de így utolag nem is csinálhattam volna jobban

2009. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

szia!


Emberek vagyunk, és esendőek... De nem kell irigykedni, ha megfordítjuk a dolgot , neked még van közel 5 éved arra, hogy a babát be tudd, tudjátok vállalni :) De remélem ez az "azt se tudják mi fán terem a gyerek" tényleg nem arra vonatkozik, hogy abszolúte nem lennének jó szülők.. ugye nem...?:) Ezt csak azért gondolom, mert én se tudtam még 1 éve , hogy mi fán terem , mégis lesz :) Mármint tervezett baba , de még mindig olyan hihetetlen , hogy itt fog "gügyögni" meg fürdetjük , meg büfiztetjük majd :)

2009. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

nem vagy gonosz, nyugi!

ha valaki nagyon vágyik vmire, és az másnak előbb megadatik, akkor teljesen természetes az irigység. de az jó, hogy tisztában vagy az érzéseiddel, mert így tudod kontrollálni, nehogy akaratlanul is megbánts másokat, hiszen nem az a baj, hogy nekik van, hanem hogy neked nincs, és erről ők ugyebár nem tehetnek.

én is voltam hasonló helyzetben ( 3,5-4 évig, és szörnyű volt!) én mindig azzal vigasztaltam magamat, hogy az igazán jó dolgokra mindig sokat kell várni...

de megéri! én csak tudom!

:D pont ma 8 hónapos a lányom :D

hidd el, majd eljön a te/ti időtök is, és ha majd a körülmények lehetővé teszik és zöld utat adtok a próbálkozásnak, hozzád is beköltözik a kis lélek.

addig is kitartást kívánok, és ha lehet, minél több őszinte beszélgetést a dologról a pároddal!

2009. máj. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Persze jó szülők lesznek!Arra gondoltam,h én már tudok mindent,ha kezembe nyomnának egy babát akkor tudnám mi a dolgom!Ezt gondolom ők is fogják tudni később!csak nagyon nyomasztó,mert annyira vágyom rá!Talán velem van a baj...hamarabb megszólalt az anyai ösztön,mint (talán) kellett volna!Az unokahúgom 5 éves és azóta érzem ezt!De én még csak 20 vagyok!Tényleg igazuk van másoknak,h nem 20-nak tűnök hanem 30-nak!Nem tehetek róla ez éltet,h babám és családom lesz!És ha még sokat kell rá várnom talán bele is őrülök!:(
2009. máj. 14. 19:29
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
Azért önbizalmad az van. Megkérdezném szülés után 1-2 héttel, hogy tudod-e mi a dolgod?! Akkor lenne jogos a "gonoszságod", ha nektek régóta nem sikerülne, nekik meg hipp-hopp össze jönne. De ez kettőtök döntése, a barátaitok mit sem tehetnek erről.
2009. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Normális, hogy vágysz egy babára, de szerintem 20 évesen csak a jó részeit fogod fel.Nekem 6 hónapos a babám, én harminc múltam.Nagyon nehezen, évekig küzdve sikerült végre teherbe esnem.Még így is megdöbbenek néha, hogy erről, vagy arról miért nem lehetett tudni előre.Teljesen megváltozik az életed.Nincs többé buli, alvás, nyugalom.Ha most megbabásodsz, néhány év múlva azt fogod érezni, hogy elszalasztottad a fiatalságodat.
2009. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én már rég kiéltem magam!Nem vágyom bulikra és amikor megszületett az unokahúgom,akkor midig ott voltam,még nálunk laktak,akkor tanultam meg szinte mindent!Tudom,h vannak benne kevésbé jó dolgok,de én ezt vállalnám nem érdekelne,lehet,h én is néha icipicit "tehernek" érezném!De én erre is vágyom!Utolsó előttinek meg:Tényleg igaz amit mondtam és nem gonoszkodás!Önbizalom kell!Örülök,h te nem voltál ilyen helyzetben,akkor neked nagyon könnyű lehet az életed!De mindenkinek hullik bele minden az ölébe!!!!
2009. máj. 15. 09:16
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Ne haragudj, de kételkedem benne, hogy 20 évesen annyi mindent megéltél.És gondolom az unokahúgoddal nem te foglalkoztál a nap 24 órájában.Nem te keltél fel hozzá éjszaka százszor.Nem te voltál vele, mikor jött a foga, nem te ápoltad, mikor beteg volt.a babázás nem az, amikor napi 2 órát foglalkozol egy babával.Nem icipicit macerás egy baba, hanem nagyon, rettentő sok gond és kiadás, mindamellett, hogy fantasztikus és semmihez sem fogható érzés édesanyának lenni.
2009. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Most nem értem mi a bajod?Nem napi 2 órát foglalkoztam vele!Az anyukájának vissza kellett menni dolgozni ezért többnyire én foglalkoztam vele!Miért gondolod,h 20 évesen nem lehet mindent tudni?Lehet,h te nem tudtál de attól más még nem olyan!Nem ismersz,nem tudhatod milyen vagyok!Én mielőtt "megszerzem" amit szeretnék,jól utána járok és megtanulok róla mindent,h később ne csodálkozzak annyira rá a dolgokra!Egy 20 éves nő nem mindig bulizós,pasizó,ivós-hányós!Nem hallottál még olyan emberről aki gondolkodása alapján idősebbnek tűnik?Lehet,h te csak 30 évesen értél meg rá!én meg 20 évesen...na bumm nem értem miért zavar?
2009. máj. 15. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!