Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helyes amit érzek? Vagy ez...

Helyes amit érzek? Vagy ez csak valami rejtett irigység? Nem szándékos! Örülök mások boldogságának!

Figyelt kérdés
Nem rég a barátaink rászánták magukat és babát vállalnak!Mikor meghallottam bevallom elöntött az irigység!Én is nagyon szeretnék babát,de még a párom nem kész rá és még most kezdtünk el gyűjtögetni!Késznek érzem magam rá és nagyon bánt,h ők még nem annyira "felnőttek" mint én,bár 5 évvel idősebb a lány!Nagyon csúnya dolog tudom,nem is szándékos,de az élet nem igazságos!Azt sem tudják mi fán terem a gyerek!Nekik mégis lehet nekünk pedig még nem!Nem akarom ezt érezni,hiszen nagyon jó barátaink,de nem tehetek róla!Segítsetek!Ugye nem vagyok gonosz ember?
2009. máj. 14. 19:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
43%
A kommentjeid is azt bizonyítják, éretlen gonoszkodó kislány vagy.Talán idővel megjön az eszed.
2009. máj. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

20 eves 35 hetes kismama vagyok.

Mult nyaron mentem ferjhez es a parom aki mar 28 eves es nagyon szeretett volna mar gyereket,rabeszelt h johetne a baba.Oktoberbe mar pozitivat teszteltem.

En meg szivem szerint vartam volna a babaval,most mar egy percig se banom a dolgot,nagy izgalommal varom a kislanyunkat.

Szerintem senki nem kerdojelezte meg h a korod miatt lennel "eretlen".Aki meg megis annak mindketten tudjuk h nincs igaza,regebben teljesen termeszetes volt h 20 evesen mar anyak voltak a nok.Nalunk a csaladba anyukam,nagymamaim is hamar szultek.

En sem voltam sose bulizos ez mondjuk legfobbkeppen kereszteny neveltetesembol adodik de amugy se vonzott sose az az eletforma,raadasul eneklek 6 evesem korom ota ami sok idot es energiat elvett.

De nem ez a lenyeg.

Tudod,a falumba en voltam a "mindenki babysittere".Nagyon sok csaladhoz jartam szabad idombe babazni,szinte "mindent" megtanultam.

Viszont most h kozeledik a szules jottem ra h nem tudok mindent,sot szinte semmit.Raadasul kulfoldon elunk meg segitsegem sem lesz.

Ezzel csak azt akarom mondani h elore nem lehet tudni h mennyire fogsz tudni banni egy babaval aki a nap 24 orajaba rad lesz utalva.Ez ott es akkor derul ki amikor meglesz a baba.Igen,keszulni lehet ra,sokat olvasni,kerdezni,erdeklodni de minden baba mas es hozhat az elet olyan eseteket amire nem tudunk elore felkeszulni.

Az igaz h ilyenkor mindenkibe belekoltozik az osi "anyai oszton" de most meg akkor se tudod allitani h "te mindent tudsz".

Meg valami.Az anyagiak teren tenyleg jo ha a parodra hallgatsz.Hidd el h nem az almodtol akar teged megfosztani,hanem azt szeretne ha mindent tudna biztositani neked illetve nektek(majd ha jon a baba;)

Szoval fel a fejjel,annak nagyon orulok h nem en vagyok az egyetlen 'kakukktojas" a 20 evesek kozott.

Sok sikert kivanok neked:)

2009. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Szerintem is gonosz vagy, ennyire nem lehet irigy egy nő.

Én a fiamat 22 évesen szültem, a kislányomat 40 évesen 3 hónappal ezelőtt. Még most sem érzem azt, hogy felnőttem a feladathoz!!!

Az egy dolog, hogy tudsz mindent egy gyermek felneveléséről, de a kommentjeidből nem az jön le, hogy meg is értél rá.

2009. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Tegnap tudtam meg,hogy akiről írtam nektek most tényleg babát vár!!!!És egyáltalán nem voltam/vagyok irigy!Nagyon örültem neki és annak is örülök ilyen boldogok!Hála az égnek meg beszéltem a párommal és elmúlt a rossz érzés még az nap!Köszönöm mindenkinek!És tényleg nagyon örülök,hogy lesz babájuk!Akik egyhén szólva bunkók voltak pedig üzenem,hogy örülök,hogy nekik olyan jól alakul az életük,hogy amit csak akarnak rögtön megkapják és sosem kell semmire éveket várniuk!Nem mindenki ilyen szerencsés!!! :SSS
2009. máj. 22. 07:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!