Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tavaly megvan a 180 nap...

Ha tavaly megvan a 180 nap munkaviszonyom, idén viszont csak egy hónapot dolgoztam bejelentve, utána táppénzem voltam, akkor a GYED-emet ebből az egyhavi fizetésből számolják majd? Ennek a 70%a lesz, vagy beleveszik a táppénzt is?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Fejtsd ki bővebben! Szültél már? Vagy most vagy terhes? Ha szültél, akkor a táppénz ideje alatt? A táppénz aktív volt, vagy passzív? Tehát a munkáltató fizette, vagy leszámoltál és úgy mentél táppénzre?

Ha a táppénz ideje alatt, akkor asszem összevonják táppénzel és annak az átlagát számolják. De az egészségpénztárban meg tudják pontosan mondani.

2009. máj. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem szültem még,most vagyok terhes,novemberben fogok szülni,tehát novembertől TGYÁS-on leszek,ezért a GYED-et csak 2010ben igénylem meg.Az OEP-nél már háromszor voltam,de nem akarnak segíteni,kifogtam egy nagyon bunkó nőt,aki éppen csak azt nem kérdezte,hogy minek nekem gyerek,ha nincs bruttó 200 ezres jövedelmem min. 2 éve.....úgyhogy ennyit róluk :(
2009. máj. 15. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!