Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Véres, bogyós széklet? 22 hós...

Véres, bogyós széklet? 22 hós a kisfiam, most kezdtem egy kis tehéntejet adni neki. De nagyon rossz evő is, szóval se zöldség, se gyümölcs. Gondolom a szorulástól lehetett véres a széklete. Viszem persze orvoshoz.

Figyelt kérdés

A tehéntej okozhat szorulást? Eddig talán nem volt ennyire kemény a széklete.

4-5 napig kapott a tápszerbe egy kis tehéntejet, hogy szokja az ízét, mert ugye a bölcsiben azt is kapnak.

Ilyen, vagy hasonló problémátok volt-e?


2011. dec. 5. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Két évesen miért tápszert kap rendes ételek helyett? Már régen kapnia kellene gyümölcsöket,főzelékeket. Azt,amit ti esztek.

Most már nagyon nehezen szokja meg az új ízeket,azért rossz evő. A tejtől nem lesz szorulása.

2011. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Reggel és este issza a tápszert, a tejitalokat nem szereti és a tejet sem issza meg, a doki azt mondta, hogy amíg elfogadja a tápszert, addig ihatja.

Ne haragudj, de nem ilyen választ vártam, gondolhatod, hogy én is arra törekszem, hogy olyanokat egyen, amiket mi. Kb. 1 éves kora óta szinte mindent adok neki, amit mi is eszünk, de kb. 1,5 éves kora körül elkezdett válogatni és azóta nem eszi meg a gyümölcsöket és a zöldségeket és alig valamit. Nem akarom tovább részletezni, hosszú lenne. Épp tegnap volt egy műsor a life network-ön erről, ajánlom neked, mielőtt válaszolsz ilyen kérdésekre.

2011. dec. 5. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Tejallergia jele lehet a véres kaki, de hasmenéssel, úgyhogy én inkább a szorulás miatti kis repedésre gyanakodnék. Egyéb tejterméktől volt valami tünete? Eszik joghurtot, sajtot, túrót? Ha igen, felesleges a tápszer.
2011. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is inkább arra gondolok, hogy a kemény kaki miatt volt véres a széklete. De jól gondolod, hogy a tejfehérje-allergia egyik tünete is a véres széklet. Viszont gondolom, kapott már tejtermékeket, sőt akár sütiben, stb. tejet is, így nem valószínű, hogy attól jött ki.


(elsővel ne foglalkozz, ő mindig ilyen okoskodásokat ír)

2011. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen tejet adtál neki???Az én lányomnak is szorulása van az erős tejtől.Itt nálunk van egy tejbolt,ahol házi tejet lehet venni pasztőrözve.Olyan 4 % körüli,olyan bogyósat kakil tőle hogy csak na...

Véres?Az allergia lehet :(

17 hónapos a lányom és reggel este Ő is tápszert kap,mert igényli,szereti...vitaminok vannak benne.+ a tehéntejet nem bírja,mert 3 nap után amelett,hogy szorulása lesz,még kipöttyösödik az arca is.

2011. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Evett már sajtot, azt még szereti is, túrót, joghurtot is. Meg még elég sok csokit is evett az utóbbi napokban, szóval azt is letiltottam a tejjel együtt.

Találtam egy cikkett, hogy a csoki és a tej is okozhat szorulást, most inkább kerüljük ezeket. Ma volt rendes széklete is, azzal már nem volt gond (tegnap nem kaptt már se csokit, se tejet), észre sem vettem, hogy mikor kakilt, szóval nem erőlködött szegénykém. Azért vettem Leavolacot és glicerin kúpot, hogy legyen itthon, a védőnő ajánlotta.

Majd kitapasztaljuk, hogy a tej-e a ludas, vagy csak a csoki. De azt a fránya csokit annyira etetné mindenki vele az egész családban, csak én nem. Most megint az agyamra fognak menni, hogy "miért nem adhatnak neki".

2011. dec. 5. 22:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak 1,5%-os tejet adtam neki, de csak keveset a tápszerhez. Hát igen, én is a vitaminok miatt sem akarom tőle megvonni teljesen a tápszert. Ma reggelire mártogatós főtt krupli volt, abból minimálisat evett és ebédre csigatésztával húsleves és ennyi volt mára, meg vacsira fél virsli magában. Szerintem vizuálisan van gondja a kajával, mert meg sem kóstolja még azokat sem, amiket előtte megevett, ránéz és nem kell neki.
2011. dec. 5. 22:46
 8/10 anonim válasza:
tejfehérje allergiára tippelek, nekünk ugyanez volt, székrekedés és ekcéma. Borzalmasan be volt szorulva, véres széklet, aranyér, kirepedt végbél stb. és kértem időpontot a gastroenterologiára, illetve ételallergia vérvételt kért a bőrgyógyász, és kimutatták a tejfehérje allergiát (ami nem ugyanaz, mint a tejcukor érzékenység). Próbáld ki addig is, hogy nem adsz neki SEMMILYEN TEJTERMÉKET, és ha 2-3 hét múlva elmúlik a székrekedés, akkor valószínű az a baja. De ne hagyd ki a dokit, mert ha van papírod róla, hogy tejallergiás, jár az emelt családi.
2011. dec. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Mellesleg, én is adtam neki egy éves korától tejterméket, és fokozatosan lett egye rosszabb, úgyhogy attól még, hogy már máskor is kapott sajtot stb, nyugodtan lehet tejfehérje allergia...

Vizsgáltasd ki!

Egyébként a tehéntej egészségtelen.

2011. dec. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mégha egészségtelen is a tej, a bölcsiben, oviban is fog kapni. Remélem nem allergia/érzékenység, azóta nem adtam neki sem tejet, sem csokit. Egyszer volt széklete, az rendben volt.
2011. dec. 7. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!