Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez egy egészen más hozzátáplál...

Ez egy egészen más hozzátáplálási táblázat! Mit tudni róla?

Figyelt kérdés

*****


Kidobta a google, amikor rákerestem a hozzátáplálásra. A második gyermekemet táplálom hozzá, és bár nem emlékszem egészen pontosan, hogy is ment az elsőnél (egy évvel ezelőtt!), de ez a táblázat sokban különbözik!

Ez most a legújabb irányelv, vagy csak szimplán másik vélemény?

(Vagy nem is olyan nagy a különbség, mint ahogy én gondolom?)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 7. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem adott a védőnő egy olyat, amit ő készített és pl. a 7-8 hónapos gyümölcsöket ő a 6. hónapba írta bele. Tehát: alma, őszi, narancs leve, cseresznye, szilva, sütőtök, etc.

Nem is értem, hogy itt hol a 6. hónap?!!? Én nem hallottam arról, hogy érettségiig kell szoptatni a gyerekeket...

2011. dec. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:D

Korábban, még amikor a nagyobbikat tápláltam hozzá, olvastam itt elvétve olyat, hogy a legújabb kutatások szerint 7-8 hónapos korig elég az anyatej, a tápszerre nem emlékszem. De mondom, ezeket csak itt, válaszokban olvastam. Arra gondoltam, hogy ez a táblázat, amit most találtam, már aszerint készülhetett... vagy én nem is tudom...

2011. dec. 7. 08:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Én meg mondom őszintén, hogy üvegeseket adtam neki, magyar termékeket, Kecskeméti, Univer és arra ami rá volt írva. Több szakeber állítja össze ezeket és ellenőrzik, mind az alapanyagokat, mind az elkészítés menetét.
2011. dec. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagy részét már eszi a 8 hónaposom. Nekem ez túl "óvatos"

De ha inkább "paramami" vagy, mint "laza", akkor csinálhatod eszerint. Maga a sorrend ugyanaz, csak ő sok mindent későbbre tesz

2011. dec. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jéé: és tényleg nincs 6. hónap :)


Én ezt a részét nem tartom jónak. 6 hónaposan ezért már el kéne kezdeni minimum a kóstoltatást. Aki ennyire elhúzza, az nagyon meg fog szenvedni a babával, mert tök szokatlan lesz neki ennyi kizárólagos szopi után a kanál, meg az új ízek. Biztos, hogy nehezen fog bármit is elfogadni.

2011. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem úgy tűnik, pár dolgot túl korán javasol a táblázat.

nekem ez tetszett a leginkább, ez alapján mentünk:

[link]

2011. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jól látom, hogy a tehéntej nem is szerepel? (Mintha valami ördögtől való dolog lenne) 2 éves korig ezt is túlzásnak tartom.
2011. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6. válaszoló.

A link tényleg jó. De szerinted mi az amit túl korán ír a másikban?

2011. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem találtam olyat, ami túl korán lenne benne, inkább minden későn.

Az én táblázatomban már 8 hónapos kortól kaphatja a spenótot, sóskát, lehet már kóstoltatni a K-betűsöket. Szerintem ez egy nagyon eltúlzott táblázat, én másikat keresnék.

2011. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az én tapasztalatom szerint joghurtot, túrót 10 hó előtt nem tanácsos. tojást is 1 év után.


tényleg, van amit előbb is lehetne, mint a táblázatban pl. meggy, barack, alma 6 hótól, olaj, kenyérféle 6 hótól.

2011. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!