Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Írtok, írtatok naplót a...

Zkriszti3 kérdése:

Írtok, írtatok naplót a gyereketek fejlődéséről?

Figyelt kérdés
Hasznát vettétek később pl. második gyereknél ? Tanultatok belőle ? Magatoknak vagy gyermeketeknek írtátok ? Felnőtt korában abbahagytátok vagy most is írjátok ?
2011. dec. 9. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1 és 3 évesek, nagyjából írok, de csak hogy mikor mit csinálnak, kúszni, mászni, beszélni, írtam/írom sorra a szavakat, amiket elkezdtek használni... ilyesmi...

Igazából semmi extra, csak olyan címszavas.

Biztos jó lesz nekik tudni, ha nagyok lesznek, hogy mikor mit csináltak. Anyám sok dologra nem emlékszik már, és nincs felírva sem, pedig pl tök jó lenne tudni, mikor jött ki az első fogam vagy mikor kezdtem el járni.

Apám mindenre emlékszik, de mindenre rosszul :) :) Pl szerinte a bátyám már 6 hósan JÁRT, én meg már 1 évesen szobatiszta voltam :D :D :D (persze ezek nincsenek így) :)

2011. dec. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én most olvasom, amit anyukám írt :)

Nagyon érdekes összevetni a saját gyerekemmel. Vannak jellegzetes, egyedi dolgok, amik rá is igazak. (pl. ugyanolyan sorrendben, - szabálytalanul - nő a fogunk) Én is vezetek :)

2011. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mindhárom gyerekemnek vezetek, vezettem . Nagylányom már felnőtt vezeti magának.

Jó volt összehasonlítani mert mindegyik mást tudott egy adott korban.

Szeretném ha nagy korukban elolvasnák ,talán valamire emlékezni fognak.

2011. dec. 9. 17:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Babanaplót írok neki, és rakok el emlékeket, pl első rugi, cumik, kedvenc csörgők. Nagyon tudok kötődni a tárgyakhoz, szeretnék neki sok mindent elrakni.
2011. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
babanaplót vezetek,fényképekkel, lábnyommal stb. dokumentálva, külön vezetem, hogy melyik hónapban mennyit nőtt és mennyi a súlya+ összeállítottam egy kis könyvet és beköttettem amiben a lányom születése napján történt dolgokat dokumentáltam: politikai hírek, bulvár hírek, mi volt aznap a rádiók slágere, milyen autó számított "menőnek", mi volt a divat stb. stb. 20-30 év múlva érdekes lesz elővenni:)
2011. dec. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is naplót vezetek neki,mert anyám semmire nem emlékszik velem kapcsolatban.Szerencsére fényképpel dokumentálok mindent,így arról visszamenőleg is eszembe jutnak az események:)
2011. dec. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Babanapló vezetésére nincs időm, mert hármasikreim vannak, de egy excel táblában vezetem a gépben a súly- és hosszgyarapodást, ill. címszavakban írom a főbb eseményeket: pl. fogzás, mozgásfejlődés. A rengeteg fotón úgyis dokumentálva van a többi, és látszik rajtuk a dátum is.


Nekem anyukám nagyon részletes naplót vezetett olyan szinten, hogy melyik nap miből mennyit ettem, miket gügyögtem... Viszont érdekes összehasonlítani, hogy 30 év alatt mennyit változtak pl. a hozzátáplálási szokások.

2011. dec. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Naplót nem írok, hanem blogot, természetesen képekkel. Így minden kulcsszó alapján rákereshető, azonnal kidobja a találatot. 2009 tavasza óta írom, azóta már 2 gyerekem van. Alig van köztük korkülönbség mégis már csomó minden volt amire utólag kellett rákeresnem, hogy hogy is volt ez a "nagynál".
2011. dec. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2nél vezetek, és a harmadiknál is fogom.Jó visszanézni a kicsiknél, hogy nagyoknál mit hogy csináltam, vagy ők mikor mit csináltak... KIcsit hasonlítgatom őket, ki mikor mit- de persze nem rohanok fejlesztőbe, ha pl. a nagyobbik egy hónappal előbb járt. Csak úgy érdekességképen jó visszanézni. :)

Meg az étkezésüket, súlyúkat... szerintem hasznos.

Fényképeket meg fényképalbumban rakok el- azzal nem mellékelem a naplójukat. :)

2011. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha visszanézitek a nagyobb gyerek fejlődését , a kicsinél , már nem aggódtok annyira mintha még egyke lenne ?

A nagylányomnál rengeteg kérdésem , kételyem volt. Féltem ,hogy elrontok valamit, kisfiamnál már kivárok , meg persze figyelek is de nem szaladok orvoshoz. A fejlődésük is teljesen más ütemben történt.

2011. dec. 26. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!