Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjük bevállalni a 2. gyereket?

Merjük bevállalni a 2. gyereket?

Figyelt kérdés
Van már egy lányunk 2,5 éves szeretnénk neki testvért minél előbb, hogy ne legyen nagy a különbség DE októberben mentem vissza dolgozni. Most hogy nézne ki, ha rövid időn belül újra elmennék szülni. (eddig nem jött össze a kistesó azért nem "tudtuk le" egyszerre a kettőt) Félek, hogy a második gyerek után lapátra tesznek. Ezért kirakhatnak nem ismerem a 2012 évi munka tvkönyve tervezetét. Segítsetek
2011. dec. 9. 12:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 28 hónapos, októberben mentem vissza dolgozni, és 6 hetes terhes vagyok a tesóval.

A munkahelyen nem csináltam belőle titkot, hogy tesóra gyúrunk, így a legkevésbé sem izgat, hogy mit fognak hozzá szólni.

Terveim szerint júniusig dolgozom, így nem hagyom villámgyorsan faképnél.

A gyerek 3 éves koráig él a felmondási védelem, így nem rúghatnak ki rendes felmondással - és ha teherbe esel, akkor a vélelmezett fogantatás időpontjától egészen a második baba 3 éves koráig tovább él a védelem.


Szerintem vágjatok bele, főleg, hogy úgyis szeretnétek tesót.

A mai világban egyáltalán nem biztos, hogy fél év múlva, amikor 3 éves lesz a kislányod, nem fognak kirúgni, és ha így lesz, akkor ezerszer rosszabb helyzetben leszel, hiszen akkor éveket húzódik a tesókérdés.

2011. dec. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!