Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a barátnőmn...

Hogyan mondjam meg a barátnőmnek, hogy nem szeretném, ha találkoznának a gyerekeink? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A barátnőm gyereke (5éves) nehezen kezelhető,szemtelen,csúnyán beszél és nagyon rossz hatással van a (2 éves) fiamra. Sok rosszat tanul tőle és napokig nem lehet bírni vele,ha találkoznak. Mellesleg az ő fia bántja is az enyémet,ha véletlenül nem látom őket.

Barátságunk nagyon régi,sőt ő a legjobb barátom!! Nem szeretném megbántani,de azt nem akarom,hogy a gyerekem kárára menjen.

Hogyan mondanátok meg neki ezt az egészet? Nagyon nehéz ez nekem!!!!!!


2011. szept. 22. 10:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ebből mindenképp sértődés lesz, mert a gyerekét, és a nevelését bírálod. Te mit éreznél hasonló helyzetben?
2011. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Biztosan rosszul esne,de elfogadnám. Ha lesz sértődés ha nem akkor is a gyerekem fontosabb!!!
2011. szept. 22. 11:17
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a cipőben jártam-járok és a barátkozás vége lesz abból ha ezt megmondod, csak azért mondom hogy ne érjen meglepetésként :( és persze egyértelmű hogy a gyereked a legfontosabb, nekem is az volt, így végeszakadt a barátkozásnak.Nagyon sajnáltam persze, mert barátokra felnőttként is nagy szükség van, de ez van:((
2011. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És hogyan mondtad meg?
2011. szept. 22. 11:31
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
én nem mondanám meg, a barát az mindig barát, a gyerekével együtt, legyen az bármilyen is, a Te gyereked mindig fog találkozni mindenféle gyerekkel, nem dughatod őt el mindig, ez a szocializálódás része, és ez egy jó alkalom arra, hogy a te jelenlétedben kezelni tudja az ilyen helyzeteket, és a barátnődnek is arra, hogy fegyelmezze a saját gyerekét... az én kislányom is lebírkózza a barátnőm idősebb kisfiát, meg is harapta már, de mindig elmondjuk nekik, hogy mi a helyes, így a barátság is megmarad, és a gyerekek is tanulnak minden helyzetből
2011. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Én sem mondanám meg. Ezer meg ezer ilyen gyerekkel fog még összekerülni a fiad, és nem leszel ott mindig, hogy megvédd. Ez is a szocializálódás része. Csak várd ki, míg bekerültök az oviba, a te jólnevelt kisfiadból is lehet még olyan, mint a barátnőd gyereke. Ezért kár feladni egy régi barátságot. Az én fiaimnak is van olyan barátja, aki az enyémmel teljesen ellentétes nevelésben részesül, mégis jó képet vágok hozzá, azt a néhány órát ki lehet bírni. Max. ne találkozzatok minden nap.
2011. szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, ebbe igazad van,de vannak határok ez amit ő csinál már régen átlépte a határt. Sajnos ezzel a kisfiúval komoly gondok vannak.Az oviban is,mindenhol. Nekem amíg van esélyem,hogy ezt elkerüljem,addig meg akarom tenni.Van nagyobb gyerekem,ismerem a teendőket. És nekem egy barát akkor barát,ha MINDENT meg lehet beszélni vele. (eddig mindent megbeszéltünk,ha fájt akkor is!!!!) Remélem sikerül.
2011. szept. 22. 11:47
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez a "ne találkozzanak többet a gyerekeink" kicsit külön kategória...én biztos megbántódnék. Gondolom nem jókedvéből lett ilyennek nevelve a gyerek.
2011. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ezért kértem itt tanácsot,hogy több szemszögből lássam a problémát és a megoldását. De kérdésemre nem igazán kapok választ és segítséget.
2011. szept. 22. 11:54
 10/19 anonim ***** válasza:
25%

Ha így gondolkozol,akkor nem vagy barát.


A tied is lesz 5 éves, nehezen kezelhető, szemteelen is lehet.

Na hasonlíts össze egy 2 és egy 5 évest.


Mindiog utáltam az iylen szülöket, aki így gondolkoznak.

2011. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!