Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két pici mellett hogyan...

Két pici mellett hogyan szakítotok időt egymásra a pároddal?

Figyelt kérdés
Egyelőre teljesen elképzelhetetlennek tűnik már csak az is, hogy együtt aludjunk. A nagy 2 éves a pici két hós és éjjel-nappal jó esetben csak 3 óránként szopizik. Igény szerint szoptatom, nem fejek és nem is szeretnék.
2011. dec. 10. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
hát nekem a nagy 5 éves a pici 8 hetes. Kezdettől külön aludtak külön szobában, szóval az éjszakáink együtt vannak, bár a szexre én még gondolni is fáradt vagyok de azért esténként összebújunk beszélgetünk. A nagyfiamat estig nem lehet "lelőni" állandóan dumál jön utánunk, segít, kistesózik, a kicsi meg csak éjjel alszik végig, nappal meg fél órákat max és igényli már a társaságunkat is. Mi nappal közösen figyelünk a gyerekekre munkamegosztás van apa fürdet vacsoráztatja a nagyot, míg én a kicsit 9 re ágyba dugjuk őket, utána miénk a pálya. De amúgy is a gyerekek mellet is sokat beszélgetünk. Néha hétvégére valamelyik mama elviszi a nagyot akár ott is alszik, akkor pihizünk vagy sétálunk a kicsivel őt még nem lehet lepasszolni, de egyenlőre beérjük ennyivel tudom, hogy lesz ez még jobb is:)
2011. dec. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondanám azt,hogy ugyan úgy,mint 1 gyermek mellett- persze kicsit más a felállás, de nem mondom,mivel nappal nekem itt vannak a lányok,a Párom meg dolgozik ,minden második este van itthon,akkor jut csak egymásra időnk. Szerencsére a legkisebb ha le tudom tenni 8-kor,akkor csak hajnal 3-4 közt ébred fel,és a másik kettő is hamar elalszik. Gyakran vagyunk hulla fáradtak,ilyenkor mind a ketten a párnákat válasszuk...


Üdv:4 és 2 éves,valamint lassan 3 hónapos csajok anyukája

2011. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyerekek ugyanennyi idősek: kislányunk 2 éves, pici fiúnk 2 hónapos. Nem akarom elkiabálni, de....egyre jobban haladunk. Csajszikám "problémamentes" csak gyerek, azt hiszem, ezzel mindent elmondtam :) Már születésekor könnyű volt vele, 2 hónapos volt, mikor először hallottam igazán sírni (a két oltás után, tényleg, mikor megszületett, akkor sem sírt) szóval volt egy "minta" előttem, hogy milyen is a mi gyerekünk. Na, mikor megszületett a trónörökös, egyből megállapítottuk, hogy Ő nem ilyen könnyű eset: rendszertelenül, általában 1,5-2 óránként szoptattam, éjszaka is, elaludt közben, aztán nem aludt és hasfájós volt. Szerencsére az Infacol sokat segített és 6 hetes korára el is múlt. És egyre többet tudott egyszerre szopizni, így jókat aludt utána. Most ott tartunk, hogy este 9kor elalszik, szerencsére nem szereti, ha tartogatjuk, így magától alszik el. Éjjel egyszer ébred. Egyébként egy szobában alszanak. Nem mondom, hogy egyszerű volt összehozni a két gyerkőc napirendjét, néha nehéz volt tartani az időpontokat, de megérte. Este egyszerre megy a fürdetés, amíg a nagy kakaózik, a picit szoptatom, majd egyszerre mennek aludni. A délutáni "nagy" alvást is összehoztam nekik, így akkor én is tudok pihenni, este pedig kb fél 10től férjemmel egymásra is jut időnk, amíg bírjuk....és megérte kiváltani az Azalia-t is :)
2011. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

17.46-os vagyok újra


na, szóval nem akarok nagyok okoska lenni, de ha érdekel, szívesen leírom a napirendünket, ha talán az segít valamit....persze, csak ha tényleg érdekel, mert gondolom, azért nektek is van, főleg a nagyobb gyerkőcnek....

2011. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Persze, hogy érdekel, akár priviben is levelezhetünk.

Nekem pont fordítva van, a nagyfiam a problémásabb, ő egy igazán "nehéz" baba volt, és most sem egyszerű eset. A pici lány nyugodtabb természet, vele főleg az a gond, hogy nappal alszik sokat, este meg kezdődik a parti,sokszor csak éjfél körül alszik el normálisan, addig csak ébred-alszik... meg ölben van. És a nagyfiam meg nem alszik el addig, míg a pici :-( Szóval nem egyszerű,pedig nekik külön szobájuk van.

Az Azalia az mi is pontosan, csak sejtem :-))

2011. dec. 23. 15:18
 6/6 A kérdező kommentje:

Beugrott, fogamzásgátló tabi, ismerős volt a neve :-)

Jó lenne ha már mi is ott tartanánk...

2011. dec. 23. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!