Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem főállású egyéni vállalk...

Férjem főállású egyéni vállalkozó. A tevékenység végzése mellett igénybeveheti-e helyettem ő a gyest?

Figyelt kérdés
Én vissza szeretnék menni a pici 2 éves korától, ő pedig otthonról is tud dolgozni a kicsi mellet. Azért (is) érdekes lenne ez a lehetőség, mert ha jól tudom akkor gyes mellett járulékmentességet élvez az egyéni vállalkozó. Kérem aki tudja hogy hogy megy ez segítsen.
2011. dec. 13. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egyéni vállalkozó gyesn lévő anyuka vagyok!Sajnos nincs járulékmentesség!


Én is iithonról "irányítok",de így sem mertük bevállalni, a korlátlan bjelentés lehetőségét,így én csak 4 órában vagyok bejelentve a saját vállalkozásomba,és így kapom a gyedet!Mert ugye a törvény azt mondja ki, hogy gyes mellett heti 30 órát lehet dolgozni, vagy akármennyit,ha a munkavégzés itthon történik!


Mi az ellenőrzésekmiatt,nem akartuk a 8 órást,így maradt a 4 órás verzió,így a járulék is kevesebb!Mert járulékmentesség az nincs,az tuti!

2011. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, nem gyedet,hanem természetesen a gyest kapom,csak már máshol járt az eszem!


2 éves kislány és 19 hetes pocakcsajszi anyuja

2011. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezt akkor jól meg kell fontolnunk. És gratulálok a babócákhoz! :)
2011. dec. 15. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!