Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet valami oka annak, ha a...

Lehet valami oka annak, ha a munkáltatóm (aki valószínű csödbe ment) direkt nem akarja kiadni a GYED-hez a munkáltatói igazolás potlapját?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom elérni a könyvelőjüket,amit meg elküldtem postán,hogy küldjék tovább az Oep-hez azt sem küldték tovább.
2011. dec. 16. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, nem vagy bejelentve már
2011. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj be az OEP-hez és jelentsd fel, az én főnököm még a táppénzes papíromat se adta le, pedig 3 hós volt már a pici. Azzal kellett megfenyegetni, hogy bent azt mondták, megbüntetik.
2011. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

és megtudtad,hogy miért csinálta ezt a főnököd??

nekem mindig olyan nehezen sikerül mindent elintéznem.már a Tgyás-sal is több hónapot csúsztak.de ezzel a gyeddel megint jól megszívatnak..

2011. dec. 16. 20:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert lusta volt, de menj be nyugodtan az Oep-hez, ők majd elmondják ilyen helyzetben mi a teendő. Biztos be voltál jelentve, mert ha nem, T-gyást se kaptál volna. Te védve vagy ne aggódj, mert ha meg is bírságolják, te kapni fogod. Ha pedig megszünteti a céget, akkor is jár neked minden, még a szabik is, csak az Államkincstár fizeti ki. De mindenképp menj be.
2011. dec. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is hasonló a problémám,annyi különbséggel,hogy a cég ahol dolgoztam eladta a vállalkozást de elvileg még nem szűnt meg.Feljelentettem az oep-nél,hogy nem találom őket( októberben szültem a 2.gyerekemet).Azóta megy a procedúra....jogi útra terelték+az apeh-nál is fel van jelentve!De amíg nem találják meg őket én semmire se vagyok jogosult,se tgyás se gyed,se szabi kifizetés se végkielégítés! Ez a magyar törvény.....!

2011. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát ez nem jó hír.. :-(

Most nekem is küldtek egy levelet az Oep-től,hogy küldtek egy levelet a munkáltatómnak,amiben felszólítják,hogy pótolják a hiányosságukat.de attól tartok,hogy senki sem fogja átvenni sem ezt a levelet..! nagyon nem hiányzott ez karácsony előtt.

2011. dec. 21. 15:30
 7/7 alvómaci válasza:
Pár éve mondogatják már, hogy mindenki ellenőrizze folyamatosan, hogy be van-e jelentve a munkahelyén. Sajnos egyre elterjedtebb a késve bejelentés vagy a munkavégzés folyamatossága alatti kijelentés, amiről persze "elfelejtik" tájékoztatni a dolgozót. Később meg futhat az illető a pénze után és még jól meg is bünteti a tb meg az adóhivatal önhibáján kívül. Én 3-szor jártam így a vállalkozó főnökeimmel, szóval érdemes rendszeresen ellenőrizni akkor is ha meg vagy győződve arról, hogy be vagy jelentve.
2012. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!