Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angolul-magyarul beszélő...

Angolul-magyarul beszélő gyerekek anyukái, az jó, ha angolul éneklek kisfiamnak, meg angol meséket nézünk? Fog így "ráragadni" valami?

Figyelt kérdés

Itthon élünk, viszont tesómék külföldön.Persze a gyerekeihez magyarul beszél tesóm,szóval van közös nyelv, de örülnék, ha fiamnak nem lenne idegen az angol.Gondolom nem árt, ha van valamilyen "alap", ha meglátogatjuk őket.

Kisfiam 14 hónapos.

Vagy ha a mesék, dalok nem túl jók, akkor mit ajánlotok?


2011. dec. 17. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én próbálkoztam a kisfiamnál, mondókával, szavakkal, dalokkal, de nem érdekelte. Amikor már szépen beszélt magyarul, kb 2 és fél évesen, megkérdezte, h miért mondok neki olyanokat ami "másképp" van. Ő azt nem szereti, mert az autó az autó és nem car.

Akkor hagytam.

Most 4 éves, ovis és angolra jár, hogy a nyelv dallamát szokja, érezze. Sok szót tud, érti mit jelent. És pár napja, a You Tube-on Thomast nézett angolul, nem zavarta az idegen nyelv.

Én amikor "angoloztam" a fiammal, elmondtam magyarul és angolul is. Amikor a színek érdekelték, kétnyelven mondtam, amikor valamilyen tevékenységet végeztünk, angolul is mondtam. Biztosan ragadt rá valami.

2011. dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igaz mi kulfoldon elunk de en magyarul beszelek a kisfiamhoz, a ferjem angolul es a bolcsibe is angolul. Szovel ez olyan mint a te helyzeted csak forditva. :) A gyerek mindenhol angolt hall kiveve itthon tollem hallja a magyart. 22 honapos em mindket nyelvet megerti es beszelli. Nincs semmi gond vele. Persze mondokakat meg nem mond mert tul pici de ha velem van es magyarul beszelek hozza vagy kerdek tolle valamit akkor magyarul valaszol vagy vegrehajtja az utasitasokat. Elofordult, hogy a bolcsibe pl magyarul kerte a bilit. :) De mar megszoktak es tudjak mit jelent igy nincs gond. Neha apatol magyarul keri a kajat vagy a vizet stb. De ez sem olyan hatalmas gond. A ferjem megerti a minimalis magyar tudasaval, hogy mit is akar a fiam foleg ha mutogat is hozza.
2011. dec. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én tudok angolul, de soha egy szót sem mondtam angolul a fiamnak, valahogy nem áll rá a szám. Viszont 1 éves kora óta (most 2 éves) szinte minden reggel egy fél órát angol meséket néz, de ezt sem szándékosan nézetem vele, csak azért, mert olyan korán kelő, hogy olyankor magyar adón még nincs mese, csak a BBC-n. Mindenféle mesék mennek, és nagyon szereti. Szóval én soha nem beszéltem hozzá angolul, de mégis, pár héttel ezelőtt játszott,és hallottam, hogy számolja az autóit: one, two, three, four. Meg olyan is volt, hogy mindenki pápázott neki, ő meg annyit mondott, hogy bye-bye. Ezek szerint biztos, hogy ragad rá valami, de gondolom hogy csak szavak, beszélni biztos nem fog ennyi "tanulással". De ártani nem árt, nyugodtan nézzen a te fiad is meséket.
2011. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek,de főleg neked 3.!!Annyira én se beszélek vele angolul,hiszen olyan jól nem tudok,de azért örülnék ha valamennyi ráragadna.

Le tudnád írni esetleg 1-2 mese címét?

2011. dec. 20. 14:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi a BBC Entertainment-et nézzük, nem tudom bejön-e nektek. Sokféle mese van, kisebbeknek és nagyobbaknak egyaránt, mindig váltogatják őket. Érdekes módon fiam pont azokat szereti legjobban, amik már nagyobbaknak való, és nem is rajzfilm, hanem igazi "film" igazi emberekkel. Ilyen pl. a Balamory és a Me too! Aztán van még a Tweenes, Bobinogs, Teletubbies stb. De itt egy link, itt nézelődhetsz:

[link]

2011. dec. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!Most nincs TV-k, ezért kérdeztem, mert neten tudnám neki mutatni.
2011. dec. 21. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, nekem pont forditott volt a helyzetem, de nekem anyukam es apukam is magyar, ok beszeltek hozzam csak magyarul, es csak magyarul neztem meset (itt a tv-ben nem megy magyar mese, csak angol meg spanyol) videokazettarol, a rokonok hoztak Magyarorszagrol a magyar konyveket, jartunk a magyar hazba hol mas magyar gyerekekkel jatszottam, meg kesobb ott jartam "delutani iskolaba" is, es megtanultam irni, olvasni, meg tanultunk magyar irodalmat es tortenelmet a tobbi magyar gyerekkel. :) Jo volt, mert a jatekrol volt az egesz, nagyon szerettem es most egesz jol tudok magyarul, akcentusom sincs mikor beszelek. Igazabol angolul es magyarul ugyan olyan konnyu megszolalnom, csak angolul tobb szot tudok mert angolul jartam iskolaba. Szerintem ezzel semmit nem veszit a gyereked, mondjuk ha annyira jol te nem tudsz angolul akkor ne eroltesd, hanem vidd angol ovodaba vagy nezzetek angol meseket vagy dalokat. Biztos raragad meg ha ilyen pici:)
2011. dec. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm.tényleg maradok a meséknél, daloknál, angol foglalkoztatónál, mert nem akarok neki hülyeséget tanítani:)

De Te tényleg elég jól tudsz magyarul a kommented alapján:)

2011. dec. 28. 10:45
 9/11 anonim válasza:

[link]


itt is jo sok aranyos angol mondoka stb. van!


Most 2.5evesek a lanyaim (ikrek)es kb 2 honapja beszelek hozzajuk mindennap angolul, mivel nagyon sokaig kint eltem, most mar tobb dolgot angolul mondanak, emiatt keresek olyan mamat/gyereket akivel egyutt jatszhatunk/beszelgethetunk angolul!. Kelenvolgyben lakunk

2012. jan. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket, nagyon jó!!

Hát én nem merek angolul beszélni fiamhoz, nem akarok hibásan megtanítani dolgokat:)így maradunk a mesénél.

Amúgy mi Dunakeszin lakunk.

2012. jan. 6. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!