Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok, viszont nem...

Terhes vagyok, viszont nem tudom megtartani a babát. Abortuszra kell mennem. Nem tudom kifizetni a 30 e ft-ot, csak gyest és családit kapok. Kaphatok így támogatást rá?

Figyelt kérdés

Ma megyek orvoshoz,csak tesztet csináltam eddig.Van 2 gyermekem egy 2,5 éves és egy 7 hós.A párom nem támogat a 3. gyerekkel,anyagilag sem tudjuk vállalni.Emelett rengeteg nagyon erős gyógyszert szedtem az elmúlt 2 hétben...ezt azért írtam le mert biztos fogok lecseszést kapni,de nem tudom megtartani....

És még egy kérdés,akinek volt már abortusza azzal hogy viselkedtek az orvosok?Tényleg annyira megvetik az embert és rosszul bánnak vele?


2011. dec. 19. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudok róla, hogy támogatnák az abortuszt. Az orvosok pedig teljesen normálisan viselkednek. Sajnos nekem is volt abortuszom, de egyáltalán nem éreztem hogy megvetnének emiatt.
2011. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Első vagyok megint, ezt találtam:

Nem kell a terhességmegszakításért térítési díjat fizetni a szociális intézményben lakó személynek, átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti és a tartós nevelésbe vett kiskorúnak, továbbá az utógondozói ellátásban részesülő fiatal felnőttnek, valamely pénzbeni ellátásra jogosult kérelmező, illetőleg házastársa vagy a magasabb összegű családi pótlékra közös gyermekükre tekintettel jogosult, a kérelmezővel egy háztartásban élő személy esetén, az ellátás folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy az ellátás mértéke nem éri el a mindenkori nyugdíjminimum összegét, s annak sem, aki menekültkénti elismerését kérelmezte, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, valamint, aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján - a külön törvény szerint - az ország területéről nem utasítható ki, vagy nem irányítható vissza személyek terhességmegszakítása esetén.

2011. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen ezeket én is olvastam meg még nagyon sok mindent csak nem tudom most mi van érvényben mert nem mindenhol találtam dátumot... :S

Amúgy köszönöm!

2011. dec. 19. 10:15
 4/7 A kérdező kommentje:
De végülis teljesen mindegy...úgyis megmondják...jajj,nagyon kész vagyok... :(
2011. dec. 19. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak gyest kapsz, akkor jóval olcsóbb. Nem tudom pontosan mennyi, de biztos lesz valaki aki tudja.
2011. dec. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Gyes esetén csak a díj felét kell kifizetned.

A lányom 2 éves volt, amikor egészségügyi okokból el kellett vetetni a második babát. Sajnáltam, mert szerettük volna, de...az elsőnél is majdnem ottmaradtam..(

Az orvosok megértők, legalábbis én ahhoz mentem, akinél szültem. A műtét után csak az én orvosom jött be hozzám, a többi lányra rá sem néztek utána. Úgyhogy nagyban orvosfüggő is. Lelkileg sem egyszerű a döntés, főleg, amikor még az altatásból ébredezel. NEm akarlak elriasztani, nekem fizikai fájdalmaim nem nagyon voltak, viszont érzelmileg eléggé kiborított.

Kitartást.:)

2011. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...

3 db pozitív után és 2 negatív uh utánn ma megjött....szóval...kicsit megkönnyebbültem.... :S

2011. dec. 22. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!