Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új törvény szerint 4órában...

Új törvény szerint 4órában kötelező lesz minden 3évesnek az ovi?

Figyelt kérdés

Mostantól minden 3éves gyermeket le kell adni az oviba mondjuk 8-12ig vagy lehet akár 12-16ig(majd az ovi meghatározza vagy én dönthetem el vagy most ezt hogyan) Függetlenül attól van e tesó meg ilyenek.

Hogy is van most ez?

Terveztem, hogy közösségbe adom amúgy is, csak eddig a tesó miatt nem voltam biztos, hogy mehet, így meg el se küldhetik a gyerekemet?


2011. dec. 21. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk 8-12-ig....nem fogják azt mondani,hogy délután mert akkor a többi gyerek alszik. Mivel kötelező lesz így nem mondhatják azt,hogy a tesó miatt nem mehet....
2011. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kötelező lesz óvodába menni a gyereknek, ha betöltötte a harmadik életévét?


A törvény alapesetként azt határozza meg, hogy a gyerekeknek három éves koruktól óvodába kell menniük, de ez alól felmentést kaphatnak. A jogszabály szövege egész pontosan így szól: „a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt". Az óvodába járás alól a jegyző a szülő kérelmére az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével felmentést adhat, de csak az ötödik életév betöltéséig. A jegyző akkor adhat felmentést, ha ezt a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.

2011. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez még csak törvény tervezet, nem biztos hogy januártól hatályba is lép. Sőt! Először az óvodai férőhelyeket kell biztosítani, és abban igencsak nagy elmaradások vannak.
2011. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy elfogadták már nem tervezet és 2014-től lép életbe.
2011. dec. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utolsó válaszoló mondja. Valamelyik nap volt a hírekben is,h. Elfogadták és 2014től fog életbe lépni. Addig még kell néhány ovit építeni mert nálunk pl. Hatalmas helyhiány van, 3éveseket nem igen vesznek fel, örülnek,h. Az 5éveseket el tudják helyezni. Pest megye
2011. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Új hír szerint 200valamennyi 62ellenében elfogadták a köznevelésről szóló törvényt, januártól él.
2011. dec. 21. 11:40
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
2012 januárjától?
2011. dec. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megint okosak voltak azok a nyomorultak, akik elfogadták, csak éppen nem gondoltak bele, mit csinálnak. FÉlreértés ne essék, én támogatom a korai közösségbe járást, de ha egyszer nincs hely, akkor hova?????? Ne mondja nekem azt senki, hogy 2 év alatt felépítenek x óvodád. Ugyan már. Nem lesz ebből semmi. Én a friss születési anyakönyvi kivonattal robogtam a bölcsibe és már ott se volt hely.
2011. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha kijön a törvény okosabbak leszünk, mert én részleteket még sehol nem olvastam.


Viszont igaza van az utolsónak, nem tudják mit csináltak. A lányom ovijába 8 csoport van mind a 8-ba 32!!!! db gyerek jár és van rájuk 2 db óvónéni, akik délelőtt-délután váltják egymást. Mikor volt az első szülői értekezlet mondták hogy 60 valahány gyereket el kellett utasítaniuk helyhiány miatt.Mégis hova fogják rakni azt a plusz 60 valahányat és még jönnek hozzá azok akiket nem is írattak be, kb 100 gyereket kellene még bezsúfolni az amúgy is dugig levő oviba. Így is folyton betegek a gyerekek, strapáltak az óvónénik. Ennyi gyerekkel lehetetlen minőségileg foglakzokni. Előbb ovikat kellett volna építeni utána törvénykezni.

2011. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nem csak óvodákat kéne építeni, hanem az óvodapedagógusok fizetését emelni...nevetséges amit fizetés címszó alatt kapnak...
2011. dec. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!