Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erről mi a véleményetek?

Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

[link]

Szerintem ez már a másik véglet, és ez sem egészségesebb, mint az elhízás (mármint fizikailag rövidtávon lehet, hogy egészségesebb, de hosszabb távon szerintem ezekből a gyerekekből étkezési zavarokkal küzdő felnőttek lehetnek igencsak jó eséllyel).

Nektek mi a véleményetek?


2011. dec. 25. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek a gyerekek lehet,hogy nem lesznek kövérek,de egészségesek sem. Alapvető élelmiszerek hiányoznak az étrendjükből.
2011. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon is helyes, hogy így próbálnak fellépni a dolog ellen. Ezekből a gyerekekből nem lesznek étkezési zavaros felnőttek. Pont, hogy megtanulják, mi az az egészséges étkezés. Minden iskolában így kellene! Több mozgás, kevesebb ártalmas kaja, és akkor nem lenne ennyid elhízott dagadt gyerek/felnőtt!
2011. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik.Amerikában amúgy is sokkal kövérebbek az emberek,gyerekek.

A gyerekek megtanulnak különbséget tenni az élelmiszerek között,mi az egészséges.

Ha már látott valaki felpörgött kisgyereket a rengeteg cukortól,édességtől,üres szénhidráttól-az tudja miről beszélek.

A kisgyerekek alapból igénylik a sok mozgást.

Szerintem nem lesznek étkezési zavarral küzdő gyerekek,felnőttek.Azért mert megkóstólták a zöldségek,gyümölcsök minden fajtáját?

2011. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Az alapötlettel én is egyetértek, engem is úgy nevelt anyám, hogy nasi csak "ünnepekkor", viszont gyümölcs, zöldség minden mennyiségben, mindenféle formában, nem is igényeltem a cukrot, csokit, majd a sajátjaimmal is így szeretném csinálni.

Én arra gondoltam, hogy ha ennyire és így figyelnek oda a táplálkozásra, soha nem tud majd mondjuk jóízűen megenni (mondjuk lesz egy magyar ismerőse:) csülökpörköltet, vagy egy kis szalonnát kenyérrel. Szerintem ez a lépésszámlálás, hogy ennyire odafigyelnek a kalóriákra a felnőttek előttük, méghozzá látványosan, azért nem egészséges, mert ezt közvetítik a gyereke felé, hogy az evés egy bonyolult, komplikált dolog, és nem számít hogy élvezed-e. Szóval magával az étrenddel és a sok mozgással nincs bajom, sőt ez nagyon jó, főleg ugye Amerikában, csak a stílust változtatnám meg. Pláne, mivel Amerikában a 2 véglet van:: vagy az elhízottak, vagy akik örökösen számolják a kalóriákat, görcsösen ragaszkodnak a biohoz (értem ezalatt, hogy mondjuk a szomszéd Mari néninél nem tudnak megenni jóízűen egy levest, mert Tesco-ban vásárolt hozzá, nem biocuccokat). És sajnos egy idő után közülük elég sok evészavaros ember, esetleg anorexiás kerül ki, mert az evésben nincs élvezet, csak az számít, hogy ne legyen 1 kg túlsúly sem rajta.

További véleményekre is kíváncsi vagyok:)

2011. dec. 25. 23:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó kezdeményezésnek tűnik, de valóban kissé túl van lihegve a dolog.

Egyetértek veled. Nem szabadna, hogy az evést többnek vagy kevesebbnek gondoljuk, mint ami valójában. Egy szükséges és egyben kellemes dologról van szó, itt meg túlmisztifikálják az egészet.

Tényleg szinte csak a 2 véglet létezik. Az egyik szerint természetes minden nap többször fogyasztott zsíros, cukros kaja és a nulla mozgás, a másik véglet meg teljesen kizárja a cukrot és a zsírt és kötelezővé teszi a mindennapi mozgást.

Mint mindenben, ebben is az arany középutat kellene megtalálni. Szerintem semmi baj az alkalmankénti sült krumplival, édességgel és legfőképpen a nem teljesen zsírszegény tejjel. Ritkán fogyasztva a cukros üdítő sem árt.

Nem kell mindenről lemondani az egészség jegyében!

Inkább arra kéne tanítani a gyerekeket (és a felnőtteket is), hogy tanuljanak meg mértéket tartani.

Szerintem az, aki pl. sosem eszik fagyit, mert az hizlal, ugyanolyan rossz, mint aki minden nap benyom egy kilót.

2011. dec. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!