Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel vagy érettebb,...

Mennyivel vagy érettebb, okosabb, jobb szervező, türelmesebb anya és feleség amióta 3 gyermeked van?

Figyelt kérdés

Vagy fordítva, mennyivel vagy tehetetlenebb, képtelenebb megcsinálni a dologkat, mennyivel vagy hárpiább és türelmetlenebb?


Nekem 2 van. 3 év van köztük, a pici 8 hónapos. Nagyon gyakran gondolok egy fiktív hármaskára, nem merek belevágni még abba sem, hogy apát komolyabban győzködjem. Nem tudom, mennyire bírnám. Nem anyagilag, szerintem 2 drágább, mint 3, meg van rengeteg ruhánk, cuccunk, rokonunk, hanem érzelmileg. Most 2 után nekem nem szakad könnyebben a cérna, sőt türelmesebb vagyok, mint pl terhesen a másodikkal, a napirend is tarthatóbb, mert nem csábulok el eltökörészni az időt hülyeségekkel, hiszen 2 éhes száj, plusz a férjemé meg neadjisten az enyém is :), sokkalt több mosás és teregetés... :) még eddig nem érzem sokkal nagyobb "tehernek", 2-ről gondoskodni, mint egyről, de a 3...az mennyivel nehezebb? Menniyvel fárasztóbb? Milyen emberré válnék általa?


2011. dec. 14. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmivel nem nehezebb 3 -ról gondoskodni,mint 1-2-ről,ha a nagyok is úgy állnak a dolgokhoz!

Én mázlistának érzem magam! 3 lányom van. Igen,fáradtabb vagyok,de ez nem a 3 gyermeknek tudható be,hanem mert itthon minden de minden rám szakad,mert a Párom már egy ideje úgy dolgozik,hogy nem hogy besegíteni nem tud,pl hogy fát vágjon,behordjon,de még jóformán itthon sincs- tisztára mintha egyedül álló anya lennék.

Terhesen ingerültebb voltam, sokszor kiabáltam a két naggyal.

Egy baba mindig + mosással jár,de ha automatád van,akkor mi az Neked?- nekem nincs automatám,sima forgótárcsásom van,amit nem kapcsolok be amikor akarok,és nem a már teregetésre váró ruhákat szedem ki... de ez nálunk nem volt vissza tartó erő!

Hogy milyen emberré válnál 3 gyermek által?- 3 gyermekes anyává? :-) Komolyra fordítva,azt csak akkor tudod meg,ha belevágsz!

Én olyan oldalamat ismertem meg,amiről nem tudtam,hogy nekem is lehet. Fogalmam sem volt arról,hogy én képes vagyok ennyi mindent megcsinálni egy nap...

Egyszerűen imádom ezt az életet!!!

Ha a Párom belemenne,akkor 2 év múlva szeretnék még egy kislányt,úgy érzem,így lenne teljes az életem- persze még ennél is pörgősebb,hiszen a nagy akkor már iskolás lesz... de sajnos a Párom nem hajlik a "még egy gyermek" gondolatára.


Azt mondom,kár lenne kihagynod! merj belevágni!!! :-)



Üdv:3lányos

2011. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is 3 gyerekes vagyok,és sokkal türelmesebb mint mikor csak egy volt.Lehet ez azért is mert azóta 10 évvel idősebb lettem,de most a két kicsivel sokkal nyugisabb vagyok mint amikor a magyobb lányom volt kicsi.Nem mondom,hogy néha nem szakad el a cérna,de ritkán.Én egyáltalán nem gondoltam magamról,hogy ilyen türelemmel leszek feléjük,de ezek szerint nem ismertem magamat eléggé.Úgy gondoltam,hogy én az a tipikus nő vagyok,akinek nincs türelme,aki azt várja,hogy felnőjön már a gyerek.Piciknek meg egyenesen nem is tudtam gügyögni,aranyos meg minden aztán annyi.Hát sokszor meglepődök még most is magamon,hogy bocs a szerénységért,de jó anyjuk vagyok,mindig mindent türelmesen kezelek,tanítok,segítek,és nagyon nagyon szeretem őket,amit minden nap nem győzök nekik hangoztatni,a nagynak is meg a kicsiknek is.Erre igazán a nagylányom tudna felelni,aki szerint most sokkal "normálisabb" vagyok.
2011. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani (5 gyerekes ismerőstől hallottam), egy gyerek – csupa aggodalom, két gyerek – úgy érzed, csapdába estél, három gyerek (és felette) – már mindegy. :)
2011. dec. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem több év után lett a 3. Idősebb fejjel 2 nagy gyerek mellett teljesen más. Pici korukban nem biztos, hogy vállaltam volna harmadikat, 2 tökéletes volt. Sokszor voltam velük egyedül, 2 gyereket el tudtam vinni bárhová, hármat nem tudtam volna biztonságosan. De ezek mi voltunk, mondom nagyon sokszor apa nélkül. 2 kéz --- 2 gyerek. Pl. vonatozás, buszozás, állatkert, játszó, 3 kicsivel biztos nem mentem volna annyit.
2011. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a közlekedést úgy oldottam meg,hogy a kisebb fogja a babakocsit, ha pedig mind a 3 velem van,akkor a két nagy előttem sétál,fogják egymás kezét (elég keskenyek a járdák),szerencsére ha szólok,hogy álljanak meg az út előtt,akkor megállnak,melléjük megyek,egyikőjük fogja a babakocsit(3 hónapos a kicsi),miközben egymás kezét továbbra is fogják.

Ha jönnek velünk szembe,akkor "vezényszóra" libasorba haladunk,a nagy legelöl,utána a középső,majd a babakocsival én zárom a sort... :-)


Üdv: a 3 lányos

2011. dec. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!